לאחר 22 שנים: לוצקי יעזוב, מוטי דניאל יחליפו

מנהל הנבחרת המיתולוגי ייפרד אחרי היורובאסקט, כוכב העבר ייכנס לנעליו

מערכת אתר ערוץ הספורט  31.03.16 - 17:31
לוצקי. יקבל טקס פרידה (אלן שיבר)
לוצקי. יקבל טקס פרידה (אלן שיבר)
תחילת כתבה

סופה של תקופה. שלמה (מומו) לוצקי, מנהל נבחרת ישראל, יעזוב את התפקיד בו כיהן מאז 1995. הוועדה המקצועית הודיעה היום (חמישי) שמוטי דניאל יהיה זה שיחליפו לאחר אליפות אירופה ב-2017.

לוצקי, אחד ממנהלי הנבחרות הוותיקים ביותר באירופה כיום, יחנוך את דניאל עד האליפות ובמהלכה, וישמש עבורו כמנטור. הוא נחשב לאחד האנשים האהודים בענף הכדורסל, ועל כן איגוד הכדורסל מתכנן לו טקס פרידה מפואר ומרגש במהלך שלב הבתים של אליפות אירופה שייערך בארץ.

דניאל, שייכנס לנעליו הגדולות של המנהל המיתולוגי, הוא מגדול שחקני נבחרת ישראל בכל הזמנים ושימש בקיץ האחרון כמנהל נבחרת העתודה. שחקן העבר משה רייס, ששיחק יחד עם דניאל בהפועל חולון, יחליפו בתפקידו הקודם.

לוועדה המקצועית הגיע גם ארז אדלשטיין, מאמן נבחרת ישראל, שסיפר על תוכניות הנבחרת לקיץ הקרוב. בעקבות אירוח אחד הבתים באליפות אירופה הקרובה, לנבחרת לא יהיו משחקים רשמיים. לכן, הצהיר המאמן הלאומי שהכוונה היא להעניק לשחקני הנבחרת הצעירים ניסיון בינלאומי. הנבחרת תצא במהלך חודש אוגוסט לטורניר באסטוניה בהשתתפות הנבחרת המקומית, אוקראינה ורומניה וייתכן שבהמשך תצא לטורניר נוסף.

הבלאגן באיגוד נמשך

לאחר שאתמול (רביעי) סערו הרוחות באיגוד הכדורסל בעקבות התפטרותו של יו"ר ועדת הביקורת מעוזיה סגל, מגיעים פרטים נוספים מדיון שהתקיים בבית הדין העליון של האיגוד. הדיון עסק בבקשתו של חבר ההנהלה צבי ליבר באשר לפרסום דו"ח של יו"ר ועדת הביקורת היוצא, וגם הוא לא עבר באופן שקט.

במהלך הדיון התפרץ שאול אייזנברג במילים בוטות כלפי היועצת המשפטית, ע"ד רונית אמיר יניב, כשביניהן: "אגרום לשלילית רישיון עריכת הדין שלך. את שקרנית". הבעלים לשעבר של הפועל תל אביב, שהורחק לפני כשנתיים מכל פעילות בכדורסל הישראלי, תקף לטענת האיגוד גם את היו"ר עמירם הלוי: "אני מקווה שהכסף שאתה לוקח מאיגוד הכדורסל ישמש אותך לתרופות".

תגובת האיגוד למקרה: "איגוד הכדורסל דוחה התנהגות זו בשאט נפש ובעיקר כשזה מגיע מאדם שהורחק מכל פעילות בכדורסל הישראלי. האיגוד לא ייתן לאף אחד לפגוע בדרך כזו או אחרת וגם לא באופן מילולי או באיומים באף אחד מבעלי התפקידים באיגוד הכדורסל וינקוט בכל הצעדים שעומדים לרשותו כדי למנוע הישנות מקרים כאלו בעתיד". 

אייזנברג לא נשאר חייב וענה בחזרה: "ההודעה של יושב ראש האיגוד היא מבזה את האיגוד ואת כל מי שענף הכדורסל יקר לליבו. את מה שאמרתי כנגד היועצת המשפטית אמרתי במהלך הדיון ואני עומד מאחורי הדברים שמגובים במסמכים. את מה שנאמר או לא נאמר לעמירם הלוי הרי השיחה היתה בארבע עיניים אחרי הדיון. כך או כך במקום לפרסם את דו״ח הבקורת הם עושים שמיניות לדחות את פרסומו עד לאחר הבחירות. אני לא ראיתי ולא קראתי את הדו״ח ועל כן לא ברור לי מדוע מר עמירם הלוי 'מתאבד' נגד פרסומו".

הדפס