קרבי זה הכי: ניצחון ענק לנועד להט ב-UFC ברלין

הלוחם הישראלי סיפק הצגה ב-Fight Night 69. להט פירק את יריבו ניקלאס בקסטרום השבדי במהלך הסיבוב השני וניצח בהחלטת שופטים. ניצחון שני בשלושה קרבות ב-UFC ושיחרר הצהרה: "לא יכול להפסיד בגרמניה מול שישה מיליון צופים". צפו בתקציר הקרב

מערכת אתר ערוץ הספורט  20.06.15 - 20:30
תחילת כתבה

נועד להט, לוחם ה-MMA הבכיר של ישראל, רשם הערב (שבת) הצלחה ענקית נוספת, כאשר השיג ניצחון שני ברציפות בארגון ה-UFC. להט גבר בהחלטת שופטים (28:28, 28:29, 28:29) על ניקלאס בקסטרום השבדי, כאשר גולת הכותרת מבחינתו הייתה סיבוב שני מדהים הוא פירק ללא רחמים את יריבו.

הקרב נערך בהיכל ה-O2 WORLD בברלין במסגרת אירוע UFC Fight Night 69. הישראלי פתח לא טוב את הקרב במשקל נוצה מול ניקלאס בקסטרום השבדי (מאזן 1:8 לפני הקרב), אבל בסיבוב השני הוא השתלט על ההתמודדות ולבסוף ניצח בזכות החלטת שופטים.

בסיום הקרב פתח להט בעברית עם מסר נוקב: "תודה רבה לכל מי שבא. פה בברלין אני יודע ש-6 מיליון רואים אותי, אז אני לא יכול להפסיד". לאחר מכן חזר לאנגלית, וניתח: "הוא הפתיע אותי על הקרקע, הזיז לי קצת את הלסת. בסיבוב השני, בלי ספק, הייתי טוב יותר. בהחלט גרמתי לו יותר נזק. הענשתי אותו עם מכות לרגליים בכל רגע שהוא היה מאחוריי. אני יודע איך לתת לו קצת לנסות לחנוק אותי, אבל מעולם אף אחד לא ניצח אותי בחניקה. רק עשיתי קצת קולות השתנקות כדי שהוא ימשיך ויתרכז בצוואר שלי".

להט אף פנה ליריבו, שיצא מהזירה, וקרא לעברו במיקרופון: "ניקלאס, אמרנו קודם שנהנה יחד. בהחלט נהנינו, מקווה שנעשה זאת שוב יום אחד". כזכור, נועד להט הצטרף לארגון הקרבות המוביל בעולם בתחילת השנה שעברה, כאשר במרץ 2014 הוא ערך קרב ראשון בברזיל מול גודופרדו פאפיי ונכנע אחרי שספג ברכייה מהברזילאי. 4 חודשים אחר כך הוא השיג ניצחון בהחלטת שופטים מול סטיבן סיילר. לאחר מנוחה והתאוששות ממושכת להט חזר לזירה וגם הפעם הוא אסף ניצחון בהחלטת שופטים.

מהלך הקרב
סיבוב ראשון
להט פתח את הקרב באגרסיביות, שיגר שתי בעיטות לעבר בקסטרום ולאחר 45 שניות הפיל אותו לקרקע. אולם, הטייק-דאון דווקא עלה לישראלי ביוקר. בקסטרום השתלט על יריבו, ניצל את העוצמות שלו והשליטה שלו בחניקה מאחור על מנת להפעיל הרבה לחץ על להט. 1:45 דק' לתום הסיבוב בקסטרום החל לחנוק את הלוחם הישראלי, שבסופו של דבר הצליח לשרוד עד תום הסיבוב.

סיבוב שני
להט יצא מצוין גם לסיבוב השני עם מספר אגרופים מדויקים לפניו של בקסטרום, שהחל לדמם. הישראלי גם סיכל ניסיון ברכייה מצד השבדי. במשך כל הסיבוב הישראלי הנחית מכות קשות על בקסטרום, שנראה פשוט חסר אונים. השבדי דימם ונראה נטול כוחות, אך בכל זאת הצליח לשרוד את תום הסיבוב.

סיבוב שלישי
להט המשיך להוריד מהלומות קשות על בקסטרום בפתיחת הקרב, כאשר 2 דקות לסיום השניים שוב ירדו לקרקע. בקסטרום, מותש פיזית ככל שהיה, הצליח לנצל את העליונות שלו על הקרקע כדי להימנע מנוק אאוט. למרות החיוכים שלו בסיום, השופטים הלכו כמובן עם להט ונתנו לו את הניצחון.

הדפס