ק"ש זכתה באלוף האלופים עם 4:5 בפנדלים על מכבי

אחרי 2:2 ב-120 דקות, חיימוב כיכב בדו קרב, עצר בעיטות של זהבי ומיכה והביא לשרצקי תואר. כוכב הצהובים הבקיע צמד, אבל מימוני ועאבד השווו פעמיים, למרות חסרון מספרי (גוטיירס הורחק באדום גבולי). האלופה "שרפה" הרבה אנרגיות 4 ימים בלבד לפני באזל

מערכת אתר ערוץ הספורט (צלם: אלן שיבר)  15.08.15 - 23:41
תחילת כתבה

אחרי משחק גדוש בדרמות ותהפוכות, הפועל קרית שמונה זכתה הערב (שבת) בתואר "אלוף האלופים" על חשבון מכבי תל אביב, כשגברה עליה 4:5 בפנדלים אחרי 2:2 בתום 120 דקות. למרות שנפרדה משחקנים מובילים כמו שיר צדק ורועי קהת, קרית שמונה חוגגת תואר ראשון בעונת 2015/2016 ומוסיפה גביע נוסף לארון המתמלא שלה. ומכבי ת"א? צריכה להיות מודאגת מאוד לקראת המפגש מול באזל בסט. יאקוב פארק בעוד ארבעה ימים.

אחרי ההפסד המביך 3:0 למכבי פתח תקווה במשחק האחרון בגביע הטוטו, מאמן הצהובים, סלאבישה יוקאנוביץ', החליט לעלות בהרכב בכיר הרבה יותר, גם כדי להיערך לבאזל וגם כדי להימנע ממבוכה נוספת. אלי דסה פתח בהרכב בבכורה שלו במדים הצהובים, גם שלומי אזולאי שולב במחצית השניה, כשערן זהבי תופקד שוב כחלוץ בודד. הצהובים פתחו את המשחק עם יכולת פושרת למדי, כשדווקא קרית שמונה הייתה קרובה יותר לכיבוש.

בתום מחצית ראשונה מאופסת, הגיע כרטיס צהוב שני גבולי ביותר ללואיס גוטיירס, שספק הכשיל את זהבי, מה שעזר למכבי תל אביב לעלות ליתרון בדקה ה-70 אחרי טיל אדיר של הקפטן לחיבורים של חיימוב. היתרון הזה החזיק שלוש דקות בלבד, עד שדין מימוני המחליף המשיך קרן טובה של אחמד עאבד לרשת של חואן פאבלו והשווה במפתיע.

משם, המשחק עבר להארכה ומי כמו ערן זהבי, יודע להכריע את המשחקים ברגעי המאני טיים. מימוני נתן, מימוני לקח. הבלם הצעיר ניסה להרחיק כדור, אך בעט אותו היישר לגופו של זהבי ומשם לרשת. אחמד עאבד לא ויתר, השווה עם שער נדיר משלו ושלח את המשחק לפנדלים.

בערב בו ערן זהבי מחטיא שתי בעיטות פנדלים, זה כנראה לא הערב של מכבי תל אביב. זהבי החטיא ראשון, מיכה החמיץ אחרון וגיא חיימוב, עם תצוגת שוערות מופלאה (ולמרות שגנב את ההצגה כשיצא מחוץ לקו השער מספר פעמים וגרם לבעיטות חוזרות), הביא במו ידיו את גביע אלוף האלופים לקרית שמונה. ספק גדול אם מכבי תל אביב אופטימית לפני המפגש הכפול מול השוויצרים.

מהלך המשחק
לעיני כ-7,000 צופים בלבד באצטדיון בנתניה, המשחק נפתח בשליטה של הצהובים, אך דווקא קרית שמונה הגיעה למצב הממשי הראשון. בדקה השביעית, אחמד עאבד בחן את חואן פאבלו עם בעיטה מכ-25 מטרים, אך הספרדי קלט. פחות מדקה חלפה, עודד אלקיים הגביה כדור מאגף ימין, אופיר מזרחי נגח היטב, אך חואן פאבלו שוב היה במקום. בדקה ה-12, נוסא איגיבור ניער מעליו שני שחקנים של קרית שמונה והשאיר את זהבי לבד מול חיימוב, אך האחרון התמהמה ואיבד את הכדור.

בדקה ה-24, אבי ריקן רצה להבקיע שער בכורה במכבי תל אביב, עבר בקלות את עודד אלקיים ובחן את גיא חיימוב עם בעיטה מסוכנת מתוך הרחבה, אך השוער היה מרוכז והדף את הכדור לקרן. בדקה ה-28, ברונו קוניה סחט כדור חופשי אחרי שהוכשל ע"י גל אלברמן בסמוך לרחבה, אך אופיר מזרחי בעט גבוה מעל השער. ממש לפני הירידה למחצית, גוטיירס הכשיל את זהבי על רחבת ה-16, אך קפטן הצהובים פיספס את המסגרת.

בדקה ה-47, נוסא איגבור, מהטובים בשורות מכבי תל אביב, עשה הכל נכון והצליח להסתנן לרחבה בין חמישה שחקנים של קרית שמונה, אך שלח כדור חלש שהתגלגל החוצה. בדקה ה-58, מיטרוביץ' הכניס כדור עומק לזהבי, לואיס גוטיירס ספק הפיל אותו, ראה צהוב שני והשאיר את קרית שמונה בעשרה שחקנים. זהבי עצמו לקח את הכדור החופשי ושלח אותו קרוב מאוד לקורה של חיימוב. אגב, המשמעות הרחבה יותר של ההרחקה: גוטיירס ייעדר ממחזור הפתיחה של הליגה.

