הרכש ה-9: מייקל סיטון חתם בהפועל תל אביב

החלוץ מהפועל ר"ג מגיע עד תום העונה. תמוז הוצג: "לא הייתי מגיע, אם הייתי חושב שאין לנו סיכוי להישאר"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  26.01.17 - 20:45
תחילת כתבה

הפועל תל אביב לא עוצרת. לפחות בכל הקשור להחתמות. הערב (חמישי) הצטרף גם מייקל סיטון וחתם אצל האדומים עד לתום העונה, באמצעות סוכנו אדם קידן. החלוץ שמגיע מהפועל ר"ג הוא הרכש התשיעי של קבוצת ניסנוב בחלון ההעברות הנוכחי.

סיטון (20) התחיל את הקריירה בקבוצת "פרייסטייט סוקר אליאנץ" הג׳מייקנית ובגיל 15 הצטרף לאקדמיה של די.סי. יונייטד, בה שיחק שנתיים, בסיומן חתם בקבוצה הבוגרת של המועדון. במרץ 2013 הושאל לריצ'מונד קיקרס וכעבור חודשיים ערך את הופעת הבכורה שלו בקבוצה בה גם כבש את שער הבכורה שלו.

בינואר 2014 החל להתאמן עם אינטר מילאנו מהסרייה א', אך בסופו של דבר לא חתם בקבוצה. בהמשך שיחק סיטון באורברו השבדית וגם בפורטלנד טימברס. ב-1 ביולי 2016 חתם בהפועל רמת גן, במדיה כבש שמונה שערים.

תמוז הוצג: "אני מאמין שאפשר להישאר בליגה"

מוקדם יותר, האדומים הציגו את טוטו תמוז, שהגיע אחרי חצי עונה בהונאן מהליגה הסינית השנייה. תמוז הוא אחד מתוך 8 שחקני רכש בחלון ההעברות של ינואר, וכחלק מהליך הבנייה מחדש של הבעלים החדשים, האחים ניסנוב, בהפועל ת"א.

מאמן האדומים, מנחם קורצקי, פתח את מסיבת העיתונאים: אני כמובן שמח שטוטו תמוז הגיע אלינו. כשהוא יחזור לכושר, הוא יכנס לעניינים ויוכל לשדרג אותנו ולעזור לנו במשימה". על איך הוא מסתדר עד כה: "ידוע שזה לא האידיאל, אבל מסתדרים מה שיש. אנחנו מאלתרים לפעמים. הכי חשוב שצריך להכין טוב למשחק שחקנים נותנים הכל במגרש וזה הכי חשוב.

על הרכש בחלון ההעברות: "אין היצע גדול של שחקנים בשוק. אנחנו מרוצים ממה שהבאנו עד עכשיו ומחכים לעבות עוד את הסגל. השחקנים שהגיעו יעזרו לנו בסגל וגם להשיג תוצאות, אבל ברור לנו שצריך עוד שחקנים".

טוטו תמוז עצמו התייחס למצב הבעייתי שאליו הוא הגיע: שחקנים מקבלים את מה שקורה בצורה מקצוענית. אנחנו צריכים להוכיח את עצמנו על המגרש ולא להתייחס לכל מה שקורה מסביב. ככה חונכתי וכך אעשה. זו סיטואציה לא קלה מבחינת חלק מהשחקנים. צריך לחשוב איך משאירים את המועדון בליגה. אם זה לא היה אפשרי, לא הייתי מגיע. צריך להאמין בעצמנו".

"היה חשש מלהגיע, אבל אני אופטימיסט ומאמין ביכולת שלי וגם החבר'ה פה צריכים להאמין בעצמם. לא חושב יותר מדי על כתם לקריירה אם נרד, אני מאמין שנעשה את זה ונישאר". תמוז נשאל באיזה כושר הוא מגיע, וענה: "חכו ותראו. גם ככה ינתחו את זה, אז זה לא משנה מה אני אגיג. אני בא לעשות את המקסימום כדי לחזור ל-100% כושר כי אני יודע שצריכים אותי כאן". קורצקי נשאל האם החלוץ צפוי לשחק בקרוב: "הוא ישותף במשחק ביום ראשון מול הפועל חיפה".

על ההצעה הנוכחית: אחרי שכמעט הגעתי בקיץ, דיברו איתי שוב הפעם וכבר חשבתי פעמיים. אבל בסופו של דבר הפועל זו משפחה אחת גדולה והאנשים הטובים שנמצאים במועדון היום יעזרו לקבוצה". מבחינה אישית: אני קודם כל רוצה להשיג את המטרה שהיא להישאר בליגה, אחרי זה נראה לאן אפשר להתקדם".

על גוטליב, שגם לא מתאמן תקופה עם הקבוצה: "יש לו פציעה, הוא שיחק חודש וחצי עם זריקות והתאמן עם זריקות. היינו רוצים לראות אותו פה ואיתנו, אבל יש גם את הבעיה של החוזה, ואני מאמין שהוא יחכים ויבין בסוף שהפועל זה המקום הכי טוב בשבילו. מי שמקצוען ואוהב את המשחק בכל מצב, היה נשאר והיה רוצה לעזור לקבוצה".

"כולם אמרו לי שבמצב שיסתדר החוזה הם רוצים להישאר ולשחק. אנחנו מבינים את השחקנים, יש בעיות בחוזים, לא באים נגדם בכוח. זה יסתדר. נשאר עוד שבוע לבלאגן, וידענו שתהיה אי ודאות. נקווה לצאת לדרך שאנחנו רוצים לצאת אחרי שהכל יירגע".

גם תמוז התייחס למצב של השחקנים שלא רוצים להישאר: "אני עברתי משהו דומה ברומניה וזו לא סיטואציה קלה, אפשר להבין לאן זה הולך. אני אוהב כדורגל ולא משנה לי המצב עכשיו. שם היה לי אחרת, כולם באו לאימונים ועשו את המקסימום, אך אני לא שופט אף אחד".

קורצקי הוסיף: "אני לא חושב שכל שחקן שאומר שהוא רוצה לעבור אז צריך לשחרר אותו. כמו טל בן חיים של מכבי, שהיא לא משחררת אותו בקלות. זה קורה בכדורגל. זה מובן. יש הצעות, אבל לא כל שחקן שרוצה לעזוב צריך לתת לו. צריך סבלנות ואורך רוח".

הדפס