עוד אתגר להפועל: רמון ואלי טביב צפויים להגיע לבוררות

בעלי הפועל ת"א לשעבר אמור לקבל 6 מיליון ש''ח, אך ישנם חילוקי דעות גדולים בין השניים. אנשי רמון טוענים שטביב השאיר חובות, מקורבים לאיש העסקים בטוחים: "הכסף לא גוייס". אוהדים החלו במאמץ להשארתו של אלמוג כהן

טליה סלנט
טליה סלנט  07.04.13 - 10:34
תחילת כתבהחשבתם שסאגת אלי טביב והפועל תל אביב כבר מאחורינו? תחשבו שוב. בחודש יוני אמור להתבצע השלב השני בעסקה של רכישת המועדון בידי קבוצת הניהול בראשות חיים רמון, שצריך לגייס 6 מיליון שקלים נוספים ולהעבירם לבעלים. למרות זאת, בהפועל מתגברת ההערכה שהנושא יגיע בסופו של דבר לבוררות משפטית בעקבות חילוקי דעות מהותיים בין השניים בנוגע לסכום.

לטענת גורמים בחודורוב, טביב השאיר אחריו חובות גדולים שצריכים להתקזז מהעסקה. מקורבים לקבוצה מעריכים שלאחר הבוררות רמון לא יצטרך לשלם את מלוא הסכום לטביב, אם בכלל. מנגד, אנשי הבעלים לשעבר טוענים שהפועל לא מצליחה לגייס את הכסף לעסקה ולכן מנסה לגרור את הנושא: "לרמון יש ערבים אישיים על הכסף והם יצטרכו לשלם לטביב עד השקל האחרון".

כזכור, החלק הראשון בעסקה בוצע עוד בחודש בחודש ינואר, כשחמישים אחוזים מהמניות נקנו מטביב בידי קבוצת הרוכשים. גם החלק הראשון, אגב, לא התבצע במועד המקורי שנקבע לו בחודש נובמבר. על פי מתווה העסקה, רמון צריך להעביר לטביב 6 מיליון שקלים (בנוסף לסכום שהועבר) עד לחודש יוני, ועוד מיליון שקל בכל שנה לאורך חמש שנים.

פוסט טראומה
הנחמה היחידה של האדומים אחרי ההפסד השני בדרבי העונה, 2:0 למכבי תל אביב, היא שגם קרית שמונה הפסידה, ולכן הפער מהמקום הרביעי נותר 7 נקודות. בהתחשב בעובדה שנותרו שישה משחקים בלבד לסיום 2012/13, נראה שהמקום באירופה קרוב מתמיד, למרות הכל.

בסיום הדרבי, חדר ההלבשה של האדומים היה שקט ואווירת נכאים שררה בתוכו. אי אפשר לומר שהתוצאה הפתיעה את אוהדי הפועל, אך הם בכל זאת רצו וקייו להשיג תוצאה טובה יותר. "מכבי הרבה יותר טובה מאיתנו כרגע ורואים את זה על המגרש", אמר אחד השחקנים לאתר ערוץ הספורט, ומצא סוג של נחמה: "לפחות לא ספגנו תבוסה כמו בפעם הקודמת, אולי זה גם משהו". 

האירוע הבולט במשחק היה החגיגה של ערן זהבי מול האקסית, כשבהפועל לא הופתעו מההתנהגות של הסמל לשעבר. "זה ידוע שזאת האישיות של זהבי, זה ממש לא הלם עבורנו", סיפר שחקן. "שיהנה לו, אבל יש לו הרבה מה ללמוד מגדולים וטובים ממנו".

בתוך כך, מספר אוהדים מנסים לפעול כדי להשאיר את אלמוג כהן, המושאל מנירנברג, גם בעונה הבאה. הקשר שמע על הכוונות האוהדים אך טרם נעשתה אליו פניה רשמית מאנשי הקבוצה. כהן עצמו צייץ בחשבון טוויטר שלו וכתב: "מאוד מאוכזב מעצמי ממשחק חלש. מצטער בפני הקהל שתומך בכל מצב". שמעון הרוש סובל מפציעה במפשעה והיום תתברר מידת חומרתה. בכל מקרה, המגן מוצהב וייעדר מהמשחק הבא מול מכבי חיפה.

הדפס