השחקן המשתפר של הליגה: סי.ג'יי מקולום

הגארד של פורטלנד הקדים את קמבה ווקר וגיאניס אנטטוקומפו. עמרי כספי לא זכה אפילו בקול אחד

מערכת אתר ערוץ הספורט  22.04.16 - 17:25
תחילת כתבה

(בווידאו: יוסטון צימקה ל-2:1 מול גולדן סטייט)

ב-NBA ממשיכים להכריז על מצטייני העונה הסדירה והיום (שישי) הגארד של פורטלנד, סי.ג'יי מקולום, זכה בתואר השחקן המשתפר של העונה והקדים את קמבה ווקר משארלוט וגיאניס אנטטוקומפו ממילווקי.

מקולום נבחר ראשון אחרי שזכה ב-101 הצבעות כמקום הראשון וב-559 נקודות סך הכל מפאנל שכלל לא פחות מ-130 פרשנים ואנשי תקשורת בארה"ב וקנדה. ווקר הגיע שני עם 7 הצבעות בלבד (!) כמקום הראשון ו-166 נקודות סה"כ, אנטטוקומפו במקום השלישי עם 4 הצבעות כמקום הראשון ו-99 נקודות בסך הכל.

הגארד של פורטלנד סיים את העונה הסדירה עם שיא קריירה בממוצע נקודות למשחק עם 20.8, עלייה של 14 נקודות מהעונה שעברה וללא ספק הוא ראוי להיבחר כשחקן המשתפר של הליגה. "הבחירה במקולום היא פרס לעבודה הקשה שהוא הפגין מאז שהגיע לקבוצה שלנו", אמר נשיא הטריילבלייזרס, נייל אולשיי. "הוא השקיע המון כדי להשיג את מה שהוא השיג העונה וזה מגיע לו בגדול. הוא דוגמא לכולם איך אפשר להגשים את החלומות והשאיפות שלך".

מקולום הפך לשחקן השלישי בהיסטוריה של פורטלנד שזוכה בתואר השחקן המשתפר, אחרי קווין דאקוורט' שעשה את זה בעונת 1987/88 וזאק ראנדולף שזכה בתואר ב-2003/04. ומה עם עמרי כספי, תהיתם? הפורוורד הישראלי של סקרמנטו לא זכה ולו בנקודה אחת ואחרי האכזבה כשלא נבחר בדירוג השחקן השישי של העונה, כספי נוחל אכזבה נוספת מבחינתו, למרות עונה נהדרת באופן אישי אצל הקינגס.

הדפס