גריפין קפץ מעל אוטו וזכה בתחרות הדאנקים

המפלצת של הקליפרס קטף בסערה את התואר באולסטאר הביתי שלו בלוס אנג'לס. ג'יימס ג'ונס ממיאמי גבר על פול פירס וריי אלן וזכה בתחרות השלשות

מערכת אתר ערוץ הספורט  20.02.11 - 08:07
ברגע שהמכונית נכנסה, זה היה גמור. גריפין (gettyimages)
תחילת כתבה

תחרות ההטבעות הלילה באולסטאר 2011 הסתיימה ברגע אחד. הצופים בסטייפלס סנטר חיכו בקוצר רוח לראות מה יעשה בלייק גריפין בדאנק הבא שלו. ואז נכנסה לאולם מכונית "קאיה". את התואר כבר אפשר היה לתת לו שנייה אחר כך.

גריפין דורס העונה כל דבר שרק מעז לעמוד בדרכו, עם דאנקים מטורפים ויכולת אתלטית בלתי הגיונית. כל אחד עם קצת שכל בראש ועיניים בפרצוף הימר עליו כזוכה בתחרות ההטבעות מול הקהל הביתי בלוס אנג'לס, והמפלצת של הקליפרס לא איכזב.

הרוקי מ-LA התעופף הלילה לכמה רגעים בלתי נשכחים על הפרקט. את התחרות הוא פתח עם דאנק של 360 מעלות, אחר כך הוא הרעיד את הטבעת עם דאנק שסיים מהלך הקפצה על השפיץ של הלוח. את שלב הגמר הוא פתח עם מחווה לזוכה ענק אחר, וינס קרטר, שלקח את התחרות ב-2000. כמו אייר קנדה בשעתו, גריפין התרומם לגובה בלתי אפשרי ונעץ את היד בתוך הטבעת, עד המרפק. הסוף כאמור, היה בעל אופי מוטורי. בלייק זינק, חברו לקבוצה בארון דייויס התחבא בתוך גג המכונית וסיפק את האסיסט. רגע לפנתיאון.

ג'באל מק'גי מוושינגטון ודמאר דרוזאן מטורונטו הראו כמה ביצועים נהדרים משלהם, אבל מה כבר אפשר לעשות מול תצוגה מפחידה כל כך מצידו של גריפין? הרוקי הראשון מזה 8 שנים שנבחר למשחק האולסטאר יעלה למשחק הכוכבים כשביד יש לו כבר חתיכת תואר.

ויש גם צלף מצטיין
מוקדם יותר נערכה תחרות השלשות המסורתית. ריי אלן, זוכה עבר, התייצב למשימה לצד חברו לבוסטון פול פירס. לאלן יש ידית מוכחת ורק לאחרונה הפך לקלעי השלשות הטוב בכל הזמנית, וגם פירס לא פראייר בתחום. אלא ששני כוכבי הסלטיקס ראו איך ג'יימס ג'ונס ממיאמי לוקח להם את התואר מתחת לאף.

מסורת חדשה יותר היא תחרות הכישורים. הקפצות, מסירות, כדרור וריצה על המגרש - כל מה ששחקן טוב צריך. את התואר הבידורי הזה קטף הלילה סטיבן קארי גולדן סטייט, אבל ספק אם הוא יחליט לתלות את הנעליים אחרי השיא המטורף הזה בקריירה שלו.

 

הדפס