טביב ליו"ר הכנסת: "לוין וחנין פוגעים בשמי"

פרסום ראשון. בעלים הפועל ת"א הגיש לרובי ריבלין קובלנה נגד השניים, אוהדי הקבוצה, שצולמו אומרים: "החולה רוח הזה לא יעזוב אותנו. הוא ימצוץ את טיפת הדם האחרונה". תגובת חברי הכנסת חנין ויריב: "לא ראינו את המכתב"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  19.03.12 - 10:25
פגיעה בשמו הטוב? טביב (אלן שיבר)
פגיעה בשמו הטוב? טביב (אלן שיבר)
תחילת כתבה

אלי טביב, באמצעות עורך דינו שלומי ארבל, הגיש היום קובלנה ליו"ר הכנסת רובי רובלין, בגין התבטאויותיהם של ח"כ יריב לוין, יו"ר ועדת הכנסת, וח"כ דב חנין. השניים, אוהדי הפועל תל אביב, נלקטו במצלמות ערוץ הכנסת כשהם מלינים על מצבה של הקבוצה ועל התנהלותו של טביב.

בסרטון, שכבר עלה ליוטיוב וצבר לא מעט צפיות, נשמע אומר ח"כ לוין: "חבורה של פרחחים, השחקנים האלה לא פוגעים ממטר". ח"כ חנין עונה: "לא, זה נורא. זה פשוט אסון, אסון". ח"כ לוין ממשיך ואומר: "והחולה רוח הזה, טביב, לא מבין מה יש לו". חנין: "הוא לא... הוא לא יעזוב אותנו. הוא ימצוץ את טיפת הדם האחרונה". לוין, תוך כדי צחוק, אומר: "לא, תשמע, כבר עכשיו לא נשאר כמעט כלום".

"שידור הסרטון הביא לחשיפתם של מאות אלפי אנשים נוספים לדברי הדיבה החמורים של חברי הכנסת", נכתב בקובלנה, "תוך גרימת נזק כבד לתדמיתו ושמו הטוב של מרשי אלי טביב. השיחה בין חברי הכנסת לוין וחנין נערכה בידיעתם הברורה כי המיקרופונים שלפניהם דלוקים ופועלים וכי מצלמות ערוץ הכנסת מקליטות את דבריהם ומעבירות אותם לקהל צופי הערוץ. החלטת חברי הכנסת לערוך את השיחה בפומבי התקבלה על ידם במכוון ושלא בתום לב".

"עוולות אלו מתחדדות לאור היות חברי הכנסת נבחרי ציבור, המחויבים בסטנדרט של שיח ציבורי מכובד, ענייני וממתן ולאור מהות הדברים, המשוללים כל יסוד עובדתי והמלבינים את פני מרשי בפומבי ובמכוון, בפני קהל הצופים של ערוץ הכנסת ובפני ציבור הגולשים. נבקש בזאת להפנות קובלנה זו לדיון בפני ועדת האתיקה".

תגובתם של חברי הכנסת יריב לוין ודב חנין להגשת הקובלנה על ידי עורך דינו של אלי טביב היתה קצרה מאוד: "לא ראינו את המכתב".

הדפס