אחרי 3 שנים וחצי: מילווקי פיטרה את קיד

עוזב אחרי חצי עונה בינונית. עוזרו יחליפו מול הסאנס. קיד: "יאניס התקשר והציע לנסות להציל את המשרה שלי. הוא אמר שידבר עם הבעלים והסוכן שלו"

עידן ויניצקי, ארה"ב
עידן ויניצקי, ארה"ב  22.01.18 - 23:28
תחילת כתבה

מילווקי באקס פיטרה הערב (שני) את מאמנה, כוכב העבר ג׳ייסון קיד, כך אישרה הקבוצה.

קיד, שהגיע לקבוצה מוויסקונסין ב-2014 אחרי עונת בכורה כמאמן בברוקלין נטס, רשם עם מילווקי מאזן די מאכזב של 139 ניצחונות לעומת 152 הפסדים בתקופתו בקבוצה.

העונה, אחרי קצת יותר ממחצית מהדרך, מילווקי מציגה מאזן של 22:23 והיא רק במקום השמיני במזרח, זאת למרות שבשורותיה מככב אחד השחקנים הטובים בליגה, יאניס אנטטוקומפו ולעזרתו הגיע בטרייד מפיניקס בתחילת העונה גם אריק בלדסו.

על פי העיתונאי כריס היינס, אנטטוקומפו נותר ״שבור״ מהבשורה על פיטורי קיד, שעזר לפתח אותו בשנים האחרונות. בקבוצה הסבירו את ההחלטה ב״יחסים בעייתיים בתוך הארגון וחוסר התאמה כללי״. עוזר המאמן ג׳ו פרונטי ישמש כמאמן זמני וידריך את הבאקס כבר הלילה מול הסאנס.

שעות ספורות לאחר הפיטורים סיפר קיד לרמונה שלבורן מ-ESPN כי יאניס התקשר אליו כרבע שעה לפני שקיד עצמו קיבל את ההודעה הרשמית על פיטוריו והציע לו לעזור בהצלת המשרה של המאמן. קיד אמר: "הוא התקשר ואמר לי 'קואץ', מה שהם עומדים לעשות, זה לא בסדר, אבל הם הולכים לפטר אותך'. אמרתי לו שהרגשתי שזה עומד לקרות".

קיד הוסיף: "יאניס שאל אותי 'מה אני יכול לעשות?' הוא הציע להתקשר לבעלים ולסוכן שלו, אבל אמרתי לו שהוא לא יכול לעשות כלום בנושא וכל מה שהוא יכול לעשות זה לספר את האמת, זה הכל. אני מודה לו על הנאמנות שלו ועל הזכות לאמן אותו".

הדפס