הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קורבר עבר לקליבלנד. גריפין: "יש לו את ה-DNA של הקאבס"

האלופה מתחזקת: הקלע הנפלא של אטלנטה הגיע בטרייד תמורת וויליאמס ודאנליבי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.01.17 - 19:45

אלופת ה-NBA, קליבלנד קאבלירס, מתחזקת. המועדון הודיע הערב (שבת) על הטרייד שסוכם כבר אתמול: קייל קורבר, אחד מהקלעים הטובים בליגה, הגיע מאטלנטה הוקס תמורת מו וויליאמס, מייק דאנליבי ג'וניור ובחירת סיבוב ראשון ב-2019.

הטרייד מחזק משמעותית את הקליעה מבחוץ של הקאבס, שמבצעים שדרוג בעקבות הפציעה הארוכה של ג'יי אר סמית', ומתחמשים לקראת מפגש עתידי, שלישי ברציפות, מול גולדן סטייט בגמר. כוח האש של קליבלנד, בייחוד בדקות של שחקני הספסל, היה מהחולשות שלה ועתיד היה להשפיע בסדרה של 7 משחקים מול סוללת הכוכבים של הווריירס.

הג'נרל מנג'ר של קליבלנד, דייויד גריפין, אמר אחרי השלמת הטרייד: "אנחנו שמחים שאנחנו יכולים לצרף למשפחת הקאבס שחקן ואדם כמו קייל קורבר. הוא אחד מקלעי השלשות הפוריים והדינמיים ביותר בתולדות ה-NBA ויוסיף לנו את כל האלמנטים מה-DNA של הקאבס".

מול ניו אורלינס, מאמן ההוקס, מייק בודנהולצר, הושיב את קורבר על הספסל עקב הטרייד, והגארד סיפר על התחושה החמוצה לעזוב את אטלנטה: "יש בהחלט תחושות מעורבות. יש לי הרבה קשרים לאטלנטה, מהרבה סיבות. הרבה חברויות, מערכות יחסים. פה היו לי השנים הטובות ביותר שלי, בכנות. כאן נולדו לי הילדים. זה קשה לעזוב את זה מאחור. כמובן שזו הזדמנות נהדרת עבורי ללכת לקליבלנד, אז אני מאוד נרגש מכך. אבל יש המון מערכות יחסים שאכפת לי מהן ושאני אתגעגע אליהן. מנקודת מבט של כדורסל, קליבלנד היא התאמה נהדרת עבורי ואני יודע את זה".

קורבר בן ה-35 מסיים חוזה בסוף העונה, ושכרו עומד על 5.2 מיליון דולר. הקלע רושם העונה 9.5 נקודות למשחק בכ-41 אחוז מחוץ לקשת. את הקריירה החל בפילדלפיה, שם שיחק 4 עונות, ולאחר מכן בילה 3 שנים ביוטה ושנתיים בשיקגו, לפני שחתם באטלנטה ב-2012. ממוצע הקריירה שלו עומד על 10 נקודות ב-43 אחוזים משלוש.