לי קורזיץ: "זו האליפות המתוקה מכולן"

גולשת הניל פרייד, שזכתה בתואר העולמי השלישי ברצף: "לראשונה אני מרגישה שאני באמת אלופת עולם מבפנים"

טליה סלנט
טליה סלנט  05.03.13 - 23:09
קורזיץ ומאמנה בן פינקלשטיין (gettyimages)
קורזיץ ומאמנה בן פינקלשטיין (gettyimages)
תחילת כתבה

4 מדליות זהב באליפות העולם בגלשני רוח, 3 מהן ברציפות החל מ-2011. המאזן של לי קורזיץ, שזכתה הערב במדליית זהב שלישית ברציפות באליפות העולם, הוא פשוט מדהים. גולשת הניל פרייד הישראלית תעמוד ברביעי על הפודיום בבוזיוס, שבברזיל ותחזור לחייך ובגדול אחרי האכזבה שנגרמה לה במשחקים האולימפיים בלונדון, כאשר פיספסה מדליה אולימפית.

"יש בי כל כך הרבה שמחה. האליפות הזאת היא המתוקה מכולן", כתבה קורזיץ למעריציה וחבריה בפייסבוק. "הבנתי שיש בי אהבה והיא מנצחת הכל, לא משנה איזו רוח. לראשונה אני מרגישה באמת אלופת עולם מבפנים. ניצחתי את עצמי ואת המחסומים המנטאליים". קורזיץ גם איחלה הצלחה למעיין דוידוביץ' ונמרוד משיח שייאבקו על מדליות בשיוט המסכם אצל הגברים והנשים. "הלוואי שיהיה פודיום כחול-לבן אצל הגברים ואצלנו".

בן פינקלשטיין, מאמנה של קורזיץ, תיאר את ההרגשה בסיום: "עד עכשיו הייתה ללי תחרות מצוינת, אבל יש בשייט דברים קטנים שצריך להיזהר בהם ולכן עד שהתחרות לא הסתיימה שום דבר לא גמור מבחינתנו. סיבה נוספת בגללה אנחנו חייבים לשמור על איפוק היא העובדה שנמרוד משיח ומעיין דוידוביץ' נמצאים איתנו וזה יהיה לא הוגן לשמוח כשעוד ממתינה להם מלחמה אמיתית בשיוט המדליות".

שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, בירכה את קורזיץ על זכייתה באליפות העולם בפעם השלישית ברציפות והרביעית בקריירה: "אין סמלי יותר בעיניי שערב יום האישה הבינלאומי, מצליחה לי קורזיץ לכבוש עוד פסגה ספורטיבית בקריירה המדהימה  שלה ולרשום הישג שיא חסר תקדים. זו המתנה הכי טובה שהספורט הנשי יכול היה לצפות לה ביום האישה. אני מאמינה שלי קורזיץ במעמדה כאחת הספורטאיות הגדולות בספורט הישראלי, יכולה לתת תנופה גדולה לספורט הנשים בישראל, ולהגביר את המודעות בקרב נשים ונערות".

מנהל היחידה לספורט הישגי, גילי לוסטיג, הוסיף: "ברגע שיש רוחות חזקות קורזיץ היא הטובה בעולם. והיא מוכיחה את זה כל פעם מחדש. המשחקים צריך לפרגן ולהחמיא ללי קורזיץ, שהתאוששה כמעט לגמרי מהבעיה הרפואית שהייתה לה. יחד עם זאת, המשחקים האולימפיים ייערכו במקום אחר בו הצפי הוא לרוחות חלשות, למרות שיש ניסיון להעביר את זה למקום אחר".

הדפס