בית"ר איימה על הפועל: "חדלו מלשון הרע או שנגיש תביעה"

הירושלמים שלחו מכתב זועם לאדומים ולביה"ד: "זו השמצה של מועדון שלם כדי לזכות פרובוקטור אחד. יש כאן מסכת שקרים. אם היו קריאות גזעניות ובננות, היכן התיעוד? הניסיון לתרץ את התנהגות תמוז דורשת החמרה בעונשו

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  31.10.12 - 16:18
טוטו תמוז בטדי, הירושלמים זועמים (קובי אליהו, וואלה)
טוטו תמוז בטדי, הירושלמים זועמים (קובי אליהו, וואלה)
תחילת כתבהבבית"ר ירושלים לא נרגעו גם הבוקר (רביעי) מההתקפה של הפועל תל אביב על הקהל שלהם, לאחר שדו"חות השופט והמשקיף סתרו את טענות האדומים שאוהדי בית"ר זרקו בננות ונהמו לעבר טוטו תמוז. במועדון ביקרו בחריפות את התנהלות האדומים בנושא ואת התנהגות החלוץ, ולאחר ששמעו את טענות האדומים גם הגיבו במכתב התראה לפני תביעת לשון הרע.

במכתב ששלחה בית"ר ירושלים להפועל ת"א ובית הדין של ההתאחדות, תוקף המועדון את "קמפיין השקרים" שלטענתה מנהלים האדומים מאז המשחק בין הקבוצות ביום ראשון בטדי. "הפועל ת"א, על פרנסיה ושחקניה, פתחה בקמפיין שקרי, שכל מטרתו ניסיון למלט את שחקנה טוטו תמוז מעונש קשה בבית הדין, בגין התנהגותו המתסיסה והחמורה, שבגינה הורחק במהלך המשחק", נכתב בפנייה, "במסגרת הקמפיין הושמעה מסכת שקרים בוטה נגד בית"ר ירושלים ועשרות אוהדיה. נטען כי נשמעו לעברו של השחקן קריאות גזעניות, נזרקו לעברו ולעבר שחקנים כהי עור אחרים בננות, ועוד כזבים מפרי דמיונם הקודח, זאת כדי לתרץ את התנהגותו של תמוז".

"לכך נשיב כי לא היו דברים מעולם", נכתב בנוסף, "לו נזרקו בננות בעוצמה ובאינטנסיביות שתוארה בצורה כה 'נרגשת' על ידי השחקן ושחקנים אחרים, היכן התיעוד לכך? היעלה על הדעת שגם המשקיף, השופטים ומצלמות הטלויזיה לא שמעו ולא תיעדו תופעות חמורות כאלה? או שמא האמת היא שהנטען הינו שקרי בעליל? הנכם נדרשים להפסיק לאלתר את פרסומי לשון הרע, וכדי להקטין את הנזקים הנכם נדרשים לפרסם התנצלות".

"בית"ר ירושלים מגנה כל תופעה של גזענות ונאבקת בה באופן בלתי מתפשר. מסכת השקרים של הפועל ת"א פוגעת במאבק זה ובפעילות המאומצת נגד גזענות", סוכם בפנייה של בית"ר לבית הדין, "נבקש כי ידעו אנשי הפועל תל אביב שהמטרה אינה מקדשת את האמצעים. השמצת מועדון אחר ועשרות אלפי אוהדיו שהיו באיצטדיון, בכדי לחלץ פרובוקטור אחד מעונש, לא רק שאינה צריכה להצליח, אלא ראוי שתגרום להחמרה בעונש".

"רק עיוור לא ראה כמה טביב מאושר מהניצחון של בית"ר"
"הפועל ת"א לא יודעת להפסיד בכבוד", תקף גורם במועדון מהבירה. "בית"ר ירושלים עשתה את טוטו מיליונר וההתנהגות שלו הייתה מבישה. איך ייתכן ששחקן שהרוויח כל כך הרבה כסף ושיחק בקבוצה משתיק את הקהל שעד לפני תקופה קצרה הניף אותו על הכתפיים אחרי שזכה עם המועדון בתארים. לדעתנו הגיע כרטיס צהוב שני, אבל זה בכלל לא משנה כי ההתנהגות של טוטו הייתה מתחת לכל ביקורת ויכולה הייתה לגרום להתלהטות היצרים וגם הוא יודע את זה".

אלי טביב, שאמור להודיע בתוך שבוע על החלטתו אם לרכוש את בית"ר, היה בהלם מהעוצמות של הקהל ומקבלת הפנים החמה שאורגנה לו. איש העסקים אמר כי "נהנה מהתמיכה הבית"רית" ובסביבתו דיברו על כך שהניצחון על הפועל ת"א והפוטנציאל שיש בבית"ר יגרמו לו לרצות לקחת את המועדון בקרוב. "רק עיוור לא ראה עד כמה אלי היה מאושר ושמח אחרי הניצחון של בית"ר על הפועל, שאוהדיה מיררו לו את החיים תקופה ארוכה". אמרו בסביבתו.

במועדון נהנו מהכנסה שכמותה לא הייתה כבר תקופה ארוכה. כ-560 אלף שקלים נכנסו לקופת המועדון אחרי ניכוי של למעלה מחצי מיליון שקל עבור האבטחה המתוגברת. במשטרה החמיאו למפקד מרחב מוריה, ניצב משנה חיים בלומנפלד, שפיקד על האירוע ועבר יחסית בשלום. ארבעה אוהדים שנעצרו אחרי המשחק והובאו בפני שופט, הורחקו לתקופות ארוכות מהמגרשים.

אחרי הניצחון: ניסיון לרדת לקרקע
אחרי יום חופש, חזרו שחקני בית"ר להתאמן לקראת המשחק בשבת בטדי נגד הפועל ניר רמת השרון, כשהמאמן אלי כהן חושש משאננות ומעודף בטחון וידרוש מהשחקנים לרדת לקרקע אחרי הניצחון הגדול על הפועל ת"א. "יש לנו פה שחקנים צעירים שחושבים שהם כבר עשו את שלהם ועכשיו אפשר לנוח", אמר גורם במועדון.

בבית"ר החמיאו לתצוגת העידוד של הקהל, וביקשו מהם להמשיך לשמור על איפוק. גורמים במועדון היו שבעי רצון מהחלטת תובע ההתאחדות לכדורגל, שלום אבן עזרא, לא להעמיד את הקבוצה לדין. "התובע הבין שהקהל שלנו התנהג בצורה מעוררת כבוד במשחק כה רגיש", אמרו בבית"ר.

אוהדים שנתקעו עם כרטיס למשחק מחוץ לטדי בשל בעיית מקום באיצטדיון יפנו למשרדי המועדון בבקשה לצ'פר אותם על עוגמת הנפש. על אף שהבעיה לא הייתה קשורה בבית"ר ובהתנהלותה, הבטיחו גורמים במועדון לבדוק לעומק את הטענות ולסייע ככל שניתן.

לקראת המשחק בשבת מתלבט אלי כהן לגבי ההרכב, אבל נראה כי יפתח עם אותם 11 שניצחו בשני המחזורים האחרונים את בני יהודה והפועל ת"א. חן עזריאל, שהחליף את ערן לוי והרשים מאוד כשכבש צמד, צפוי לקבל דקות יותר משמעותיות. "חן הראה עד כמה הוא חשוב לקבוצה", אמרו מספר שחקנים. אלי דסה ימשיך להיעדר בשל כאבי גב וצפוי לחזור רק בעוד כשבועיים.

הדפס