זר ראשון להפועל תל אביב: דויד קלמן חתם לעונה אחת

הבלם ההונגרי, 23, מתנשא לגובה של 1.87 מטרים ויחזק את ההגנה של מנדיונדו. שיחק בנבחרות הצעירות במדינתו ושימש כקפטן. עידן ורד, שמסיים חוזה במכבי חיפה, מועמד

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  25.05.15 - 11:40
מגיע להפועל. קלמן (gettyimages)
מגיע להפועל. קלמן (gettyimages)
תחילת כתבה

רגע לפני שהמאמן ססאר מנדיונדו נוחת בישראל ויחל לעבוד עם ראשי הפועל תל אביב על סגל הקבוצה לעונה הבאה, הקבוצה הודיעה היום (שני) על רכש חדש: הבלם ההונגרי, דויד קלמן, שחתם לעונה עם אופציה לשלוש נוספות. בהודעה רשמית שהוציא המועדון נכתב: "קלמן (23), המתנשא לגובה 1.87 מטרים, נחשב לבלם מהיר עם איכויות פיזיות וטכניות טובות. בהיותו בן 16 נבחן במדי ליברפול האנגלית במשך כחודש ימים, אולם לא חתם במדיה עקב דרישת מ.ט.ק בודפשט לפיצוי גבוה. לאחרונה היה מועמד לקבוצת ק.פ.ר מאנגליה".

עוד נכתב כי קלמן גדל במחלקת הנוער של קבוצת הפאר ההונגרית, מ.ט.ק, ושיחק בכל הנבחרות הצעירות של הונגריה, כשבכולן שימש כקפטן. במדי הנבחרת הצעירה, הוא רשם 21 הופעות בהן שימש גם כן כקפטן. במדי קבוצתו, רשם קלמן 64 הופעות ליגה מאז החל לשחק בבוגרים ב-2010. את העונה הנוכחית הוא פתח כשחקן הרכב ורשם 10 הופעות ליגה, אז גם זומן בספטמבר האחרון להתאמן עם הנבחרת הבוגרת.  

בעונה האחרונה, קלמן איבד את מקומו בהרכב מ.ט.ק ושיחק פחות לאחר שסרב לחתום על חוזה חדש לארבע עונות. הבלם, שרצה לצאת לשחק מחוץ להונגריה, נכנס למחלוקת עם המועדון, בחר לא לחתום שם על הארכת חוזהו והשתחרר ממנו.

כאמור, מנידאונדו ינחת הערב בארץ ויישאר עד סוף השבוע. מלבד הפגישה עם ראשי ההנהלה, המאמן יפגוש את שאר אנשי המועדון וימשיך בהכנות המקצועיות. בהפועל טוענים כי בימים הקרובים יקבעו כל ההחלטות לגבי שחקני הסגל הנוכחי ואלה שמועמדים להצטרף, על כן מדובר בימים סופר חשובים עבור האדומים.

בשיחות סגורות, עלה שמו של קשר מכבי חיפה, עידן ורד, אך החלטה סופית האם לפתוח עימו במו"מ תתקבל אך ורק עם המאמן החדש. חשוב לציין כי השחקן אינו מחזיק בחוזה אצל הירוקים לעונה הבאה, מה שאומר שהאדומים יצטרכו לשלם רק את משכרותו, ללא דמי העברה.  

הדפס