בהעברה חופשית: ראלי חתם לשנתיים בבית"ר

המגן, שלא השתלב בקרית שמונה, ישתכר 80 אלף דולר בשנה. דראפיץ' העיד בבוררות: "טביב צעק עליי - 'למה נתת לאצילי להתאמן?'"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  11.07.16 - 18:48
תחילת כתבה

בית"ר ירושלים ממשיכה להתחזק: עוז ראלי חתם הערב (שני) על חוזה לשתי עונות בקבוצה המתחדשת של רן בן שמעון. המגן, שמסוגל לשחק בשני הצדדים, מגיע בהעברה חופשית מקרית שמונה וישתכר כ-80 אלף דולר בעונה, ואמור להוות תחרות לאורי מגבו ולשניר משען.

מוקדם יותר היום, השלב השני של הבוררות בין עומר אצילי לבית"ר ירושלים יצא לדרך. בפני הבורר חנוך קינן, שהודיע כי שלב החקירות יסתיים היום, והחלטה בנושא תצא בתוך שלושה שבועות, הגיעו עומר אצילי ואביו, פרקליטו של השחקן עו"ד רועי רוזן וסוכן השחקנים רונן קצב. מצד בית"ר הגיעו הבעלים אלי טביב, דובר הקבוצה אושרי דודאי, רופאי המועדון, הפיזיתרפיסט, ופרקליטי המועדון.

בעוד נציגי אצילי והשחקן הגיעו בזמן טביב איחר אליו ברבע שעה. עד המפתח מבחינת שני הצדדים הוא המאמן לשעבר סלובודאן דראפיץ', לו צו הבאה לדיון לאחר שסירב להגיע. דראפיץ' אמר לאחר הבוררות: "אף אחד לא רוצה להיות בסיטואציה כזאת, אבל אין מה לעשות, הייתי חייב להתייצב. אני מקווה מאוד בשביל אצילי ובית"ר שיגמרו את הסיפור הזה כמה שיותר מהר. עניתי בכנות על כל מה ששאלו. אנחנו כבר בעידן אחר של הקריירה שלי.

"אצילי חייב להיות בבית"ר וזה מה שאמרתי לו באופן אישי. ההתקדמות שלו פנטסטית ואני לא רוצה שהוא ייעצר". המאמן לשעבר דיבר גם על היחסים עם הבעלים: "הכל בסדר, הכל אחרינו. כל אחד הלך לכיוונים אחרים. אני מאוד מרוצה בנתניה ומאחל לבית"ר בהצלחה. אני לא שונא אף אחד. זו הייתה תקופה נהדרת. הוא נתן לי הזדמנויות. היו דברים טובים יותר וטובים פחות".

לסיום נשמע דראפיץ' מפוייס וכאחד שלא בחר צד: "אני מאמין ששניהם יצאו כמו שצריך מהסיפור הזה. אצילי שחקן טוב וירוויח הרבה כסף מכדורגל. אין שחקנים כאלה בארץ, הוא מאוד כשרוני. טביב ימשיך להיות בעל הבית ולהרוויח כסף ואני מאחל להם שעוד כמה זמן נצחק על התקופה הזאת".

אצילי כזכור מעוניין להמשיך בבית"ר ומבקש לכבד את החוזה שלו שיסתיים בקיץ הבא, בעוד הבעלים טען אתמול במסיבת העיתונאים שלאצילי יש חוזה ולכן יישאר בבית"ר. יחד עם זאת, בעבר דרש טביב מהשחקן לפתוח את החוזה בתמורה לשדרוגו. הקשר ונציגיו סירבו ולטענתם החלה מסכת התעללות נגדו, ובין היתר איומים עליו שיעלה ליציע ושלא ישחק עד שיחתום על חוזה חדש.

בסביבת השחקן טוענים שבימים האחרונים, ובאופן בוטה, הועברו מסרים מצד גורמים בבית"ר לתקשורת לפיהם קבוצות בישראל כמו מכבי ת"א ומכבי חיפה ממתינות לרכוש את השחקן, דבר שאינו נכון. "זה רצון של בית"ר להשפיע על הבורר בצורה גסה", אמרו בסביבת השחקן.

במהלך הדיון הראשון הועלה סיפור הקנס שספג השחקן בסך 10 אלף שקלים על עבירת משמעת אחרי שסירב לטענת המועדון לשחק מול מכבי ת"א, דבר אותו שב והכחיש אצילי. בניגוד אליו, בית"ר לא העמידה לוועדת משמעת פנימית את קלאודימיר פריירה שנתפס נוהג בשכרות ונעצר ואת חסוס רואדה שלא הגיע לתחילת האימונים, דבר שהבורר לוקח בחשבון במסגרת החלטתו.

קינן נחשב לבורר ותיק מטעם ההתאחדות לכדורגל ובין היתר זכורה החלטתו בנושא מאור בוזגלו אותו החליט לשחרר ממכבי ת"א תמורת חצי מיליון יורו בעוד הקבוצה דרשה קרוב ל-4 מיליון שקלים. "בוזגלו נפגע אישית ממהלכיה של הקבוצה", כתב בגזר הדין. קינן במהלך בוררותיו הרבים כתב לא פעם כי קבוצה אינה יכולה להחזיק שחקן בכוח. בזמנו פסק לזכות טביב, בתביעה שהגיש נגדו סוכן השחקנים רונן קצב, שמעורב בעקיפין גם בתיק זה. קצב דרש 5 מיליון שקלים בעבור ייצוג שחקנים אבל הבורר קבע כי לא מגיע לו ולא שקל אחד.

הדפס