בלילי: יום עצוב לכדורגל. טועמה: זה כואב

שחקני העבר של הפועל מגיבים: לנדאו: כרוניקה של מוות ידוע מראש

מערכת אתר ערוץ הספורט  13.05.17 - 22:35
תחילת כתבה

השחקנים, אנשי המועדון, האוהדים, וגם רבים מחובבי כדורגל ישראלי באשר הם. כולם היו המומים לאחר הירידה של הפועל ת"א הערב (שבת) לליגה הלאומית אחרי מחזור הסיום המשוגע בליגת העל. גם שחקני העבר של האדומים, אלה שהגיעו איתם לשיאים חדשים ואספו תארים רבים, לא נותרו אדישים לירידה, והגיבו אחרי הכישלון שייזכר גם לעוד שנים רבות.

 • ניסנוב: "יום קשה. לא יודע אם קורצקי ימשיך"
 • ציוני הפועל ת"א:  4.5 לתמוז, וכמה לגוטמן?
 • בלילי: "יום עצוב לכדורגל". טועמה: "זה כואב"
 • נפילה חופשית: התחנות של הפועל ללאומית
 • מי אשם בירידה של הפועל? ענו בסקרים
 • שמחה לאיד: ברשת עוקצים את הפועל ת"א
 • קשה לעכל: אלבום הירידה של הפועל ת"א
 • חלוץ העבר, פיני בלילי, התייחס בעיקר לאלה שצפו מהיציע: "זה יום עצוב למועדון גדול בכדורגל הישראלי. חבל שזה נגמר בצורה כזאת. אני הייתי באיצטדיון וראיתי את האלפים שהגיעו עם דמעות בעיניים. זה כואב לראות. הכי מסכנים הם האוהדים, שהולכים לכל מקום עם הקבוצה. נקווה שמפה שהקבוצה תתרומם חזרה".

  סלים טועמה, שחווה שנים גדולות במועדון, מסתכל על חצי הכוס המלאה ויודע ששום דבר לא גמור במועדון כמו הפועל: "כואב מאוד. אבל זה לא סוף העולם. מאוד מקווה שהמועדון הזה יירד ויחזור אחרי שנה לליגת העל בגדול. חושב שזאת ירידה לצורך עלייה. מאוד מקווה שזאת תהיה עלייה בגדול".

  ביבראס נאתכו דיבר השבוע בתוכנית "מגרש פתוח" על קבוצתו לשעבר וסיכויי הירידה. בין היתר אמר השחקן, שעושה שנים נהדרות ברוסיה: "היום בהפועל אין שחקנים שאפשר להזדהות איתם", והוסיף: "אם הייתי יותר קרוב לסוף הקריירה, הייתי בא לליגה השנייה כדי להעלות אותם חזרה".

  שייע פייגנבאום היה נחרץ יותר בסיום המשחק והגיב: "אלה שחקנים שלא מתאימים גם לליגה לאומית".

  גילי לנדאו, שבין היתר זכור כמבקיע שער אליפות להפועל: "זו כרוניקה של מוות ידוע מראש. הפועל קיבלה הזדמנות בלתי חוזרת מהשופט הורנשטיין לחזור לעניינים ולא ניצלה אותה. שתי נקודות מ-9 אפשריות במשחקי מאני טיים זה נתון שמסמל את העובדה שבזמן אמת שחקנים לא סיפקו את הסחורה".

  "יש מונח שנקרא "גדולה תחרותית", וזה אומר "תהיה בשיאך, כשהשיא נדרש" - וזה לא קרה. ספורטאים המתיימרים להיות ספורטאים ברמה גבוהה, אמורים לפרוח בלחץ. לחץ אמור להיות עבורם בן ברית, אבל בהפועל זה לא היה כך. כשאתה מפסיד, חשוב שהפועל ת"א לא תפסיד את השיעור. שתפיק את הלקחים, תעשה חושבים, ותעשה את כל המאמצים להעמיד קאדר עמוק על מנת להחזיר את הקבוצה לליגה הראשונה".

  מוריס ז'אנו, שחווה ירידת ליגה כואב עם הקבוצה, הגיב גם הוא: "הפועל ת"א השיגה 29 נקודות (בלי ה-9 שהורידו לה) ועם כמות כזאת ניתן לראות את המערכת הניהולית של הקבוצה. כבר מספר שנים הפועל מתנהלת בצורה לא טובה והיו צריכים לשלם על כך, ושילמו עכשיו. זה כואב, אבל אין מה לעשות. הייתי בסרט הזה כשהקבוצה ירדה ליגה והייתי בסרט שהייתי צריך לעלות עם חבורת ילדים ליגה. לא יהיה לה קל לעלות. אנחנו העלנו אותה ומאז זכתה באליפויות וגביעים ובאירופה. אבל לי קשה לראות את הפועל חוזרת למה שהיה פעם. כואב, אבל הכתובת הייתה על הקיר".

  ג'ימי טורק, אחד מהשחקנים הזכורים ביותר במועדון, היה חייב לפרוק: "ההרגשות בביוב. חבל שזה קרה, אבל היו הרבה סיבות שזה נגמר ככה. חוסר מקצועיות, ניהול לא נכון, הבאת שחקנים שלא מתאימים ומה לא. ראינו במשחק שלשחקנים לא היה אומץ ללכת לקהל שעודד. הקבוצה הזאת מי שהיה על המגרש, אין לאף שחקנים זיקה להפועל ת"א. בחיים לא ראיתי דבר כזה. לא ראיתי שחקן אחד שעשה גליץ'. בימים שלנו, במשחק כזה כבר 4 שחקנים של רעננה היו בבית חולים"

  כששיחקנו במשחק אחרון כשהיינו בליגה הארצית שמנו 6 גולים. אם היינו צריכים לשים 10 היינו שמים 10. גם אם יפנו אליי, אני לא רוצה להיות בהפועל ת"א, אבל אני חושב ששחקני עבר חייבים להיות במועדון. זה לא הגיוני שבמועדון אחרים יודעים להביא שחקני עבר שיעזרו, ובהפועל לא. יש שחקני עבר עם תעודות שיודעים מה הם עושים, ובוחרים להתעלם מהם. זו החלטה יזומה לא לגעת בשחקני עבר כנראה"..

  "אני נולדתי אדום, ואני אמשיך להיות אדום. ועצוב לראות שלהפועל של היום אין עמוד שדרה בכלל. זו שערוריה. אני הכי מרחם על האוהדים, שנשארו כמו יתומים. אין להם אמא ואבא. ועם כל הסירחון, הם עודדו דקות ארוכות אחרי המשחק וראו כמה זה כואב להם. בחיים שלי לא ראיתי דברים כאלה".

  הדפס