השופטים טעו, אך בקצב הזה מכבי לא תוכל לקחת אליפות

החילופים חסרי מעוף והצהובים לא ניצלו כושר רע של אשדוד. שלמה שרף מאשים את אוסקר בהפסד של מכבי ת"א וגם: מדוע הבחירות טובות עבור הפועל ת"א?

שלמה שרף
שלמה שרף  20.01.13 - 09:23
אוסקר. מה יהיה בפלייאוף?
אוסקר. מה יהיה בפלייאוף?
תחילת כתבה

אם בסיבוב הראשון המאבק בין אשדוד למכבי ת"א היה מאבק של צמרת, בחודשים האחרונים נוצר פער עצום בין הצהובים ליריבה מעיר הנמל. החבורה של אוסקר הגיעה מעמדת עדיפות ברורה ואחרי ה-0:5 על הפועל ב"ש גם עם הרבה מאוד ביטחון. אשדוד מצידה הציגה מומנטום שלילי וצלילה גדולה, כך שיחסי הכוחות הצביעו בבירור על עדיפות לטובת מכבי ת"א.

 • לחצו כאן וצפו בכל תקצירי ליגת העל
 • על המגרש עצמו הדברים נראו אחרת לגמרי. אחרי התקופה הרעה, אשדוד שאפה לתקן את הרושם דווקא במשחק מול מכבי ת"א, זו שטוענת לכתר. ראינו קבוצה מאוד מאורגנת בהגנה, כאשר בעיקר בלט יא יא פטי. הבלם הנהדר גם כבש שער אבל לא בגלל זה הוא הצטיין. הוא שיחק תפקיד מפתח בארגון המשחק וההנהגה בחלק האחורי. מי שהיה צריך הוכחה לחשיבותו של דוד רביבו קיבל תשובה מוחצת וגם הקשר היה בין המצטיינים. כל כוונה לשחרר אותו, אם היתה כזו, נראית היום באור שונה לגמרי. רביבו חיוני לאשדוד והמשחק הזה רק הדגיש זאת.

  מנגד, למכבי ת"א נפסל שער בטוח, כאשר גם הגול שאשדוד הבקיעה היה מנבדל כך שמכבי קופחה פעמיים. בסופו של דבר הקוון הטעה את השופט ובשני המקרים הצהובים נפגעו. השאלה היא איפה היו שופטי הרחבה או הקוונים. הם אלה שלא עשו את התפקיד שלהם.

  חוץ מזה, לא ברור לי מדוע אוסקר הציב את אלירן עטר מצד ימין לא מצד שמאל, שם הוא הצטיין בתקופה אחרונה. לא ברורה ההתעקשות הזו וכתוצאה מכך התרומה של עטר היתה פחות טובה. הפעם גם לא כל כך אהבתי את החילופים של אוסקר. הוא תמיד מחליף שחקנים באותם העמדות, לא לוקח סיכונים ולא עוזר לקבוצה שלו לנצח. בקיצור, חילופים בלי מעוף.

  מכבי מקבלת הרבה תשבוחות על היציבות והיכולת, אבל אם מסתכלים על הרקורד שלה מגלים שמדובר בהפסד החוץ רביעי שלה ומשחק רביעי רצוף ללא ניצחון בחוץ. הצהובים הפסידו כבר חמישה משחקים וזה אומר הרבה על קבוצה ששואפת לאליפות. מכבי גם לא ניצחה עד כה את הקבוצות שנחשבות לקבוצות צמרת. כשיגיע שלב הפלייאוף, אם היא לא תנצח את המשחקים האלה, היא פשוט לא תזכה באליפות. 

  ב"ש ממשיכה להישאר בטווח של בין הצלחה לכישלון. אם היא תגמור בפלייאוף העליון העונה שלה תקבל כיוון חיובי והניצחון על ק"ש היה מאוד חשוב, קודם כל כדי לא להמשיך במסלול לעבר שנת בלהות. אם היא לא היתה מנצחת גם את המשחק הזה, זה היה יותר מדי. ב"ש יכולה להיות מרוצה מזה שהיא חזרה לנצח, אבל הבעיה המשמעותית שלה עדיין לא נפתרה. לאלישע לוי עדיין אין חלוץ שיתרגם את הפעולות של החלק ההתקפי לשערים. בצד השני, קרית שמונה הגיעה בלי רוח, בלי התלהבות ובלי מוטיבציה. היא רחוקה מלהזכיר את התקופה הטובה שלה והיא שוב נראתה רע מאוד. יחד עם זאת המחצית השניה היתה מעט יותר טובה, כאשר ב"ש בעיקר ניסתה לשמור על היתרון. לקבוצה עם שאיפות כמו של האלופה, זה פשוט לא מספיק.

