ניצחון היסטורי ללוחם הישראלי נועד להט: "כעת אלחם על ביתי"

גאווה לאומית: הישראלי השני אי פעם ב-UFC גבר על יריב אמריקני בהחלטת שופטים, רגע לפני שהוא עולה על מטוס ומתגייס למילואים. להט התעטף בדגל ישראל ונשא נאום מרגש: "הדם שייך רק לזירה, אך אין ברירה אלא להגן על ארצי"

מערכת אתר ערוץ הספורט  26.07.14 - 23:36
תחילת כתבה

כמה שרגעים כאלה עושים טוב על הלב. גם אם מעולם לא צפיתם בקרב MMA בחייכם, אי אפשר להישאר אדישים כשצופים בנועד להט, הישראלי השני אי פעם ב-UFC (אחרי מוטי הורנשטיין), עולה לזירה עם מגן דוד על מכנסיו ועושה היסטוריה עם ניצחון בכורה. זה בדיוק מה שקרה הערב (שבת) בסן חוזה, קליפורניה, כשלהט גבר בהחלטת שופטים בפה אחד על סטיבן סיילר.

להט, שמכונה "ניאו", רשם בסך הכל את הקרב השני שלו ב-UFC, אחרי שבקרב הראשון חטף נוק-אאוט כבר בסיבוב הראשון. אלא שהפעם המתאבק במשקל נוצה עלה נחוש במיוחד, ומהרגע הראשון היה אגרסיבי והחלטי. הישראלי הצליח להנחית מספר אגרופים, לשלוח את סיילר לקרשים עם 3 טייק-דאונים, לבעוט חזק לאפו וגם לנעול אותו בחניקה לקראת סיום הסיבוב השני.

את הסיבוב השלישי סיילר פתח טוב יותר עם נעילה סביב בטנו של להט, אבל אחרי 3 דקות של מאבק הישראלי הצליח להשתחרר. היריב האמריקני ניסה לסגור את הפער בזמן שנותר, אבל היכולת הטובה של להט בשני הסיבובים הראשונים הספיקה לו כדי לזכות בקולות של השופטים.

כעת, להט ששירת בצבא בצנחנים, יעלה על המטוס בחזרה לישראל כדי להצטרף ללחימה בעזה כחייל מילואים. גם במהלך השקילה אמש, הוא לבש חולצה של הגדוד שלו בצנחנים, ובראיון שלו בסיום הקרב הוא התעטף בדגל ישראל, התייחס למצב ושלח מסר למשפחה בבית.

"תודה רבה, אבא ואמא, לא הייתי כאן בלעדיכם", פתח להט בעברית את נאום הניצחון שלו, כאשר לצידו ג'ו רוגן. לאחר מכן, שאל המנחה המפורסם את השאלה המתבקשת, הנוגעת לצבא, וקיבל את התשובה הבאה: "אין לי ברירה אלא לחזור הביתה. ברור שאני לא רוצה להילחם, שאני מעדיף להיות כאן בקליפורניה השמשית, אבל יש דברים שחייבים לעשות. יש לי משפחה שצריכה לברוח מטילים ואני חייב להגן על הבית שלי. כחייל קרבי, אין דבר שאני רוצה יותר משלום, לא רוצה לראות עוד הרג ועוד מלחמה. שהדם היחידי יהיה כאן, בזירה".

הדפס