הלם בקרית שמונה: לנדאו עוזב, ברק בכר יאמן עד לסיום העונה

אחרי 5 מחזורים, ויום בלבד לפני ליון, האלופה נפרדת מהאיש שהחליף בקיץ את בן שמעון. גורם במועדון: "לא היתה בעיה מקצועית, שרצקי נפגע אישית מלנדאו". לברק בכר, שקודם מעמדת העוזר, אין תעודת פרו וימונה לו עוזר שעבר הכשרה

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  03.10.12 - 13:40
תחילת כתבה

הלם גדול בקרית שמונה: גילי לנדאו עוזב מיידית את תפקידו. המאמן שהחליף בקיץ את רן בן שמעון מסיים את תפקידו אחרי חמישה מחזורי ליגה, ויום אחד בלבד לפני מפגש הליגה האירופית מול ליון. מחליפו של לנדאו יהיה עוזרו ברק בכר, שימונה כבר היום לתפקיד בו יחזיק לפחות עד לסיום העונה. לבכר, שיעמוד כבר מחר לראשונה על הקווים, אין תעודת פרו אולם על פי חוקי פיפ"א ניתן לעמוד על הקווים למשך 60 יום ללא תעודה. בזמן הזה תמנה ק"ש לבכר עוזר שעבר את ההכשרה המתאימה.

"אנחנו ערב משחק חשוב מול ליון, לפיכך אדחה את תגובתי ליום שישי", מסר גילי לנדאו בהודעה קצרה לתקשורת, "זו הזדמנות מצוינת לאחל לקבוצה בהצלחה במשחק".

לא מדובר בסכסוך הראשון בין הבעלים של קרית שמונה למאמן שלו, כאשר גם עזיבתו רן בן שמעון לוותה בעימות תקשורתי חריף. עוד לפני סיום העונה ההיסטורית של קרית שמונה, הובהר כי האיש שהביא אליפות למועדון הצנוע מהצפון יעזוב עם תחילת הפגרה, ולא יכין אותה למוקדמות הצ'מפיונס.

עם זאת, נראה כי משבר אמון עם חלק מהשחקנים היה הקש ששבר את גב הגמל. בעיני שרצקי היה תמוה כיצד בשבת האחרונה איחרו שני שחקנים לאוטובוס הקבוצה - דני עמוס ודושאן מאטוביץ' - אולם לנדאו בחר להשעות מהסגל רק את השוער ולא את המגן השמאלי, ועל כך הבעלים כעס מאוד. בנוסף, בימים האחרונים לנדאו מתחמק מלענות לשירצקי לטלפון.

"לא היתה בעיה מקצועית", אמר גורם בקרית שמונה, "איזי שרצקי נפגע מאוד מלנדאו במישור האישי, וזה מה שהוביל להפסקת עבודתו של המאמן". אחד השחקנים הסביר זאת מנקודת המבט שלו: "כנראה שבהנהלה ידעו מה חלק מהשחקנים מרגישים כלפי גילי וזה הביא לחשיבה מחודשת לגבי המשך הדרך. ידוע שגילי לא הסתדר עם חלק מהשחקנים, ולהערכתנו זה גם מה שהביא לפרידה". שחקן אחר הוסיף: "אני בהלם. אם עושים דבר כזה לפני משחק כל כך חשוב, כנראה שאי אפשר היה להמשיך במצב הזה".

בהודעה הרשמית שמסרה תחילה קרית שמונה, נכתב: "בעקבות חילוקי דיעות אישיים ומהותיים, שאינם נוגעים לצד המקצועי ו/או הכספי, החליטו איזי שרצקי וגילי לנדאו על סיום דרכם המשותפת, זאת כאשר האחרון יקבל את מלוא המגיע לו על פי החוזה בין הצדדים עד תום העונה".

הגיע במפתיע, עזב במפתיע
גילי לנדאו חתם הקיץ במפתיע בקרית שמונה, האלופה הטרייה, אליה הגיע אחרי עונה קשה בהפועל פתח תקוה. לנדאו הוביל את פ"ת בעונה שבה החלה במינוס של 9 נקודות, ולא הצליח לחלץ אותה מהמקום האחרון ומגזירת הירידה לליגה הלאומית. דווקא אז קיבל את הקרדיט מאיזי שרצקי ולקח את מקומו של רן בן שמעון.

בחמישה מחזורים עד כה בליגת העל, קרית שמונה השיגה שני ניצחונות, סיימה בתיקו אחד ורשמה שני הפסדים. האלופה נמצאת במקום ה-7 בטבלה והיכולת שלה ידעה עד עכשיו עליות ומורדות. בשלב הבתים של הליגה האירופית, אליו הגיעה אחרי הדחה מליגת האלופות מול באטה בוריסוב, האלופה הישראלית השיגה תיקו 1:1 מרשים בחוץ מול בילבאו. מחר, כאמור, היא תארח את ליון.

הדפס