לוחמת הטאקוונדו, אניה מירקין, הלכה לעולמה

אבל: הספורטאית נמצאה ללא רוח חיים בדירתה. האיגוד: "מרכינים ראש"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  04.06.16 - 20:41
מירקין (מימין. באדיבות התאחדות הטאקוונדו)
מירקין (מימין. באדיבות התאחדות הטאקוונדו)
תחילת כתבה

טרגדיה בספורט הישראלי. אניה מירקין, לוחמת הטאקוונדו שזכתה בעבר במדליית ארד באליפות אירופה, הלכה היום (שבת) לעולמה. הספורטאית בת ה-29 לא יצרה קשר עם הוריה ,שהגיעו לדירתה בשעות הערב ומצאו אותה ללא רוח חיים ועם הידיים על החזה. נכון לעכשיו סיבת המוות עדיין לא ברורה.

מירקין, שעלתה לארץ מאוקראינה בגיל 14, התחרתה במשך שנים בענף הטאקוונדו וזכתה בלא מעט מדליות ובהישגים נוספים. היא התמודדה מול בת-אל גטרר על הכרטיס האולימפי למשחקי לונדון 2012, אך לא הצליחה להעפיל לתחרות.

הישג השיא שלה, כאמור, היה באליפות אירופה ב-2008 שנערכה ברומא. הישראלית, שהתחרתה בקטגוריית המשקל עד 51 ק"ג, ניצחה בשלושה קרבות לפני שנאלצה לפרוש בחצי הגמר בשל פציעה, מה שלא מנע ממנה להרוויח מדליית ארד.

"משפחת הטאקוונדו מרכינה את ראשה על לכתה בטרם עת של הספורטאית המחוננת, חברת נבחרת ישראל ומדליסטית באליפות אירופה, אניה מירקין", נמסר מהתאחדות הטאקוונדו הישראלי, "אניה תחסר לכל אחד מאיתנו באופן אישי ולענף כולו. אנו משתתפים בצערם של בני משפחתה".

מהוועד האולימפי נמסר: "קיבלנו בתדהמה גדולה את ההודעה בדבר מותה הפתאומי של לוחמת הטאקוונדו הצעירה המצטיינת אניה מירקין מדום לב. אניה זכתה במדליית ארד באליפות אירופה והייתה יריבת האימון של בת-אל גטרר במשחקים האולימפיים בבייג'ינג 2008. זוהי טרגדיה נוראית. היא הייתה ספורטאית למופת ואנחנו מתקשים לעכל את אשר קרה. הוועד האולימפי בישראל שולח תנחומיו הכנים למשפחתה ולמשפחת הטאקוונדו בישראל".

הדפס