טביב: הפועל למכירה. צפוי לדרוש 12 מ' ש"ח

הבעלים שיחרר הודעה דרמטית, לטענתו בעקבות האירועים האלימים האחרונים בכדורגל הישראלי: "נמאס לי מהאלימות, זה לא הכדורגל ממנו אני רוצה להיות חלק. הכתובת היתה על הקיר. החוליגנים מרימים ראש והרוב השקט לא מגיב"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  21.04.12 - 20:46
תחילת כתבהאלי טביב שחרר הערב (שבת) הודעה דרמטית, שכנראה מביאה לכדי סיום את המאבק המתמשך בינו לבין אוהדי הפועל תל אביב. בעלי הקבוצה הודיע רשמית כי הוא מעמיד אותה למכירה וכי יעמוד בהתחייבויותיו עד תום העונה, ולאחר מכן ישאף לעזוב. על פי מקורביו, הסכום אותו ידרוש הינו כפול מזה ששילם, קרי 12 מיליון ש"ח. ההודעה הזו תשפיע, ללא ספק, על גורמים רבים בהפועל ובראשם ניצן שירזי, שעלול בהחלט לאבד את מקומו ברגע שהקבוצה תעבור לבעלות חדשה.

"אני אוהב כדורגל", כתב טביב בהודעה המפורטת ששחרר לתקשורת, "נכנסתי להפועל ת"א במטרה להצעיד מועדון מפואר זה קדימה. היו לי הרבה תוכניות וכבר התחלתי לתכנן את העונה הבאה, אבל הדברים החמורים שקורים כבר תקופה ארוכה אינם מאפשרים לי להמשיך ולהשקיע בקבוצה. לאור האירועים החמורים בכדורגל הישראלי וההטרדות הנמשכות כנגד בני משפחתי החלטתי להעמיד את הקבוצה על למכירה".

"ביום שישי הזדעזענו כולנו מהאלימות בין שחקני הפועל רמת גן לבני לוד - מקרה מזעזע שראוי לכל גינוי. אך, לצערי, זה לא היה האירוע החמור היחיד באותו יום. ביום שישי האחרון התייצבה קבוצת מפגינים מול חנויות השייכות לאשתי דנה. המפגינים קראו לעוברים ושבים להימנע מלקנות בחנויות אלו. זהו עוד אירוע חמור מיני רבים אותו עוברת המשפחה שלי כבר שבועות ארוכים. קווים אדומים נחצים שוב ושוב, וההטרדות כנגד בני משפחתי הפכו לצערי לדבר שבשגרה".

"רימון נזרק אל ביתי בשעת בוקר בזמן שאשתי והילדה בת הארבע עמדו לצאת לגן הילדים, השמצות וקריאות נגדי ונגד בני משפחתי הפכו לעניין יומיומי. משפחתי נאלצת לחיות עם מאבטחים, ולישון בבית בזמן שמחוצה לו קוראים קריאות גנאי בשעות לילה מאוחרות. גם בתי ליהי ספגה במשך שבועות ארוכים קללות וגידופים, וכתובות נאצה נתלו נגדה. אני רוצה לראות כיצד היה מגיב כל אחד מאותם מפגינים "גיבורים" אם מישהו היה מטריד את אשתו, או את ילדיו אפילו פעם אחת".

"לכל המעשים החמורים האלה אין שום קשר לכדורגל או לערכים עליהם נבנה מועדון הפועל ת"א. זוהי בריונות לשמה. האלימות בכדורגל מתפשטת כמו שריפה בשדה קוצים. החוליגנים מרימים ראש, והרוב השפוי שותק. אירוע אלים אחד רודף אירוע אלים שני - הרימונים שנזרקו אל עבר הבית שלי, האירוע האלים בסוף משחק הדרבי, המקרה החמור בסוף המשחק בין הפועל חיפה ומכבי פ"ת,  ההטרדות כנגד בני משפחתי, וכעת גם האירוע החמור בסוף המשחק בין הפועל רמת גן לבני לוד".

"הכתובת הייתה על הקיר כבר לפני חודשים רבים. התרעתי על האלימות שוב ושוב אבל כל הגורמים בחרו לשתוק -  השרה לבנת, הכנסת, הגורמים האחראים בספורט ובכדורגל, המשטרה! נמאס לי מהאלימות בכדורגל! זהו לא הכדורגל אליו פיללתי או שרציתי להיות חלק ממנו. אינני מוכן לסכן את בני משפחתי. לפיכך, החלטתי, כי אני מעמיד את הקבוצה על המדף למכירה. אני אקיים את כל התחייבויותיי עד סוף העונה. הליך מכירת הקבוצה ינוהל על-ידי עו"ד יורם זמיר, שותף במשרד שפיגלמן-קורן-ברק-זמיר ושות'".

האוהדים: "טביב הבין שהוא אינו רצוי"
עם היוודע דבר ההודעה הדרמטית של טביב אוהדי הפועל תל אביב שעסקו כל העת במחאה שחררו הודעה משלהם: "ההודעה של טביב היא צעד חשוב בכיוון הנכון. העובדה שהוא מבין כי הוא אינו רצוי מצויינת. יחד עם זאת, למדנו להכיר את טביב ולדעת שעד שזה לא נגמר, זה לא נגמר. נמשיך לפעול כדי להבטיח עתיד טוב יותר להפועל, עתיד שלא כולל בתוכו את אלי טביב".

קיצור תולדות הסכסוך
לאחר שחבר למוני הראל בשותפות על הפועל ת"א, המועדון חווה עדנה תחת שרביטו של אלי גוטמן עם דאבל וההעפלה לליגת האלופות. המחלוקת הראשונה התגלתה רגע לפני משחק החוץ מול בנפיקה בשלב הבתים, כשבין הדיווחים דובר על ויכוח קולני בלובי המלון. לאחר סכסוך ונתק ממושך בין טביב להראל, הגיע הקיץ שעבר, ואיתו סיפור הבמבי המפורסם.

