יש רכש: גיאורגי קוסטדינוב חתם לשנתיים במכבי חיפה

קשר לבסקי סופיה ובולגריה ירוויח 220 א' יורו לעונה וינחת עד יום ה'. שחקנים ביקרו את לוזון, שישוב מחופשה: "למה דווקא עכשיו?". גוטליב יגיע אם הפועל ת"א תפחית בדרישות

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  20.06.17 - 21:49
תחילת כתבה

פרסום ראשון: במכבי חיפה חיפשו חיזוק זר לקישור תקופה ארוכה, ועכשיו גם יש להם אחד כזה. קשר נבחרת בולגריה, גיאורגי קוסטדינוב חתם היום (שלישי) אצל הירוקים ויצטרף בחוזה לשנתיים עם אופציה לעונה נוספת. 

השחקן שמשמש כקשר 50/50 ירוויח 220 אלף יורו לעונה. הבולגרי ינחת בישראל ביום חמישי ויצטרף לאימוני הירוקים, שיפתחו בסוף השבוע את ההכנות לעונה הבאה. קוסטדינוב בן ה-26 סיים חוזה בלבסקי סופיה. בעונה החולפת הוא כבש ארבעה שערים במדי הקבוצה שסיימה את הליגה הבולגרית במקום השלישי.

רק לפני שבועיים כבש שער בכורה במדי הנבחרת הבוגרת בהפסד 2:1 לבלארוס. ברזומה של השחקן 4 הופעות בלבד במדים הלאומיים.הבולגרי הוא הרכש הרביעי של הירוקים העונה אחרי צירופם של אליסון דוס סנטוס, גל אלברמן ועומרי בן הרוש.

בינתיים, שחקנים בחיפה מתחו ביקורת על המאמן גיא לוזון שיחזור רק היום מחופשה פרטית באיטליה. "הוא יכול היה למצוא זמן יותר טוב לחופש. כרגע צריך לבנות קבוצה. למה דווקא עכשיו?". במועדון גיחכו בנושא: "גיא עובד גם מחו"ל וישנם גורמים נוספים במועדון שמטפלים בכל מה שיש על השולחן".

אחד מאותם אנשים הוא אסף בן דב שנפגש אתמול עם אופיר מזרחי שסגר את חוזהו לשנתיים. היום או מחר יישב איזי שירצקי עם יעקב שחר, כאשר השנייה ינסו להגיע להסדר באשר לדמי ההעברה של החלוץ שמחזיק בחוזה לעוד עונה בהפועל ק"ש. שירצקי הציע לעשות טרייד בין שובל גוזלן, עליו דרשה חיפה 200 אלף דולר לבין מזרחי, אך בחיפה טרם הגיבו.

מי שאמור להרוויח מהעסקה הוא אייל ברקוביץ' שמחזיק ב-30 אחוזים מכרטיסו של מזרחי. בחיפה יבדקו את הנושא מבחינה משפטית מאחר ובעל תפקיד רשמי לא יכול להחזיק בכרטיס שחקן באופן פרטי. "אייל יקבל מה שמגיע לו", אמר שירצקי. בכל מקרה, מזרחי לא מיועד להיות שחקן הרכב, כשבחיפה מחכים לחזרתו של עומר דמארי מהניתוח שעבר ולאלירן עטר שמחזיק בחוזה לעוד שנתיים, ולא נראה כי יעזוב את המועדון.

המטרה הבאה בגזרת הישראלים קשורה לאדי גוטליב. לוזון שוחח עם השחקן שאיבד את ההצעה מאופה הרוסית והוא הביע נכונות להצטרף לחיפה. במועדון הירוק מסרבים לשלם להפועל ת"א 700 אלף יורו עבור הבלם ולוקחים את הזמן. בכל מקרה, אם גוטליב יצטרף לא מן הנמנע שגארי קגלמאכר יעזוב. פלוריאן קליין עדיין בתמונה, אבל בחיפה בודקים גם אופציות אחרות על פי רשימה שהשאיר את טוני מוניוס.

הדפס