הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חילופי שלטון: קווין דוראנט נבחר ל-MVP

אחרי שלברון ג'יימס זכה ב-4 מתוך חמש השנים האחרונות, הכוכב של אוקלהומה סיטי הוכתר כשחקן הטוב ב-NBA לראשונה: מתוך 124 עיתונאים שלקחו חלק בהצבעה, ה"דוראנטולה" גרף רוב מכריע של 119 קולות למקום הראשון. הכוכב של מיאמי הגיע שני, גריפין שלישי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.05.14 - 19:20

אחרי שנתיים בשלטון של לברון ג'יימס, לליגה הטובה בעולם יש מלך חדש. נכון, קווין דוראנט עוד יצטרך להזיע הרבה בכדי להתקרב בכלל למאבק על האליפות, אבל הערב (שלישי) הוא קטף את התואר האישי היוקרתי מכל, כשנבחר ל-MVP של עונת 2013/14 ב-NBA. לברון ג'יימס הגיע למקום השני, כשבלייק גריפין סיים שלישי במשאל בהצבעה ואילו ג'ואקים נואה וג'יימס הארדן השלימו את החמישיה הראשונה.

העובדה שאוקלהומה סיטי ת'אנדר הפסידה הלילה במשחק הראשון בסדרת חצי גמר המערב לקליפרס בכלל לא משנה כרגע, גם כי הת'אנדר עדיין פייבוריטים להגיע לגמר וגם כי בארה"ב יש קונצנזוס נרחב: דוראנט ראוי לתואר ה-MVP יותר מכל אחד אחר. הכוכב בן ה-25 הוכתר העונה למלך הסלים בפעם הרביעית ב-5 השנים האחרונות, כש-32 נקודות בממוצע לכל ערב שלו סידרו לקבוצתו מאזןשל 23:59 - שיא מועדון.

למעשה, ה"דוראנטולה" נבחר ברוב מכריע, כשמתוך 124 העיתונאים שנתבקשו לדרג את 5 השחקנים הטובים בליגה (ועוד קול אחד של הגולשים), הוא קטף 119 בחירות למקום הראשון, בעוד ג'יימס זכה ל-6 הצבעות לפסגה בלבד. KD הוא גם השחקן הראשון שזוכה גם בתואר מלך הסלים וגם בתואר השחקן המצטיין של העונה הסדירה מאז שאלן אייברסון עשה זאת בעונת 2000/2001, ובארה"ב הזדרזו לערוך השוואה בינו לבין מייקל ג'ורדן, כשלאחרון ממוצעים נמוכים בהשוואת העונה השביעית בליגה של שניהם.

בנוסף, דוראנט קיבל שפע של מחמאות וברכות מהקולגות. "הוא היה השחקן העקבי ביותר מבין כולם לאורך כל העונה", אמר חברו באוקלהומה סיטי, ראסל ווסטברוק, "הוא הוביל אותנו כל העונה ועשה עבודה פשוט נהדרת. קווין הציב את עצמו בשורה אחת לפני כל יתר השחקנים בליגה והוכיח שהוא השחקן הטוב בעולם היום". גם לברון ג'יימס לא חסך מחמאות: "התואר הזה מגיע ל-KD. צריך לכבד אותו על העבודה שהוא עשה השנה. עונת MVP, ובגדול".