  ומילה על המשחק בין הפועל ת"א לבית"ר ירושלים. ממש לא בפעם הראשונה לאורך ההיסטוריה השתיים נפגשות בדיוק ערב הבחירות למאבק בין נציגת הצד השמאלי של המפה הפוליטית, זה שפעם נקרא המערך, לבין נציגת המחנה הלאומי. על פי רוב במשחקים מהסוג הזה הפועל ת"א היתה זו שחייכה, לכן הפעם אני הולך עם האדומים, שלדעתי ייצאו עם 3 הנקודות מהמשחק הזה.

  הדפס

  תגובות

  הוסף תגובה 18 תגובות ב 12 דיונים
  12.
  אם יפזרו את השופטים המושחתים מכבי תיקח אליפות

  מדליון  21.01.13 20:12

      חובה משחק חוזר אשדוד - ת"א כנס שופטי ישראל אילת אז ככה כל התקשורת חשפו כי שופטי ישראל התהוללו באילת בסוף שבוע הכוללת את חבורת השיפוט באשדוד שופטים אשר אמורים היו בכנס לשפר את כושרם הירוד הגיעו למשחק באשדוד דשנים מטושטשים התקשורת חשפה את ההתהוללות שלהם באילת עד השעות הקטנות של הלילה והגרוע מכל ברגע בו נשאלו השופטים למעשה ההתהוללות שלהם ניסו להכחיש זאת וברגע בו הבהירו להם בתקשורת כי יש תמונות והוכחות לגבי שהותם והתהוללותם הם הפגינו גמגום אז כאוהד הקבוצה אני עומד על כך כי הקבוצה תערער על משחק נוסף עם אשדוד ופסילת המשחק הנוכחי אשר גזל לנו 3 נקודות אשר יכולים מוראלית להשפיע על קבוצתנו ובכך להכריע את גורל האליפות . אין ספק כי אמינותם של כל השופטים הבכירים כולל אלון יפת אשר ישפוט היום את הפועל ת"א בית"ר ירושלים צריכים לעוף ממגרשי הכדורגל הואיל וחוסר אמינותם פוגע גם בדוחות השופטים משבת לשבת עד אז יש להביא שופטים מחו"ל ולנקות את כל החוליגניזם של השיפוט הנוכחי כולל אחראי השיבוצים שלהם המושחת לא פחות מהם מאיר לוי אני מעל האינטרנט פונה פה להנהלת מכבי ת"א כדורגל לערער על המשחק הואיל וכנופיית השופטים הגיעו למשחק לא מוכנה וגזלה לנו שלש נקודות

  הגב לתגובה זו
  11.
  רק בישראל נותנים לכאלה אנשים עילגים להיות פרשני

  עומר  20.01.13 22:23

  כדורגל. שלמה שרף הוא פרשן עילג,אינטרסנט ואדם גם לא חכם במיוחד. אנשים רוצים לשמוע פרשנות אובייקטיבית וראויה ולא פרשנות עליגת ואינטרסנטית. שלמה שרף הוא ללא ספק אחד מפרשני הכדורגל העלובים ביותר במדינה שגם ככה הדבר הזה שנקרא "פרשן כדורגל טוב" כמעט ולא קיים אצלה.

  הגב לתגובה זו
  10.
  קשה לקרוא את זה - בין המילים נשמע הטון הצורם שלך.

  feli  20.01.13 21:53

  תפסיק לכתוב ולדבר, זה באמת מביך כבר.

  הגב לתגובה זו
  9.
  אם היה שיפוט הוגן מכבי הייתה מנצחת אתמול (לת)

  תבריזי גמר את מכבי  20.01.13 19:03

  הגב לתגובה זו
  8.
  שיפוט

  דוד  20.01.13 17:55

  לא יכול להיות שופטים לא ראו משחק מכור שופט הקו קודיש מכר מכונת אמת עכשיו

  הגב לתגובה זו
  7.
  לא ניצחנו קבוצות צמרת?

