הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גיבורה: מורן סמואל זכתה במדליית הארד במשחקי ריו

המשחקים הפראלימפים: החותרת, שזכתה באליפות העולם אשתקד, סיימה על הפודיום בגמר ל-1,000 מטרים למרות הפציעה ביד: "אני מאושרת, אבל צובט בלב שלא ניצחתי"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  11.09.16 - 16:10

רוב המשקולות על המשלחת הישראלית למשחקים הפראלימפים נפלו על כתפיה של מורן סמואל. התקווה הגדולה ביותר למדליה לא איכזבה. החותרת, שזכתה באליפות העולם אשתקד, וכיוונה הכי גבוה - הצליחה בסופו של דבר לעמוד במשימה בגבורה למרות הקשיים והפציעה ביד, כשסיימה במקום השלישי במקצה הגמר ל-1,000 מטרים וזכתה במדליית הארד הראשונה של ישראל במשחקי ריו.

סמואל, שהגיעה לתחרות עם שתי מדליות מאליפויות עולם, זינקה בצורה טובה מאוד, אך נחלשה בהמשך ונאלצה לרדוף רוב הזמן אחרי המוליכות. לבסוף, היא הגיעה כאמור למקום השלישי בזמן של 5 דקות, 17 שניות ו-46 מאיות, הזמן הטוב ביותר שלה בשלושת ימי החתירה. מי שזכתה בזהב היא רייצ'ל מוריס הבריטית בזמן של 5:13:69 דקות. לילי וואנג הסינית לקחה את המקום השני עם 5:16:65 דקות.

כך נשמעה סמואל בסיום: "השארתי כל מה שיכולתי להשאיר. היו יותר טובות ממני. ידעתי שאני לא ראשונה, זה צבט לי בלב. אני שמחה שזכיתי במדליה. עשינו דרך ארוכה, אני והמאמנת שלי עם כל העזרה והתמיכה בבית. יש לי בבית את ארד ועכשיו יש לי גם מדליית ארד".

"פתחתי טוב והתנאים היו לטובתי", הוסיפה סמואל ושפכה קצת יותר אור על המירוץ עצמו, "לצערי אני סוחבת פציעה ביד שמאל יותר מחצי שנה. הרוח זורקת את כולנו שמאלה והייתי צריכה לתקן המון. רציתי שזה יהיה מושלם, אבל סיימתי על הפודיום שזה אושר גדול. ה-250 מטרים האחרונים פגעו בי, עליי זה השפיע הכי הרבה. אני שמחה בסך הכל עם התוצאה. שמעתי את הצעקות של הקהל הישראלי, רציתי לתת יותר בפיניש, אבל זה לא הלך. אני אחגוג את המדליה הזו, אקח זמן לעצמי ואז אחשוב על טוקיו".

שרת הספורט, ח"כ מירי רגב, שוחחה עם מורן סמואל ובירכה אותה: "מורן, כולנו פה במשרד עצרנו הכל כדי לצפות בך מתחרה והתרגשנו מאוד לראות אותך. את אחת החותרות הטובות בעולם, את דמות לחיקוי, גאווה לנשים וגאווה לספורט הישראלי. הוכחת שוב שאת ספורטאית גדולה ואני בטוחה שתמשיכי לחתור להשגים".

כזכור, לאחר שלא הצליחה להעפיל לגמר במוקדמות כשסיימה שנייה במקצה שלה, התייצבה אתמול סמואל למקצי הניחומים כשהיא יודעת שאם תסיים באחד משני המקומות הראשונים היא תזכה בכרטיס הנכסף לגמר. סמואל הגיעה ראשונה במקצה שלה לאחר 5:22:96 דקות, ובכך עמדה במטרה ושחררה הרבה לחץ. היום כאמור היא עשתה עוד צעד אחד קדימה וזכתה בפעם הראשונה במדלייה אולימפית.