תומך לחימה: הישראלי הכי קשוח בעולם

הוא משאיר דם וזיעה על מזרן האימונים ולא פעם יורד משם עם דמעות של כאב. הכירו את נועד להט שזכה בעבר באליפות העולם בג'יו ג'יטסו ובקרוב יתחרה באחד הארגונים המובילים ב-MMA: "אני לא יכול לחשוב על הפסד כשיש לי כובע עם סמל של מגן דוד"

סבסטיאן רודריגס
סבסטיאן רודריגס  12.12.13 - 11:20
נועד להט בפעולה. כבוד לענף הלחימה
נועד להט בפעולה. כבוד לענף הלחימה
ראיון מיוחד
תחילת כתבה

לכל אדם יש חלום להגשים אך רק מעטים מוכנים להקריב את היקר להם מכל בכדי להשיג את המטרה שלהם. מדובר בהשקעה של שנים באימונים מפרכים. בבכי, זיעה ודם על מזרן האימונים. מאבק עם משטר דיאטה מחמיר, התמודדות עם הלחץ הנפשי העצום לפני קרב, החלמה מפציעות שחוזרות על עצמן והכי חשוב להשאיר את המשפחה והחברים מאחור ולעשות רילוקיישן לצד השני של כדור הארץ כדי להתאמן עם הלוחמים הטובים ביותר בעולם.

עבור לוחם ישראלי אחד, חלום זה קיבל עליית מדרגה משמעותית עם חתימה על חוזה בארגון השלישי בגודלו בעולם. אם עד כה לא הכרתם את נועד להט בן ה-29, לאחר שתקראו מה יש ללוחם לומר, כנראה שכל שיישאר לכם הוא לעמוד על הרגליים ולמחוא לו כפיים.

World Series of Fighting  הוא מהארגונים המובילים בעולם עם סוללת לוחמים מרשימה ותחרות צמודה מול Bellator על מיקום מכובד במקום השני לאחר ארגון העל ה-UFC, זה ששולט ביד רמה בעולם ה-MMA מאז 2007. הדרך לטופ לא הייתה קלה במיוחד. לאחר שירות קרבי בצנחנים, נועד ידע לאן מועדות פניו והחל להתמקצע בג'יו ג'יטסו ברזילאי ועל הדרך קטף את אליפות העולם בתחום. בין לבין השכיל לדפוק על דלתות אחד המכונים היותר מעוטרים בעולם AKA בקליפורניה, ודרש להתאמן עימם. לאחר כמה סיבובי ספארינג מול ג'וש תומפסון, המאמנים השתכנעו שיש לו פונטציאל והזמינו אותו לחזור יום למחרת.

רקורד מרשים של 9 ניצחונות ללא הפסד שכנעו את קברניטי הארגון WSOF שנועד יהווה תוספת מעניינת לקטגוריית משקל נוצה (עד 66 ק"ג) והחתימו אותו על חוזה ל-4 קרבות כאשר הקרב הראשון של נועד בארגון צפוי להיערך בתחילת ינואר 2014.

"בסופו של דבר אני מייצג את המדינה", מספר נועד בראיון מיוחד לאתר ערוץ הספורט על הלחץ והמחוייבות ומוסיף: "ההתנהלות שלי, אפילו במכון, היא בצורה של שליחות כשגריר ישראלי והציפיות שלי מעצמי בהתאם. לדוגמא, בקרב הלפני אחרון נפצעתי בגב והחלו התכווצויות שהקשו לי מאוד על הנשימה, אבל בקרב אי אפשר לעצור אלא להמשיך קדימה. במנוחה שבין הסיבובים יצא לי לחשוב 'מה תגיד המשפחה והחברים בבית? כאב אז פרשת?' אין דבר כזה. לסיבוב הבא עליתי ונתתי שתי דקות של ראבאק שסיים את הקרב ב-TKO. לאחר הניצחון שכבתי על הרצפה ללא תזוזה. זאת רמת ההקרבה הדרושה להצלחה בספורט הזה, כשאני עולה לזירה עם כובע ועליו סמל של מגן דוד, הפסד פשוט לא בא בחשבון".

החלומות הגדולים להגיע לטופ ולהילחם מול הלוחמים הטובים בעולם מהווים את המוטיבציה המושלמת. "המטרה של כל ספורטאי היא לבחון את הגבולות. כמקצוען, המטרה שלי היא בסופו של דבר להילחם ב-UFC. עד לאותה נקודה אני מקווה לצבור כמו שיותר ניצחונות שיקרבו אותי למטרה". רמת ההקרבה מוסיפה לגעגועים הביתה ולנהל מסגרת חיים שונה לגמרי ממה שאנו מכירים: "הסבל העיקרי הוא להיות רחוק מהמשפחה. אני מנסה להיות איתם בקשר יום-יומי אך כל שבת או חג הגעגוע מקבל משמעות שונה לגמרי. להדליק נרות חנוכה לא בארץ רק מחזק ומדרבן אותי להשקיע יותר באימונים". אפרופו אימונים, לנועד יש משפחה משלו שמחפה על החיסרון: "החברים היחידים שלי בעיר הם מהמכון. אלוף ה-UFC  במשקל כבד קיין ולאסקז, רון קסלר, ג'סטין וילקוקס וקייל קינגסבורי. הם מהווים תחליף לסביבה שאני רגיל אליה בארץ. אך עם כל הכבוד, אשתי היא העוגן בקריירה שלי ובלעדיה לא הייתי מגיע לכאן".

ומה סדר היום שלו? נועד פותח את הבוקר עם אימון ג'יו ג'יטסו אינטנסיבי בהתמקדות על טכניקות. לאחר מנוחה של שעתיים להט מוצא את עצמו באימון הקשה ביותר ביום, MMA עם כל שאר הלוחמים המקצועיים במכון עם שמות מוכרים כמו טייסון גריפין וגריי מיינארד. מנוחה נוספת נותנת הזדמנות לחדש את מלאי האנרגיה לפני אימון אחר הצהריים שמתמקד בכושר גרידא ובערב יש אימון המתמקד בטכניקות.

מה העתיד מנבא ללוחם מבטיח מתוצרת כחול לבן הנמצא באחד הרגעים היותר משמעותיים בקריירה שלו? כרגע החוזה שנחתם מול WSOF כובל אותו אקסלוסיבית לארגון. מבחינת נועד זהות המתמודדים אינה חשובה כלל: "לפני כשבוע הכתירו אלוף לקטגוריה שלי. לא מעניין אותי מי יעמוד בצידו השני של הכלוב, מבחינתי כולם סוג של איקס. עם רמת השותפים לאימונים שאני מתחרה עימם על בסיס יומי אני מרגיש בנוח להילחם בקטגוריה מעל, משקל קל, במידת הצורך. אני מנסה לא להעסיק את עצמי יותר מידי במי אני אלחם אלא אני מתמקד בעצמי וביכולות שלי בתוך הכלוב".

החוזה שנועד חתם עליו מציין נקודת מפנה בקהילת ה-MMA המקומית מאחר ולעולם לא הייתה לנו נציגות באחד הארגונים המובילים בעולם. רמת הסיקור בתקשורת והתמיכה מהאוהדים בארץ לא רק יעודדו את נועד אלא גם ישכנעו בעתיד את ה-UFC להחתים לוחם בעל בסיס אוהדים רחב. עד לאותה נקודה נועד נכנס לפרק חדש ומלהיב בחיים שלו עם הרבה ציפייה ותחושה של שליחות עם הידיעה שמדינה שלמה עומדת מאחוריו. שיהיה בהצלחה.

הדפס