  צהוב עולה  20.01.13 16:46

  ניצחנו את אשדוד 2-1 בבית והפסדנו להם 1-0 בחוץ ניצחנו את חיפה 2-1 בבית והפסדנו להם 1-0 בחוץ ניצחנו את האלופה קריית שמונה 4-0 בבית ועשינו תיקו 0-0 בכדור מים בחוץ ועשינו תיקו עם בית"ר בחוץ 1-1 והפסדנו להפועל 1-0 ועוד לא היה לנו משחקי בית נגדן אז אשדוד או חיפה לא הוציאו מאיתנו יותר נקודות מאשר אנחנו מהן, לאלופה המכהנת לקחנו 4 נקודות, ומול הפועל ובית"ר אנחנו נחכה לראות מה יהיה בבית שלנו הלאה איזו קבוצה הוציאה יותר נקודות מקבוצות הפלייאוף העליון מאיתנו? עד מתי התקשורת תעוות את המציאות נגד מכבי, וכותבי טור דעה ימציאו עובדות?

  הגב לתגובה זו
  6.
  שליימה

  ערן  20.01.13 13:27

  שליימה לריענון זיכרונך : מכבי חיפה מחזור ראשון, מכבי מנצחת  ומפסידה בסיבוב השני(זה יכל גם להסתיים אחרת)קרית שמונה ניצחון ותיקו(מבול נוראי). אשדוד ניצחון  והפסד.(כולו שופטים)הפועל ת"א הפסד וביתר י"ם תיקו(מבול נוראי).אז איפה הבעיה שליימה?אולי במה  שאתם הפרשנים מפרשנים? ,כל שבת אני שומע פרשנות אחרת ממכם אז אולי תהיו עקביים ??מה??כי אותי היצלחתם לבלבל.  

  הגב לתגובה זו
  5.
  לגבי הפועל והבחירות

  שועל אדום  20.01.13 12:05

  ההיסטוריה מלמדת שהמשחקים בין בית"ר להפועל נוטים לנבא את תוצאות הבחירות. מאחר והפעם תוצאות הבחירות די ידועות מראש, אז נראה לא נראה לי שכדאי להמר דווקא על הפועל. הלוואי שאתבדא...

  הגב לתגובה זו
  כבר בבסיס אתה טועה ולהזכירך

  מה זה משנה  20.01.13 17:08

  לפני 4 שנים בדיוק יום לפני הבחירות בית"ר התארחה בבלומפילד ואכלה 4-0!!!!! ומי עלה לשלטון אתה את זה יודע? צריך אולי להזכיר לך? הפועל תיקח את בית"ר בבלומפילד הלואי ויהיה מהפך גם בשלטון.

  הגב לתגובה זו
  4.
  מכבי תיקח אליפות

  אבי  20.01.13 11:55

  שליימה ידידי, אתה אומר שמכבי לא תוכל לקחת אליפות כאילו שמולנו עומדות ריאל וברסה... הפועל לא שוים יותר ומכבי חיפה שווה עוד פחות, מכבי עדיין הכי טובה במונחים של ליגה ישראלית, כולם יאבדו נקודות, ומכבי תיקח אליפות

  הגב לתגובה זו
  מולכם מספיק

  קטעים אתך  20.01.13 13:24

  ערוני אשדוד וסכנין ל צרך לא ריאל ולא בארסה.עוד סחורה מקקי..

  הגב לתגובה זו
  3.
  פרשן צבוע שונא מכבי בדוק

  בני  20.01.13 10:50

  מאז שזרקו אותו בבושת פנים הוא לא מפסיק ליתקוף לזלזל ללחלך אפילו לקלל שחקן ערבי חתיחת אפס כי הוא לא הבקיע נגד מכבי בגביע הטוטו בשידור חיי אתמול כולם אומרים שתבריזי והכונים חרצו את גורל המישחק אבל אצל שלומו מכבי אשמה שהגול של פטי נכנס מניבדל שהגול של קולואטי ניפסל ששני פנדלים ברורים על עטר לא נישרקו אני לא מבין את המעסקים שלא בארוץ הספורט את הקוף השאתם על פחות מזה אתם לא מאפשרים לאוהדי מכבי לכבל פרשנות נתולת אנטרס נתראלים ולכן אני מבטל את הארוץ

  הגב לתגובה זו
  וואו

  אנטיוכוס  20.01.13 11:30

  אסית קול שגיעה עפשריט

  הגב לתגובה זו
  פנדלים למכבי

  צהוב  20.01.13 13:22

  הגיעו 3

  הגב לתגובה זו