ממשיכה להתחמש: ארון שוינפלד חתם בנתניה

רכש שישי לעטר בחלון העברות. החלוץ היהודייגיע עד סיום העונה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  05.01.16 - 09:55
ארון שיינפלד ב-MLS, לצבע הצהוב הוא כבר רגיל
ארון שיינפלד ב-MLS, לצבע הצהוב הוא כבר רגיל
תחילת כתבה

הלילה (שלישי) בחצות ייפתח חלון ההעברות באופן רשמי אבל אפשר כבר עכשיו לומר שמכבי נתניה היא הקבוצה הפעילה ביותר. יושב הראש, דורון אוסידון, והמאמן, ראובן עטר, שהבטיחו שיגיעו לפחות שישה שחקנים, עמדו ביעד.

אחרי שאתמול חתמו רשמית בקבוצה חמישה שחקנים: אילן בוקרה, איציק כהן, סער בנבנישתי, טייאגו פריירה וגיא גומברג, הבוקר חתם בנתניה היהודי אמריקאי, ארון שוינפלד, שעל הגעתו פורסם לראשונה באתר ערוץ הספורט. אימון אחד הספיק עבור הצוות המקצועי בשביל להחליט על החתמתו של החלוץ, שהרשים מאוד את כל הסובבים. "רואים שמדובר בשחקן שישדרג אותנו", אמר אחד משחקני הקבוצה.

בדומה לטיאגו פריירה שהגיע בהמלצת קפטן הקבוצה רומאריו פירס, גם שוינפלד הגיע דרך אדם שהמועדון מהשרון יקר לליבו. הבלם לשעבר, ליאוניד קרופניק, תיווך בעסקה וניהל את המשא ומתן עם הנהלת נתניה בו נקבע שהוא ישתכר בסכום של 6,000 דולר בחודש עד סיום העונה, כשלקבוצה קיימת אופציה להאריך את חוזהו בעונה נוספת. היום ומחר ינסו במועדון להעביר את כל השחקנים בבקרה התקציבית.

בקבוצה הגישו למשרד הפנים את כל האישורים כדי שהחלוץ יזכה לאזרחות, ומחכים לאישור כדי להעבירו בבקרה. ארון שונפלד בן ה־25 מתנשא לגובה של 1.93 מ', בשנתיים האחרונות שיחק בקולומבוס מה־MLS, בה כבש ארבעה שערים ב-33 הופעות."תוך מספר אימונים השחקנים החדשים יתחברו ונראה קבוצה אחרת לגמרי", בטוחים במועדון.
 
שחקני הרכש החדשים יצטרפו ליובל אבידור, שבמועדון החליטו להשאירו בסגל, למרות שקיבל בתחילת השבוע הודעה על שחרורו. החלוץ שוחח עם המאמן ראובן עטר ואוסידון כשלאחר השיחה הוחלט שהוא ימשיך.

גל ההחתמות בקבוצה הגיע לאחר שבנתניה החליטו על שחרור מאסיבי של שישה שחקנים: ראול גרשומוב, עומר בוארון, שמעון הרוש, מושיקו לוגסי, זאביק חיימוביץ ונבו מזרחי, שקיבלו הודעה שהם לא בתוכניות המקצועיות. בעוד האחרים עדיין מחפשים אחר קבוצה, מושיקו לוגסי כבר מחזיק במספר הצעות, ביניהן מכבי הרצליה מצמרת הליגה הלאומית, שהגישה לו הצעה כשהקשר עשוי לעשות את הדרך לקבוצה של חיים שאבו.

לאחר שעסקו בהפיכה בסגל, הפנים בקבוצה של ראובן עטר הם לקראת המשחק ביום שבת מול הפועל חיפה. רומאריו פירס ועומר ורד יחזרו ל-11, אחרי שלא שותפו בהפסד לק"ש בגלל הרחקות. בנוסף, סער בנבנישתי ואיציק כהן, שהצטרפו רק השבוע, עשויים לפתוח או לפחות לקבל דקות משמעותיות. מילאן סמילאניץ' יעדר עקב צבירת חמישה כרטיסים צהובים. 

הדפס