מהפכה: ועדת הרפורמה תמליץ על מנהלת בשיתוף ההתאחדות

העידן החדש בכדורגל הישראלי כבר ממש מעבר לפינה. הוועדה שכוללת את יעקב שחר ואבי נמני תעביר בתוך 10 ימים לאבי לוזון את דו"ח הביניים על ההחלטה להקים מנהלת ליגה. ככל הנראה יוקם גוף נפרד למועדונים בליגת העל

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  08.08.12 - 13:17
פרסום ראשון
תחילת כתבהחברי הוועדה הציבורית לגיבוש המלצות לרפורמה בענף הכדורגל הישראלי יגישו בתוך עשרה ימים מסקנות ביניים, כשבחודש ספטמבר יוגש הדוח במלואו. לאתר ערוץ הספורט נודע כי חברי הוועדה בעד הקמת מנהלת ליגה בשיתוף מלא עם יו"ר ההתאחדות, כשככל הנראה לקבוצות ליגת העל יוקם גוף נפרד שידאג למועדונים ויקבל את ההחלטות בשביל הקבוצות.

החברים המדוברים הינם מפכ"ל המשטרה לשעבר ניצב בדימוס דודי כהן, יו"ר חברת החשמל והאלוף במיל' יפתח רון טל, בעלי מכבי חיפה יעקב שחר, עו"ד יורם ראב"ד, ראש עיריית סכנין מאזן גנאיים, העיתונאי ניר חפץ ושחקן העבר אבי נמני. יש לציין שלא מדובר במתווה עליו דיבר ג'קי בן זקן בזמנו, כאשר דרש להקים מנהלת ליגה עצמאית שתנתק את ההתאחדות לכדורגל מניהולה של ליגת העל.

בשבועות האחרונים ראיינו חברי הוועדה גורמים בכירים בכדורגל הישראלי, ובהסתמך גם עליהם הוחלט ללכת על רעיון של מנהלת. הוועדה שהוקמה כאמור על ידי יו"ר ההתאחדות לכדורגל אבי לוזון היא בלתי תלויה ולוזון יהיה מחוייב לקבל את המלצותיה. בשבועות האחרונים נפגשו החברים מספר פעמים בתל אביב והגיעו למסקנות פה אחד.

יו"ר הוועדה דודי כהן סירב לחשוף אם מדובר במהפכה של ממש, אך לא הכחיש הליכה למנהלת. "בקרוב ישמעו את המלצותינו", אמר לאתר ערוץ הספורט.

בין הנושאים שנבדקו על ידי הוועדה, הוא נושא השקיפות התקציבית-ניהולית במוסדות ההתאחדות ובמועדוני הכדורגל בישראל, מנגנוני הבקרה על רכישת קבוצות וזכויות בקבוצות על ידי בעלים פרטיים. כמו כן, הוועדה בחנה את מערך מוסדות השיפוט בהתאחדות לכדורגל והבטחת עצמאות ואי תלות מוסדות השיפוט, מבנה ההתאחדות לכדורגל ומוסדותיה, לרבות ניגודי עניינים בקרב בעלי תפקידים ובחינת יעדי ההתאחדות לכדורגל

הדפס