ארנשו סגר במכבי ת''א: ''אתן למועדון את כל מה שיש לי''

שחקנה הוולשי של קארדיף סיטי (31) הספיק כבר לנחות בישראל ולעבור בהצלחה את הבדיקות הרפואיות, חתם לעונה אחת ויילבש את החולצה מספר 19. המנהל המקצועי קרוייף: "מאזן הכיבושים שלו מדבר בעד עצמו"

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  20.09.12 - 10:52
תחילת כתבה

מכבי תל אביב ממשיכה להפתיע ולהתחזק בימים האחרונים. אחרי המהלך שהנחית בקרית שלום את חסן אבו זייד מבני יהודה, היום (חמישי) הקבוצה הודיעה כי החתימה את החלוץ הוולשי ממוצא זמבי של קארדיף, רוברט ארנשו. השחקן בן ה-31 כבר הספיק לנחות בישראל ולעבור בהצלחה בדיקות רפואיות, וסגר על חוזה לעונה אחת בלבד, באמצעות סוכנו ניר קרין.

מרבית שכרו של ארנשו, שעדיין מחזיק בחוזה בקרדיף, ימומן על ידי הקבוצה הוולשית. מכבי תשלם פחות מחצי ממשכורתו של השחקן, שמוערכת בכ-650 אלף יורו. ארנשו הספיק לערוך 58 הופעות בנבחרת וויילס, במדיה הבקיע 16 שערים. במהלך הקריירה שלו הוא הספיק לעבור גם בנוטינגהאם פורסט, ווסט ברומיץ', דרבי קאונטי ונוריץ'. יורדי קרויף סיפר על החיזוק החדש שלו: "אני שמח על תוספת הכוח החדשה. יום ההעברות האחרון תמיד טומן בחובו הפתעות נחמדות וזו אחת מהן. מאזן כיבוש השערים שלו מדבר בעד עצמו".

ארנשו עצמו אמר לאתר הרישמי של הצהובים: "החתימה במכבי תל אביב היא ההחלטה המקצועית הנכונה עבורי. אני מווילס, אך כשבחנתי את מכבי ת"א לפני החתימה ולאחר כל מה ששמעתי על המועדון מג'ורדי קרוייף - ברור לי שמדובר במועדון גדול עם קהל אוהדים ענק".

החלוץ יגיע כבר מחר בבוקר למתחם האימונים בקרית שלום ויערוך את אימון הבכורה בקבוצה לקראת המשחק מול עירוני קרית שמונה ביום שני. ארנשו שהיה רגיל לשחק עם החולצה מספר 10 במרבית הקבוצות בהן שיחק ילבש במכבי את החולצה מספר 19, שהייתה שייכת בעונה האחרונה לרועי קהת. ארנשו סיכם: "יש כאן מנג'ר חדש, צוות אימון חדש וזוהי תקופה מיוחדת עבור המועדון. אני כאן כדי לתת את כל מה שיש לי אבל לא פחות חשוב, להנות מלשחק כדורגל".

אחרי שחתם אתמול לארבע שנים, חסן אבו זייד ערך הבוקר את אימון הבכורה שלו במכבי תל אביב.  אבו זייד אף תורגל במרבית האימון לצידו של גל אלברמן ולא מן הנמנע שהוא יפתח לראשונה בהרכב כבר ביום שני, כאשר האלופה מקרית שמונה לביקור בבלומפילד למה שצפוי להיות משחק מרתק ביותר.

במכבי תל אביב עדיין ממתינים להחלטתו הסופית של מושיקו לוגסי האם לעבור בהשאלה להפועל רמת גן, אחת מבין הקבוצות שמעוניינות בשירותיו של הקשר. ללוגסי הובהר שהוא לא יקבל דקות לאור ההחתמה האחרונה של חסן אבו זייד, אך הוא בינתיים מסרב לעבור ומעדיף להישאר ולהילחם על מעמדו.

במכבי תל אביב יאיצו בימים הקרובים את בחירת שמו של הקמע החדש של הקבוצה. הקמע ילווה את מכבי לאורך כל העונה ובמהלך השבועיים האחרונים הוצעו מאות שמות. ארבע מהם עומדים לבחירת הקהל בדף הפייסבוק של הקבוצה: 'גולאסו', 'מכביניו', 'מכביסטו', 'יהודה' ו'חמלו'.

הדפס