עוד משרה התפנתה: סטיב קליפורד פוטר משארלוט

רגע אחרי מינויו של מיץ' קופצ'ק לתפקיד הג'נרל מנג'ר ובסיומה של עונה חלשה, בה הקבוצה רשמה רק 36 ניצחונות ופספסה את הפלייאוף, המאמן קיבל את הודעת הפיטורים. קליפורד העמיד מאזן של 214:196 בחמש עונות והגיע פעמיים לפלייאוף

מערכת אתר ערוץ הספורט  13.04.18 - 18:44
תחילת כתבה

בשעה שחצי מקבוצות ה-NBA מתכוננות לפלייאוף שייצא לדרך מחר (שבת), החצי השני כבר חושבות על העתיד והערב פוטר מאמן שלישי תוך כ-24 שעות. סטיב קליפורד, מאמנה של שארלוט בחמש השנים האחרונות, קיבל מהקבוצה הודעה לפיה הוא לא ימשיך בתפקידו, אחרי שההורנטס פספסו את הפלייאוף העונה וסיימו במקום העשירי בלבד במזרח.

שארלוט נכנסה לעונה הזו עם לא מעט תקוות, אחרי הצטרפותו של דווייט הווארד. היא גם קיבלה עונת אולסטאר נוספת מקמבה ווקר, שהפך למלך הנקודות בכל הזמנים של המועדון, אך למרות זאת, היא סיימה במאזן 46:36 חלש, כאשר לאורך משחקים רבים היא מציגה יכולת מאכזבת מאוד. בתחילת העונה, המאמן החמיץ כמה שבועות לאחר שסבל מכאבי ראש ואינסומניה, ולאחר מכן שב לעמוד על הקווים.

קליפורד הוביל את ההורנטס לשתי הופעות פלייאוף, ב-2014 (4:0 בסיבוב הראשון מול מיאמי) וב-2016 (4:3 בסיבוב הראשון, שוב מול מיאמי) והוא מסיים את חלקו במועדון עם מאזן 214:196. בשארלוט מתכננים מהפכה די גדולה ורק לאחרונה הודיע הבעלים מייקל ג'ורדן על מינויו של מיץ' קופצ'ק לתפקיד הג'נרל מנג'ר החל מהעונה הבאה.

קליפורד מצטרף לפרנק ווגל מאורלנדו וג'ף הורנסק מניו יורק, שפוטרו מיד עם סיום העונה הסדירה. מעבר לשלוש הקבוצות הללו, גם פיניקס, מילווקי וממפיס מחפשות מאמן לעונה הבאה.

הדפס