קזחסטן: מדליית כסף לליאור וילדיקן בג'ודו

נבחרת הנשים השיגה את המדליה ה-5 בתחרות אחרי שהישראלית זכתה בעד משקל של 70 ק"ג

מערכת אתר ערוץ הספורט  29.09.13 - 15:32
הישג נאה. וילדיקן
הישג נאה. וילדיקן
תחילת כתבה

עוד הישג לג'ודו הישראלי - ליאור וילדיקן זכתה במדליית כסף בגרנד פרי בקזחסטן במשקל עד 70 ק"ג והשלימה תחרות מצוינת לישראליות שקטפו אמש כבר 4 מדליות נוספות. בחצי הגמר, וילדיקן ניצחה את האוקראינית גאיינאוטידינובה.

בגמר חיכתה לישראלית הברזילאית נדיה מרלי ושם וילדיקן כבר נכנעה. כאמור מדובר בתחרות מוצלחת לנבחרת הנשים בעיר אלמאטי שבקזחסטן. הבנות של שני הרשקו, ללא ירדן ג'רבי, זכו בשלוש מדליות כסף ובשתי מדליות ארד.

עם זאת, יש לציין כי התחרות כללה מעט מאוד ג'ודאים. הסיבות למיעוט המשתתפים נעוצות בכך שהאיגוד העולמי הרחיב משמעותית את סבב התחרויות העולמי והעובדה שמדובר בשנה פוסט אולימפית והניקוד אינו נחשב במאבקים על הכרטיסים לאולימפיאדת ריו.

כל הישראליות החלו את דרכן בתחרות בקזחסטן בשלב רבע הגמר. במשקל עד 48 ק"ג, שירה ראשוני השיגה את מדליית הארד בבית התנחומים. רוני שוורץ וגילי כהן לקחו חלק במשקל עד 52 ק"ג, כאשר השתיים פתחו עם ניצחונות על יריבות מקזחסטן ועלו למפגש ישיר ביניהן בחצי הגמר.

הקרב היה שקול, אך 46 שניות לסיום הצליחה כהן להתעלות ולהשיג איפון שהיקנה לה מקום בגמר. שוורץ נשרה לקרב על הארד שם ניצחה את מרייה בויוק האוקראינית בזכות ווזארי. גילי כהן המשיכה לגמר, שם נכנעה לאילסה היילן וזכתה בכסף. מקמילה מינאקווה, העולה החדשה מברזיל, פגשה יריבה ברזילאית, קטלין קוואדרוס, בגמר אך נכנעה למינאקווה, 2:42 דקות בתוך הקרב. מינאקווה הסתפקה במדליית הכסף.

הדפס