גל כהן פרש: "רגע קשה, מרגיש פספוס בקריירה"

הבלם נכנע לפציעה ועשוי להשתלב בהפועל חיפה: "הרגע השמח - עליית הליגה עם הפועל פ"ת". יואב כץ: "זה יום עצוב"

תומר לוי
תומר לוי  29.10.15 - 11:35
לפעמים הים שקט ואין גלים. גל כהן ויואב כץ במסיבת העיתונאים
לפעמים הים שקט ואין גלים. גל כהן ויואב כץ במסיבת העיתונאים
תחילת כתבה

בגיל 33 ואחרי 14 שנים כשחקן בוגרים (12 מהן בליגת העל), הודיע היום (חמישי) גל כהן באופן רשמי על פרישה ממשחק פעיל. את רוב הקריירה שלו בילה הבלם בהפועל פ"ת, אליה עבר בגיל 17 ממחלקת הנוער של נווה יוסף. הוא נחשב לאחד מאהובי הקהל במלאבס, לאחר שרשם 158 הופעות במדי הקבוצה ואף שימש כקפטן. בשנותיו האחרונות שיחק בבני יהודה ובהפועל חיפה, בה הוא עשוי להשתלב בתפקיד מקצועי.

"אני מתרגש מאוד", אמר כהן במסיבת העיתונאים שכינס לרגל פרישתו. "כשנפצעתי לפני תשעה חודשים קיבלתי החלטה שאעשה הכל כדי לחזור לשחק אבל זה לא היה אפשרי. זה לא רגע קל, רציתי לקבוע בעצמי מתי אני אפרוש ולא שפציעה תכתיב לי אבל לחיים יש תכניות אחרות".

הבלם דיבר על הקבוצות בהן שיחק: "יש לי מערכת יחסים חמה בבני יהודה ובהפועל פ"ת, וגם בהפועל חיפה התחברתי ליואב כץ ולשחקנים. אני מאחל להרבה קבוצות בעל בית כמו יואב כץ. אני מודיע על פרישה אבל אני לא מתנתק, ואעזור לקבוצה ככל שתצטרך".

כהן סימן את הרגעים המאושרים בקריירה שלו: "העונה שבה עליתי ליגה עם הפועל פ"ת, כש'האורווה' הייתה מלאה ב-8,000 אוהדים הייתה מאוד משמחת. גם שתי העונות שלי בבני יהודה היו טובות".

על השאלה האם הוא מרגיש פספוס בקריירה שלו ענה: "מרגיש תחושת פספוס במקום מסויים, אבל בתקופה שהיו לי הצעות מקבוצות גדולות היה לי חוזה והסכומים שהם ביקשו לא הסתדרו עם ההצעות. אין לי ספק שהייתי יכול להמשיך לשחק עוד כמה שנים אם לא הייתי נפצע".

במבט לעתיד אמר הבלם: "זה רגע מאוד חזק מבחינתי, אני אוהב את הפועל חיפה ויש לי את הידע והניסיון לעזור. אני רציונלי מטבעי, ידעתי שהקריירה היא לא לנצח והכנתי את עצמי ליום שאחרי, יש לי יכולות גם בתחומים אחרים".

הבעלים יואב כץ התייחס גם הוא לפרישה ואמר: "זה יום עצוב, גל יעזור לקבצה בכל צורה שבה הוא יוכל. אין לי ספק שהוא יצליח בכל מה שהוא עושה". הקפטן יוסי דורה הוסיף: "אני וגל פחות או יותר מאותו מחזור, הוא בחור משכמו ומעלה, שחקן מצויין ואינטיליגנט ברמות הגבוהות. אני עצוב בשבילו ואני בטוח שהוא ימצא את המקום שלו".

הדפס