הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הפאזל מתמלא: מקמילן מונה למאמן אינדיאנה

עוזרו לשעבר של פרנק ווגל זכה לקידום במועדון וסגר ל-3 השנים הבאות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.05.16 - 20:00

לאט לאט הולכים ונתפסים המקומות למשרות מאמני ה-NBA כאשר היום (שני) אינדיאנה הצהירה על החתמתו של נייט מקמילן ל-3 השנים הקרובות. לאחר שחוזהו של פרנק ווגל המוערך לא הוארך, הפייסרס מצאו מחליף מבית ומינו את מקמילן ששימש כעוזרו בשלוש השנים האחרונות.

שחקן העבר בן ה-51 התראיין גם לעמדת מאמן סקרמנטו, אך לאחר שזו סגרה לבסוף עם דייב ייגר, הוא בחר באופציה הנוכחית. נשיא המועדון, לארי בירד, העדיף לבצע את קידומו על פני החתמתם של מארק ג'קסון, בראיין שו ומייק וודסון. עבור מקמילן מדובר בקדנציה שלישית כמאמן ראשי ב-NBA. הוא הדריך את סיאטל במשך חמש עונות ולאחר מכן עבר לאמן את פורטלנד טרייל בלייזרס לתקופה בת שבע שנים.

מקמילן מחזיק במאזן חיובי (452:478) כמאמן ראשי בליגה הטובה בעולם, אך עדיין מדובר במינוי יחסית מפתיע שכן בירד טען לאחרונה כי ברצונו לשחק כדורסל מהיר והתקפי יותר, בעוד שמקמילן נחשב למאמן בעל אוריינטציה הגנתית, בדומה לווגל.

בירד אמר לאחר המינוי: "אני מאמין שנייט הוא המאמן המתאים עבורנו. כאשר שמעתי שהוא מעוניין, ניפגשתי איתו, שוחחנו, ואני בטוח שהוא האדם הנכון לתפקיד הזה. יש לו ניסיון כשחקן, כעוזר מאמן, וכמאמן ראשי - עובדה שתעזור לו כאן המון".