חוזר למולדת: אודי גל יאמן את לוין ופרויליך

לראשונה הישראלי ידריך צוות מקומי: גאווה שדגל הלאום נמצא מאחוריך

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  02.01.16 - 22:31
אודי גל לראשונה ידריך צוות ישראלי
אודי גל לראשונה ידריך צוות ישראלי
תחילת כתבה

אודי גל, שייט העבר במפרשיות מדגם 470, יאמן את איל לוין ודן פרוייליך, הצוות הישראלי הבכיר ב-470, לקראת המשחקים האולימפיים בריו. זוהי הפעם הראשונה שגל ידריך צוות ישראלי מאז פרישתו והפיכתו למאמן. עד היום אימן צוותים מארה"ב, סין, פינלנד וגרמניה. לפני שפתח בקריירת אימון, ייצג את ישראל יחד עם גידי קליגר בשתי אולימפיאדות ובאמתחתו שלוש מדליות באליפויות עולם ושלוש באליפויות אירופה.

החיבור בין גל לבין הצוות הישראלי החל כחודש לאחר אליפות העולם שהתרחשה בחיפה, שם לוין ופרוייליך הרוויחו עבור ישראל את הזכות להוציא משלחת לאולימפיאדה במפרשיות 470. באותה העת, גל סיים את חוזהו עם הצוות הגרמני שאימן וכך נוצרה ההזדמנות לשיתוף פעולה.

גל כבר החל לעבוד עם הצוות ויצא עימם למחנה אימון ולתחרות הכנה בברזיל, שם סיימו במקום ה-11. תקופה זו הוגדרה כמעין "פיילוט", שהוגדר כמוצלח על ידי שני הצדדים וסוכם כי החיבור ימשיך. בשבוע הבא יחתום גל רשמית על חוזהו באיגוד השייט הישראלית. 

"ברגע שהגיעה ההצעה לאמן את ישראל לא התלבטתי" סיפר גל לאתר ערוץ הספורט בשיחה ממיאמי. "אין כמו לאמן את המקום שבו גדלת בו ולאמן כשדגל ישראל מאחוריך. יש בזה ערך מוסף שלא משתווה לערך כספי.  עד היום הרי לא אימנתי בישראל כי לצערי בארץ אי אפשר להתפרנס מזה במאה אחוז".

בהמשך ביקר גל את התנהלות ענף השייט בישראל: "הלוואי ויבוא יום וידעו להעריך את עמדת המאמן כי אז תגיע המשכיות וגם ההישגים יהיו גבוהים יותר. לצערי כרגע יש מצבים בהם לוקחים מאמנים זרים ומשלמים להם סכומים שאנחנו המאמנים הישראלים רק יכולים לחלום עליהם. כל עוד זה יישאר ככה נצטרך להמשיך להתבסס על יחידי סגולה ולא על תוצר מובנה של המערכת".

לוין ופרויליך הם הצוות הישראלי הבכיר ב-470, אך התחרות בינם לבין צוותים אחרים על הכרטיס הבודד לריו אחרים טרם הסתיימה וזהות המשלחת לריו תיקבע רק לאחר אליפות אירופה שתתקיים במרץ.

"כדי לנצח בעולם אתה חייב לסמן וי על דברים מסוימים, אחד מהם הוא לנצח בזירה המקומית, אחרת אין לך מה לחפש באולימפיאדה" הבהיר גל ןהתייחס לצוות אותו יאמן. "לצוות הזה יש פוטנציאל מאוד גבוה. יש בו שילוב מאוד מיוחד. איל, שהוא מאוד מנוסה, עבד כמה שנים עם גידי (קליגר, ש.א) כמאמן וחזר לשוט. מצד שני יש את דן שהוא יחסית צעיר, אבל מאוד מוכשר ומוכן לעבוד קשה. האתגר הגדול הוא לשלב את שני הדברים ביחד לכוח אחד גדול. אין לנו הרבה זמן. זה אתגר לא קטן, אבל אני אוהב אתגרים".

הדפס