רוביו עובר בטרייד ליוטה עבור בחירת דראפט

ג'ורג' היל לא צפוי להמשיך בג'אז, ייתכן וגם הייוורד יעזוב בעקבות זאת. לאורי יגיע לוולבס? שיקגו שחררה את רונדו

מערכת אתר ערוץ הספורט  01.07.17 - 00:10
תחילת כתבה

בוידאו: שיא הקריירה של רוביו מול הלייקרס

שעות ספורות לפני פתיחת הפרי אייג'נסי, מועד ההחתמות של שחקנים חופשיים ב-NBA, ויוטה העבירה בטרייד את ריקי רוביו ממינסוטה תמורת בחירת דראפט ב-2018, כך מדווחים כלי תקשורת בארצות הברית. ההגעה של רוביו כמובן צפויה לסמן את סוף דרכו של ג'ורג' היל בקבוצה.

עובדה זו עשויה בהחלט להשפיע על אחד השחקנים המבוקשים בקיץ, גורדון הייוורד, שמסיים חוזה ביוטה ושהיל הוא אחד מחבריו הקרובים. הדברים אמורים גם לגבי ג'ו אינגלס, שהופך חופשי גם כן ומאוד קרוב להיל. הבחירה מגיעה לוולבס מאוקלהומה סיטי, והיא מוגנת ל-14 המקומות הראשונים.

מינסוטה צפויה לשחק תפקיד משמעותי בשוק השחקנים החופשיים, לאחר שצירפה בטרייד את ג'ימי באטלר, שיחבור לקרל אנתוני טאונס ואנדרו וויגינס. כעת, עם עזיבתו של רוביו, הוולבס בוודאות ינסו להחתים רכז בכיר, כאשר אחד השמות שכבר עלו הוא קייל לאורי, שמסיים חוזה בטורונטו.

כאן בונים, מחדש: רונדו שוחרר משיקגו
כששיקגו העבירה את ג'ימי באטלר בטרייד למינסוטה בערב הדראפט, לכולם היה ברור שהבולס מכוונים לבנייה מחדש. השלד של באטלר, דוויין ווייד וראג'ון רונדו שנאסף לו לפני שנה התפרק במהרה, והערב הודיעה הקבוצה מעיר הרוחות על שחרורו של רונדו, שעוזב קבוצה שלישית ברציפות אחרי שנה בלבד.

היות והייתה לבולס אופציה על רונדו, הם היו צריכים להיפטר ממנו עד ל-1 ביולי על מנת להימנע מלשלם לו 13 מיליון דולר לעונת 2017/18. בשעות האחרונות ניסה הג'נרל מנג'ר גאר פורמן לשלוח אותו בטרייד, אך ללא הצלחה.

שיקגו תצטרך לשלם לרונדו 3 מיליון דולר, אך פינתה הרבה מקום מתחת לתקרת השכר כאשר היא מביטה קדימה לקראת בניית סגל הרבה יותר צעיר, לאחר שכבר צירפה בטרייד של באטלר את זאק לאבין וכריס דאן.

רונדו כמובן היה בורג מרכזי בפתיחה המפתיעה של קבוצתו בפלייאוף, כשניצחה את בוסטון פעמיים בחוץ, אך הפציעה שלו עלתה לבולס בסדרה, והם הפסידו ארבעה ברצף ו-4:2 בסה"כ. כעת נשאלת השאלה מה עתידו של דוויין ווייד בקבוצה, לאחר שנפטרו משני הכוכבים שלצידו וכשלפני כשבוע פלאש הודיע כי יממש את האופציה שיש לו לעונה הבאה, שעתידה להוסיף לו כמעט 24 מיליון דולר לחשבון הבנק.

הדפס