ביה"ד המתיק את עונשו של חטיב להרחקה מ-5 משחקים

הקשר שהושעה תחילה מ-8 משחקים בשל היריקה על וייצמן טע בבית הדיןן: "העונש מוגזם". קובי דג'אני ואחמד סבע, שסופגים לא מעט גידופים מהאוהדים מתחילת העונה, ינסו ליישר את ההדורים. שניהם עשויים לפתוח בשבת בחיפה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  05.12.12 - 18:20
העונש הוקל. חטיב (צילום: מגד גוזני)
העונש הוקל. חטיב (צילום: מגד גוזני)
תחילת כתבהאחרי שהורחק מ-8 משחקים בפועל, ביה"ד של ההתאחדות לכדורגל הקל היום (רביעי) בעונשו של עלי חטיב וקיצר אותו להרחקה מ-5 משחקים בלבד. חטיב הגיע לדיון מלווה בנציגיו ויקי ואקנין ועו"ד שי קדמי, להתאחדות לכדורגל. קשר מכבי נתניה טען בפני הדיינים בערעור כי התנצל בעקבות מקרה היריקה לעבר עידן ויצמן, אך הוסיף כי פעל כך משום שוויצמן קילל אותו על בסיס גזעני.

חטיב ציין, באמצעות עורך דינו, כי במקרים קודמים - כמו זה של עידן ורד שירק לעבר שחקן יריב -והורחק ל-2 משחקים בלבד, העונש היה קל יחסית ואילו רק איתו החמירו . "העונש מוגזם", אמר הקשר. "כל המדינה הייתה נגדי. למדתי מהמקרה ולא אחזור עליו. פשוט לא יכולתי לשלוט בעצמי. אני מבקש שוב סליחה על המקרה, זה לא יחזור יותר. העונש עדיין חריג, אבל אחיה עם זה".

פרקליטו של חטיב, עו"ד שי קדמי, אמר: "בית הדין העליון תיקן את ההחלטה הלא פרופורציונלית שנעשתה לחטיב בבית הדין המשמעתי. לא היתה כל הצדקה להטלת עונש החורג פי כמה מעונשים שניתנו לשחקנים אחרים על עבירות דומות".

ובתוך כך, כידוע, קובי דג'אני ואחמד סבע ספגו לא מעט קללות מאוהדי מכבי נתניה בשבועות האחרונים. השניים, שבעונה שעברה הונפו על כתפי האוהדים והיו מהשחקנים המובילים והמוערכים על ידי הקהל, לא ממש מבינים עד היום למה היחס אליהם השתנה. לאתר ערוץ הספורט נודע כי הבוקר (רביעי) פנו מספר אוהדים לשני השחקנים וביקשו להזמינם לפגישה שתתקיים מחר בעיר, כשככל הנראה מטרתה היא לפתוח דף חדש ביחסים.

דג'אני וסבע אישרו את הגעתם לפגישה, אותה הגדיר אחד האוהדים כפגישת גישור. "אנחנו רוצים לדעת למה היכולת שלהם בתקופה האחרונה לא מזכירה את היכולת שלהם מהשנה שעברה ולהבין מהם, האם הם מעוניינים להישאר בנתניה או רוצים לעזוב", אמר אותו אוהד שצפוי להגיע לפגישה.

בעקבות הפגישה אתמול בין אחמד סבע להנהלה שהוגדרה כ'טובה', עשוי לחזור החלוץ להרכב כבר במשחק הקרוב מול מכבי חיפה בקריית אליעזר, כשלא מן הנמנע שקובי דג'אני יחזור גם הוא ל-11 אחרי שהחלים מדלקת במפשעה. השניים שכזכור נכנסו כמחליפים בהפסד לבית"ר ירושלים, יישרו קו עם המועדון ורוצים לפתוח דף חדש.

המאמן טל בנין צפוי להסיט את עומר צלישר לעמדת הבלם, כנראה במקומו של ליאוניד קרופניק, כשבן בנימין שלא שותף מול בית"ר בגלל חום גבוה יחזור להרכב. ארנון טמיר שלא מתלבש בשבועות האחרונים מועמד לעזוב בינואר.

הדפס

תגובות

הוסף תגובה 13 תגובות ב 11 דיונים
11.
בלי קשר לחטיב - אני לא מבין...

גיסנו  05.12.12 23:00

כל פעם שבית הדין מרחיק שחקן להרבה משחקים (חטיב עכשיו, ידין וטועמה אחרי הדרבי ההוא, אחרי המכות במשחקים שנה שעברה וכד׳) השחקן מערער וכמעט אוטומטית מורידים לו 3-4 משחקים מהעונש. אז מה הפואנטה?! זה לא אמור להיות משא ומתן ואני בספק שמגיעות ראיות חדשות...

הגב לתגובה זו
10.
סבע ודג'אני - תעיפו את בנין כבר!

שרוף נתניה  05.12.12 18:07

זה מה שאנחנו רוצים, שבנין יעוף מהמועדון שלנו. עד אז לא נכעס אם תמשיכו לישון.

הגב לתגובה זו
9.
לא להקל. רק להחמיר

בושה וחרפה  05.12.12 17:51

התנהגות דוחה ומגעילה. יורחק לצמיתות

הגב לתגובה זו
אתה אפס! (לת)

מלך השווארמה  05.12.12 19:47

הגב לתגובה זו
8.
תלמדו עונש מכבי תל אביב לפניני לעניש (לת)

ביתרי  05.12.12 17:50

הגב לתגובה זו
להוריד את בתר ליגה! (לת)

מלך השווארמה  05.12.12 21:11

הגב לתגובה זו
7.
שני מובילים

בן  05.12.12 15:57

הייתי בשוק כשדווחו שיש "כוונה" או דיבורים לשחרר אותם. שמחתי לשמוע שאין כוונה לוותר עליהם. הקבוצה רק משתפרת ושני ניצחונות כבר יזניקו אותה קדימה. טל בנין מאמן עם דרך ודרך ארץ. סבלנות והכל יסתדר

הגב לתגובה זו
6.
שמואל

סמי  05.12.12 14:08

סבע לעולם ועד

הגב לתגובה זו
5.
ביחד ולחוד

שי  05.12.12 13:37

דאגני וסבע שני שחקנים הכי חשובים בקבוצה מי "הגאון" שהלחיט שהם לא מתאימים ועל מה בכלל מקללים אותם? שניהם שקחנים ברמה גבוהה 1 סוקרר גדול והשני מנהיג בקישור.

הגב לתגובה זו
4.
אחמד+קובי

יוסי  05.12.12 13:20

רבק תתחילו לשחק כולם עומדים מאחוריכם. ישנם כמה ילדים  שלא מבנים מה זה להיות אוהד אמיתי. אתם חלק בלתי נפרד ממכבי נתניה , חוזרים בגדול כבר בשבת.

הגב לתגובה זו
3.
רק שני גרזנים

יעקב כהן  05.12.12 12:50

לא חסר כלום רק שני גרזנים בהגנה

הגב לתגובה זו
2.
סבע ודגאני הלב של הקבוצה

זאב  05.12.12 12:09

חייבים לחזור ולהנהיג את הקבוצה. דגאני קשר אחורי הטוב במדינה וסבע מלך השערים. אי אפשר לוותר על שחקנים כאלה. הם הסמל של הקבוצה. חבל שכמה אוהדים פרחחים מקללים כל מה שזז... אחמד וקובי: אתם נערצים, אהובים ומאוד רצויים במכבי.

הגב לתגובה זו