בית"ר ירושלים במשא ומתן עם החלוץ הדני דייויד בויסן

רן בן שמעון מתעניין בשחקן רודה, שמחזיק באזרחות ישראלית ולא ייחשב כזר. נעשתה פנייה לקאיודה, אך אקס נתניה סירב לחזור לארץ. המועדון יצא בקמפיין נגד הגזענות

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  24.01.17 - 09:32
תחילת כתבה

אחרי צירופם של חן עזרא וישראל זגורי, בעלי בית"ר ירושלים אלי טביב והמאמן רן בן שמעון רוצים להשלים את הפאזל בחלון ההעברות ולמצוא חלוץ נוסף. אחרי העזיבה של שמעון אבוחצירא, בית"ר נותרה רק עם איתי שכטר וז'והאן אודל (לו מחפשים קבוצה) שיכולים לשחק בעמדת החלוץ הטבעי.

  • רביעי ב-20:55, ישיר ב-5LIVE: בית"ר מול בני סכנין בגביע

בימים האחרונים מנהלים בקבוצה מו"מ עם החלוץ היהודי, דיויד בויסן. מדובר בחלוץ דני בן 25 שמשחק ברודה ההולנדית, במדיה הוא הבקיע שער אחד ב-13 הופעות. עוד קודם לכן, הוא הספיק לשחק גם בברונדבי והבקיע 3 שערים ב-14 הופעות.

בויסן גדל בקבוצת AB הדנית, שיחק אצלה 5 שנים ובתווך עבר גם בלינגבי ו-ויבורג. חוץ מזה, הוא שיחק בכל הנבחרות הצעירות של דנמרק מגיל 16 עד 20. חשוב לציין שבויסן מחזיק באזרחות ישראלית ולכן לא ייחשב כזר בליגת העל. מי שמנהל את המגעים בין בית"ר ירושלים לשחקן הוא סוכן השחקנים אבי נמני.

יחד עם זאת, בבית"ר מחפשים גם אלטרנטיבות למקרה והמו"מ לא יבשיל. בימים האחרונים היה ניסיון להחזיר את לארי קאיודה שנמכר ממכבי נתניה לאוסטריה וינה, אבל החלוץ, שפתח את העונה מצוין וב-18 משחקים כבש שבעה שערים, לא מעוניין לחזור לישראל ובלי קשר העלויות שלו גבוהות מאוד. בן שמעון העמיד את קאיודה ובוסן בראש הרשימה. חלוצים מפולין לטביה ובלארוס הוצעו גם אבל לא הרשימו. "אסור לנו לטעות עם עוד שחקן זר שנצטער עליו כמו ארסיניו וואלפורט", אמר גורם בבית"ר.

עידן ורד ואיתי שכטר יחזרו להרכב לקראת המשחק מחר (רביעי, 20:55, ישיר ב-5LIVE) מול בני סכנין בשמינית גמר הגביע, כשייתכן וגם חן עזרא יפתח. לידור כהן ושלומי אביסידריס עשויים לרדת לספסל. לגבי קובי מויאל, שהיה חולה בשפעת בימים האחרונים ורק היום יחזור לאימונים, עדיין אין החלטה האם ייכלל בסגל. הבלם, טל כחילה, שוב לא נכלל ברשימה. בסביבתו של השחקן מדוע השחקן לא מקבל אפשרות לצאת בהשאלה לאור העובדה שהוא לא בתכניות.

הבעלים אלי טביב, שנמצא במיאמי, לא יגיע למשחק וייעדר ממשחקי הקבוצה בחודש הקרוב, אבל הנחה את אנשיו לפעול נגד אוהדים פורעים בכל האמצעים העומדים לרשותם. בנוס, המועדון הפיק סרטון בהשתתפות כוכבי הקבוצה ואגדת העבר, אלי אוחנה, הקורא לאוהדים לנהוג באיפוק. בישיבה עם המשטרה אתמול נאמר כי אוהד שיקרא קריאות גזעניות ייעצר מיידית ועשרות שוטרים סמויים יישבו ביציעים של בית"ר וסכנין.

אחרי המשחק מול סכנין, בבית"ר גם יישבו עם הקפטן דן איינבינדר על הארכת חוזהו שמסתיים בקיץ נוכח החשש כי יעזוב להפועל ב"ש או מכבי חיפה שרוצות בו. גם דוד קלטינס יקבל הצעה להאריך חוזה עם שדרוג ניכר בשכרו. השחקן מסיים חוזה רק בקיץ, אבל במועדון למדו ממקרה עומר אצילי ורוצים להשאירו לתקופה ארוכה.

הרכב משוער: בוריס קליימן; דוד קלטינס, חסוס רואדה, דן מורי, מרסל הייסטר; קלאודמיר פריירה, אריק סאבו, דן איינבינדר, עידן ורד, חן עזרא (ישראל זגורי); איתי שכטר.

הדפס