הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נפטר המתאבק לשעבר הרב רפאל הלפרין

בעלי רשת האופטיקה היה בצעירותו 'מר ישראל' בפיתוח גוף, אלוף עולם בהיאבקות, ובעל חגורה שחורה בקראטה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.08.11 - 01:01
רפאל הלפרין, היה לוחם מפורסם בצעירותו

הרב רפאל הלפרין, לשעבר "מר ישראל" בפיתוח גוף, אלוף העולם בהיאבקות ובעל חגורה שחורה דאן 6 בקארטה, הלך בשבת לעולמו לאחר מאבק במחלה קשה והוא בן 87. בשנים האחרונות היה מוכר בעיקר כבעליה של רשת "אופטיקה הלפרין", שאת ניהולה העביר לשבעת ילדיו, אך בצעירותו נודע כספורטאי כריזמטי.

בגיל 19 החל הלפרין, שנולד באוסטריה ב-1924 ועלה לארץ ישראל עם משפחתו בגיל 9, לעסוק בפיתוח הגוף. בהמשך החל להופיע בחו"ל ובזמן מלחמת העצמאות שהה בארץ כמתנדב. בראשית שנותיה של ישראל הצעירה הקים רשת של מכוני כושר, יזם את תחרות "מר ישראל" וזכה בה בעצמו. במהלך שנות ה-50' עסק בעיקר בהיאבקות מקצועית בארצות הברית ובשנים 1952 ו-1957 זכה באליפות העולם מטעם הפדרציה בה היה חבר.

במסגרת הקריירה שלו התאבק במספר רב של מדינות, ביניהן בדרום אפריקה, שם שהה בכלוב עם זוג אריות במשך 5 דקות ועקב כך קיבל גור אריות במתנה. הלפרין הרבה להופיע בהתנדבות בפני חיילי צה"ל במהלך מלחמות ששת הימים ויום כיפור, ערך קרבות מבוימים ברחבי הארץ כמופעי בידור ובהמשך יצא ליפן כדי ללמוד קראטה.

ב־1974 התמודד הלפרין בבחירות לראשות עיריית תל אביב, ולאחר מכן החל בתהליך של התחזקות, והשקיע את מרבית זמנו בלימודיו, במחקרים על תולדות רש"י ומורשתו ובעסקיו. במקביל, תרם רבות למוסדות דת וחברה.