הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פריס האירה. צפו: ג'רבי, מוקי וראשוני זכו בארד

יום אדיר לג'ודו הישראלי בגראנד סלאם בצרפת. בראשון: ששון על המזרן

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  17.10.15 - 20:03

תגיות: ירדן ג'רבי

יום אדיר לג'ודו הישראלי בגראנד סלאם היוקרתי בפריס, בירת צרפת. ירדן ג'רבי (עד 63 ק"ג), שגיא מוקי (עד 73 ק"ג) ושירה ראשוני (עד 48 ק"ג) זכו במדליית הארד. ביום ראשון יעלו על המזרן גם אורי ששון, סגן אלוף אירופה במשקל הפתוח, לינדה בולדר (עד 70 ק"ג) וליאור וילדיקאן (עד 70 ק"ג).

ג'רבי עלתה אוטומטית לסיבוב השני שם ניצחה את קטליין קוואדרוס הברזילאית, אחרי שהשיגה יוקו ו-ווזארי. בקרב הבא פגשה ג'רבי את טסנד-איוש ממונגוליה, ולאחר דקה ו-8 שניות הטילה אותה באיפון. גם ברבע הגמר ג'רבי המשיכה ביכולת הטובה, כשדקה ו-22 שניות בתוך הקרב הטילה את גוונד האיטלקיה באיפון, מה ששלח אותה לחצי הגמר. 

בשלב הזה נעצרה ג'רבי, כשהפסידה בגלל וואזארי בודד של ההולנדית ולא הצליחה להחזיר בניקוד משלה. זה לא מנע ממנה להשיג מדליה. אלופת העולם לשעבר פגשה את מיהו מיניי היפנית בקרב על הארד, השיגה וואזארי וסידרה לעצמה הישג נוסף לרזומה.

מוקי, שהעפיל אוטומטית לסיבוב השני, החל את היום נהדר כשניצח בתוך דקה באיפון את אנדרה אלבס מפורטוגל. גם בשלב הבא המשיך מוקי ביכולת הטובה כשניצח שוב באיפון, הפעם את חבייר רמירס הספרדי. בשלב הבא מוקי נעצר. למרות שגילה עליונות מול רוק דרנסיק הסלובני, שספג שלושה עונשים, לקראת סוף הקרב הצליח הסלובני להשיג יוקו, דבר ששלח את הישראלי לבית הניחומים.

גם אלוף אירופה המכהן לא נתן למדליה לחמוק מבעד האצבעות. מוקי פגש תחילה את אנטוניו אספוסיטו האיטלקי, הטיל אותו באיפון ועלה לקרב על הארד. בקרב על המדליה התמודד מוקי מול שואי סון הסיני. הישראלי הגיע חד מאוד, זרק את יריבו באיפון אחרי כדקה וחצי בלבד והבטיח פודיום נוסף.

צפו בג'רבי זוכה במדליית הארד>

ראשוני פתחה גם היא נהדר את התחרות כשניצחה בקרב הראשון באיפון את רטיאריסון ממדגסקר. גם בקרב השני המשיכה להראות עליונות וניצחה שוב באיפון, הפעם את מוניקה אונגוראנו מרומניה. הקרב השלישי זימן לישראלית מפגש סופר-קשה מול אלופת אירופה, קרלין ואן סינק הבלגית. ראשוני גילתה יוזמה, אך לא הצליחה להטיל את יריבתה, שהשיגה ווזארי, מה ששלח את הישראלית להתמודד בבית הניחומים. שם פגשה ראשוני את דיאלרה לוקמאנהקים מטורקיה, ניצחה אותה בעזרת שלושה יוקו, ועלתה לקרב על הארד.

כזכור, לפני שבועיים הגיעה ראשוני לקרב על מדליית הארד בגראנד פרי בטשקנט, אך הפסידה וסיימה במקום החמישי. הפעם הישראלית לא נתנה לפודיום לחמוק ממנה. ראשוני עלתה מול מאריאנה צ'רינקה האוקראינית ולא הפסיקה לתקוף לכל אורך הקרב. כשתי דקות לסיום השופט פסק על עונש נגד האוקראינית, שהספיק עד לסיום ונתן לישראלית את הארד. 

צפו בשירה ראשוני זוכה במדליית הארד>

תגובות המאמנים
אורן סמדג'ה
, מאמן נבחרת הגברים, מסר לאתר ערוץ הספורט: "שגיא הוכיח שהוא מהטופ העולמי, לא מתפשר על פחות מזהב, ממשיכים קדימה. גראנד סלאם פריס נחשב לטורניר הקשה ביותר בסבב, אני מרוצה מהיכולת הטובה ששגיא הפגין".

שני הרשקו, מאמן נבחרת הנשים, אמר: "נבחרת הנשים עשתה היסטוריה. לראשונה שתי מדליות בגראנד סלאם פריס ועוד ביום אחד. זה הישג השיא של שירה, זו נקודה חשובה מאוד בקריירה שלה, היכולת להגיע לאחת הבמות היוקרתיות ביותר בסבב העולמי ולנצח יריבות בכירות ממנה נותן המון אופטימיות לקראת ההמשך. לגבי ירדן, תחרות מצוינת שלה. היא חוזרת לעצמה, אני מאוד שמח וגאה".

למעט השלושה שאר הג'ודאים הישראלים הודחו בשלבים הראשונים של הטורניר היוקרתי.

גברים
גולן פולק, זוכה מדליית הארד במשקל של עד 66 ק"ג באליפות העולם, נחל אכזבה כשהודח כבר לאחר הקרב הראשון שלו. הישראלי העפיל אוטומטית לסיבוב השני אך שם הפסיד בעונשים (1:2 לרעתו) לאלטנשוך דובדון ממונגוליה.  ברוך שמאילוב המתחרה באותה קטגוריית משקל התחיל ברגל ימין את היום כשניצח באיפון את חסוס צ'פארו המקסיקני. בקרב השני שמאילוב לא גילה את אותה היכולת, כשהפסיד לניג'אט שיקהאליזדה מאזרבייז'ן .

טומי ארשנסקי (עד 60 ק"ג) דווקא פתח בצורה טובה את התחרות כשגבר על נאבור קסטילו ממקסיקו ביוקו ו-ווזארי. בקרב השני ידו של הישראלי לא הייתה על העליונה, כשהפסיד בעונשים (1:0 לרעתו של ארשנסקי) לג'רואן מוראן ההולנדי. 

נשים
אמילי רוסאנו (עד 48 ק"ג), שחוזרת מפציעה קשה בברך ומדובר בתחרות הבינלאומית השנייה שלה מאז החזרה, הפסידה בקרב הראשון שלה לגלבדרך מקזחסטן. אגב, בדיוק לפני שבועיים בגראנד פרי בטשקנט הפסידה רוסאנו לאותה יריבה בקרב הראשון.

גילי כהן (עד 52 ק"ג) לא הצליחה למנף את מדליית הארד בה זכתה בטשקנט, כשהפסידה בקרב הראשון שלה לבונדמה מונקבאטאר ממונגוליה. גם רוני שוורץ (עד 52 ק"ג) הודחה בשלב הראשון של התחרות, כשנכנעה לבריח של לורה גומס הספרדייה. קמילה מינאקאווה נוצחה באיפון על ידי אמילי אמרון משווייץ.