הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מאמן חדש לכספי: דייב ייגר סיכם בסקרמנטו

אקס ממפיס הקדים את בלאט במירוץ וירוויח 4 מ' דולר לכל עונה ב-3 שנים

דרור האס  09.05.16 - 21:22

בווידאו: קליבלנד משלימה סוויפ על אטלנטה

אחרי שהופרחו באוויר לא מעט שמות, כולל זה של דייויד בלאט, סקרמנטו של עומרי כספי שמה סוף לחיפוש אחר מאמן כשסיכמה עם דייב ייגר על חוזה לשלוש שנים עם אופציה לעונה נוספת בשכר של ארבעה מיליון דולר לכל שנה. האחרון ביקש להתראיין לתפקיד בקינגס בעודו מאמן ממפיס ופוטר לפני יומיים בלבד מתפקידו.

בכל שלוש השנים שלו בממפיס הוביל ייגר את הקבוצה לפלייאוף. בעונה האחרונה הקבוצה סבלה ממכת פציעות קשה, לאחר שאיבדה שניים מהכוכבים הגדולים ביותר שלה, מארק גאסול ומייק קונלי, אך למרות סיימה בין שמונה הראשונות בדרך להפסד בסיבוב הראשון בסוויפ לסן אנטוניו. המאזן שלו בשלוש השנים בממפיס - 99:147. לפני שמונה למאמן הראשי בגריזליס, ייגר היה עוזר מאמן בקבוצה במשך שש שנים.

ייגר נחשב מאמן מוכשר מאוד, ששם דגש על משחק הגנתי ועל משחק "קלאסי" של גבוהים, דבר אשר  אולי משך את תשומת לב הקבוצה, אשר הכוכב שלה, דמרכוס קאזינס, משחק בעמדת הסנטר. היו טענות בעבר לגבי מחויבותו ואופיו של השחקן, אלא שכדי למשוך מועמדים, סקרמנטו הבטיחה על פי הדיווחים שתגבה כל מהלך משמעתי כנגד השחקנים, כולל קאזינס עצמו.

סקרמנטו ראיינה למעלה מתריסר מועמדים והתרשמה מאוד לטובה מהמאמן הצעיר יחסית. ייגר יהיה המאמן ה-17 מאז עברה הקבוצה לסקרמנטו בעונת 85/86 והתשיעי מאז ריק אדלמן עזב בעונת 05/06.