כזכור, הראל וטביב התנצחו בבתי המשפט ובבוררויות על זהותו של האיש שימשיך להחזיק בקבוצה, כאשר בסופו של דבר טביב היה זה ששילם 6 מיליון שקלים וקנה מהראל את חלקו. בהמשך, כשכולם היו בטוחים שהמועמד הטבעי לתפקיד המאמן, יוסי אבוקסיס, ימונה, הגיע המהלך המפתיע עם מינוי של דרור קשטן. בינואר, כשהקבוצה הודחה מהליגה האירופית והיתה מרוחקת 9 נקודות מק"ש שהוליכה את ליגת העל, קשטן פוטר, ולאחר סאגה של מספר ימים, שכללה את מועמדותו של משה סיני, ניצן שירזי מונה כמאמן החדש.

מאותו רגע, פרצה מחאה חריפה מצדם של חלק מאוהדי הפועל, שניהלו הפגנות מחוץ לביתו של טביב, והביעו את כמיהתם לעזיבתו בכל משחק. טביב הציג חזית חזקה וסירב להעמיד את הקבוצה למכירה, למרות שסבל מהתקפות על חייו האישיים, ובהן רימון שנזרק לחצר ביתו (אם כי לא הוכח כשאירוע יש קשר לאוהדי הפועל ת"א), קמפיין כנגד בתו ליהי במכללה בה היא לומדת, ותליית שלטים מתריסים מחוץ לחנויות האופנה של אשתו, דנה אשכנזי.

הדפס

תגובות

הוסף תגובה 106 תגובות ב 91 דיונים
91.
הפועל שווה אולי שקל וחצי בלחץ (לת)

WILD CAT  22.04.12 15:55

הגב לתגובה זו
90.
שירי שואה? בושה וחרפה

אבי מראש העין  22.04.12 13:54

הקהל של הפועל שר שירי שואה  .מגעילים תתחת.והם הגזענים הכי גדולים.תיאטרון האבסורד

הגב לתגובה זו
89.
טביב-תהרוס אותם בבקשה

אבי מראש העין  22.04.12 13:46

ראש העין(התימנים) מבקשים מטביב להרוס את הפועל גם במחיר הפסד כספי גם ככה אתה מיליונר אז תנקום במניאקים האלה שלא קיבלו אותך רק בגלל ....זה ברור היה קשה לתקשורת לקבל את זה ששחור לקח את הקבוצה  הכי לבנה.....

הגב לתגובה זו
88.
שיהיה בהצלחה לטביב בקבוצה אחרת

אדום כל החיים  22.04.12 13:26

טביב מיצה את עצמו בהפועל,והגיע הזמן שימצא אתגר במועדון חדש

הגב לתגובה זו
87.
גרוטאות ב12000000 + מאמן!יופי טביב!!!!!! (לת)

ססי  22.04.12 13:18

הגב לתגובה זו
86.
עמנואל רוזן

שלמה  22.04.12 13:05

אתה קשקשן אולי אתה תקנה את הפועל ת א מה דעתך

הגב לתגובה זו
85.
אלי .. בא לנתניה - עזוב ת'חארות האלה שלא יודעים ל

ניב  22.04.12 13:04

כלום , קהל הכח מגעיל בעולם , פשוט זבלים.

הגב לתגובה זו
84.
תמכור אותם כבר .לא יודעים להעריך מה שנתת

אבי מראש העין  22.04.12 13:00

אליפות ואירופה בזכות טביב בלבד.עכשיו הלוואי וימוטט אותם.לא רוצים טביב בהפועל הה? תגידו לא רוצים תימני בהפועל.מעדיפים מוני .זו האמת המגעילה

הגב לתגובה זו
אמיר דהאן תפסיק להתחזות

רמי אבוקסיס  22.04.12 13:25

לא יהיה טביב בהפועל

הגב לתגובה זו
העיקר שזרק את אבוקסיס

אבי מראש העין  22.04.12 13:44

לפח הזבל.עכשיו שיהיה עוזר מאמן.מרוקאי יכול להיות רק עוזר ב  ל   ב   ד

הגב לתגובה זו
83.
טביב צודק 100%

אדום  22.04.12 11:35

אוהדי הפועל הקיצוניים נקטו באלימות מוגזמת שחורגת מהמשמעות של אהדה, וחלק מהפעולות הן לא חוקיות ונבזות. במאבק שגם בסיסו הוא אלימות כנגד זכות הקניין של טביב. התנהגות זו ואי הוקעתה ע"י הרוב השפוי היא אחת הסיבות להתפרעות בדרבי והיא חלק מעליית המדרגה באלימות בכדורגל. אוהדי הפועל השפויים: אל תשמחו מנפילתו של טביב בעזרת אלימות שאתם שותפים סמויים לה. אולי יותר נכון שתשבו בשקט ותעשו חשבון נפש!!!!!

הגב לתגובה זו
82.
האפס שסוחב אחריו תיקים פליליים

אא  22.04.12 11:19

מדבר על הערכים שעליהם נבנתה הפועל!!לא יאומן! מה לך בור ועם הארץ עם ערכי הפועל ת"א?? אנשים מושחתים ופרימיטיבים חדרו לכדורגל הישראלי ומטיפים לנו האוהדים שמלוים הקבוצה עשרות שנים מהם ערכים?? למכור גינסים אולי אתה יודע אך כיתה ח אני לא בטוח שסיימת. עוף מהר מעיניני ונשכח את התקופה האפילה הזו !!!!

הגב לתגובה זו