בדקה ה-68 מכבי תל אביב הייתה הכי קרובה לעלות ליתרון. כדור שהגיע מאגף ימין, מצא את טל בן חיים פנוי בצד שמאל, אך הבעיטה שלו נהדפה ע"י חיימוב. שלומי אזולאי ניסה להמשיך, אך לא היה מדויק. בדקה ה-70, זהבי עשה סוף ליכולת החלשה ושלח כדור אדיר מחוץ לרחבה היישר לחיבורים של חיימוב - 0:1 למכבי ת"א. רק 3 דקות חלפו וקרית שמונה היממה את הצהובים. דין מימוני המחליף הגיע ראשון לקרן של עאבד ושלח אותו לפינה של חואן פאבלו - 1:1 מפתיע.

בדקה ה-87, ערן זהבי הכניס כדור נפלא לברק יצחקי, אך החלוץ שנכנס כמחליף בעט חלש ונבלם על ידי הגנת קרית שמונה לקרן. עד הסיום לא נרשמו אירועים משמעותיים והמשחק נכנס להארכה, לצערה של מכבי תל אביב, שצריכה לשחק בעוד ארבעה ימים בבאזל.

עם פתיחת ההארכה, בדקה ה-94, טל בן חיים הגביה מצויין, ערן זהבי הגיע ראשון אך נגח גבוה מדי. בדקה ה-101 ובשארית כוחותיו, אחמד עאבד, אחרי מבצע אישי מרשים, בעט כדור חלש מדי לידיים של חואן פאבלו. קרית שמונה לא אמרה נואש ואחמד עאבד, במשחק מצויין שלו, הסיט מקרוב כדור של אוגו לרשת - 2:2 מדהים, הולכים לפנדלים.

פנדלים
ערן זהבי ניגש לבעוט את הבעיטה הראשונה. הקפטן הצהוב בעט לאמצע וחיימוב הצליח להדוף, אך אז השופט ביטל את הבעיטה בטענה ששוער ק"ש עבר את הקו. זהבי בעט את הכדור השני לפינה הימנית, חיימוב זינק מצוין והדף - 0:0.

אחמד עבד בעט ראשון לק"ש. החלוץ בעט חזק שמאלה, חואן פאבלו זינק והדף - עדיין 0:0.

טל בן חיים הבלם היה הבועט השני של הצהובים. הבלם הוותיק לא התרגש ובעט שטוח לפינה השמאלית - 0:1 למכבי ת"א.

קאסיו פרננדס היה הבועט השני של ק"ש. הוא בעט לפינה השמאלית של השער, חואן פאבלו זינק לצד השני - 1:1

טל בן חיים בעט שלישי למכבי ת"א. הקשר בעט חזק שמאלה ולחיימוב לא היה סיכוי -  1:2

עדן שמיר בעט שלישי לצפוניים. המגן בעט חזק לצד ימין, חואן פאבלו זינק טוב, אך לא עצר - 2:2

שלומי אזולאי היה הבועט הרביעי של מכבי ת"א. הרכש החדש בעט טוב שמאלה והבקיע בקלות - 2:3 למכבי ת"א.

דין מיימוני בעט רביעי לק"ש. כובש השער, בעט מצויין ימינה והבקיע בקלות - 3:3.

ברק יצחקי בעט חמישי לצהובים. המחליף בעט חזק שמאלה, חיימוב זינק ימינה - 3:4 למכבי ת"א.

וובה בראון היה הבועט החמישי של ק"ש. הוא בעט שטוח וחזק והמשיך את השיוויון - 4:4.

דור מיכה היה הבועט השישי של הצהובים. הוא בעט חזק לאמצע, חיימוב שוב יצא קדימה והשופט פסל את הבעיטה. חיימוב התעצבן, אך חזר לשער. מיכה בעט בשנית, הפעם חלש שמאלה, חיימוב יצא טוב והדף - עדיין 4:4

אלי בלילתי היה הבועט השישי של ק"ש. השחקן בעט חזק ומדוייק לפינה הימנית. חואן פאבלו שוב פעם זינק טוב, אך הכדור עבר מתחת לגופו ונכנס לתוך השער - 4:5, הפועל קריית שמונה זכתה בתואר הראשון של העונה!

הרכבים

מכבי תל אביב: חואן פאבלו קולינאס; אלי דסה, איתן טיבי, טל בן חיים, עמרי בן הרוש; גל אלברמן, נוסא איגבור (שלומי אזולאי, 67), ניקולה מיטרוביץ' (ברק יצחקי, 73), אבי ריקן (דור מיכה, 90), טל בן חיים; ערן זהבי

הפועל קרית שמונה: גיא חיימוב; דניאל בורחל (אלי בלילתי, 91), קאסיו פרננדס, לואיס גוטיירס (הורחק, 58), עודד אלקיים; וובה בראון, רועי שוקרני, עדן שמיר, אופיר מזרחי (דין מימוני, 63); ברונו קוניה (הוגו צ'קומה, 77), אחמד עאבד

הדפס