ביה"ד המתיק את עונשו של חטיב להרחקה מ-5 משחקים

הקשר שהושעה תחילה מ-8 משחקים בשל היריקה על וייצמן טע בבית הדיןן: "העונש מוגזם". קובי דג'אני ואחמד סבע, שסופגים לא מעט גידופים מהאוהדים מתחילת העונה, ינסו ליישר את ההדורים. שניהם עשויים לפתוח בשבת בחיפה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  05.12.12 - 18:20
העונש הוקל. חטיב (צילום: מגד גוזני)
העונש הוקל. חטיב (צילום: מגד גוזני)
תחילת כתבהאחרי שהורחק מ-8 משחקים בפועל, ביה"ד של ההתאחדות לכדורגל הקל היום (רביעי) בעונשו של עלי חטיב וקיצר אותו להרחקה מ-5 משחקים בלבד. חטיב הגיע לדיון מלווה בנציגיו ויקי ואקנין ועו"ד שי קדמי, להתאחדות לכדורגל. קשר מכבי נתניה טען בפני הדיינים בערעור כי התנצל בעקבות מקרה היריקה לעבר עידן ויצמן, אך הוסיף כי פעל כך משום שוויצמן קילל אותו על בסיס גזעני.

חטיב ציין, באמצעות עורך דינו, כי במקרים קודמים - כמו זה של עידן ורד שירק לעבר שחקן יריב -והורחק ל-2 משחקים בלבד, העונש היה קל יחסית ואילו רק איתו החמירו . "העונש מוגזם", אמר הקשר. "כל המדינה הייתה נגדי. למדתי מהמקרה ולא אחזור עליו. פשוט לא יכולתי לשלוט בעצמי. אני מבקש שוב סליחה על המקרה, זה לא יחזור יותר. העונש עדיין חריג, אבל אחיה עם זה".

פרקליטו של חטיב, עו"ד שי קדמי, אמר: "בית הדין העליון תיקן את ההחלטה הלא פרופורציונלית שנעשתה לחטיב בבית הדין המשמעתי. לא היתה כל הצדקה להטלת עונש החורג פי כמה מעונשים שניתנו לשחקנים אחרים על עבירות דומות".

ובתוך כך, כידוע, קובי דג'אני ואחמד סבע ספגו לא מעט קללות מאוהדי מכבי נתניה בשבועות האחרונים. השניים, שבעונה שעברה הונפו על כתפי האוהדים והיו מהשחקנים המובילים והמוערכים על ידי הקהל, לא ממש מבינים עד היום למה היחס אליהם השתנה. לאתר ערוץ הספורט נודע כי הבוקר (רביעי) פנו מספר אוהדים לשני השחקנים וביקשו להזמינם לפגישה שתתקיים מחר בעיר, כשככל הנראה מטרתה היא לפתוח דף חדש ביחסים.

דג'אני וסבע אישרו את הגעתם לפגישה, אותה הגדיר אחד האוהדים כפגישת גישור. "אנחנו רוצים לדעת למה היכולת שלהם בתקופה האחרונה לא מזכירה את היכולת שלהם מהשנה שעברה ולהבין מהם, האם הם מעוניינים להישאר בנתניה או רוצים לעזוב", אמר אותו אוהד שצפוי להגיע לפגישה.

בעקבות הפגישה אתמול בין אחמד סבע להנהלה שהוגדרה כ'טובה', עשוי לחזור החלוץ להרכב כבר במשחק הקרוב מול מכבי חיפה בקריית אליעזר, כשלא מן הנמנע שקובי דג'אני יחזור גם הוא ל-11 אחרי שהחלים מדלקת במפשעה. השניים שכזכור נכנסו כמחליפים בהפסד לבית"ר ירושלים, יישרו קו עם המועדון ורוצים לפתוח דף חדש.

המאמן טל בנין צפוי להסיט את עומר צלישר לעמדת הבלם, כנראה במקומו של ליאוניד קרופניק, כשבן בנימין שלא שותף מול בית"ר בגלל חום גבוה יחזור להרכב. ארנון טמיר שלא מתלבש בשבועות האחרונים מועמד לעזוב בינואר.

הדפס