כריסטיאן באטוקיו חתם לשנתיים במכבי תל אביב

הקשר הארגנטינאי-איטלקי בן ה-25 מצטרף לצהובים, בחוזהו אופציה לעונה נוספת בקרית שלום: "שמח לחתום במועדון שמתחרה על כל התארים". קרויף: "יעניק לנו מימד נוסף"

דור בלך  10.07.17 - 16:45
תחילת כתבה

מכבי תל אביב כבר עם הפנים לקראת סיבוב המוקדמות השני של הליגה האירופית מול רייקיאוויק האיסלנדית, אותה היא תארח למשחק הראשון ביום חמישי הקרוב (19:30), אבל במקביל היא עומלת על החתמת רכש חדש ומנסה לצרף לא פחות משלושה זרים חדשים. הערב (שני), הצהובים החתימו את הקשר הארגנטינאי-איטלקי כריסטיאן באטוקיו על חוזה לשנתיים עם אופציה לעונה נוספת בקריית שלום.

"אני שמח להיות כאן ולחתום במכבי ת"א", אמר באטוקיו במעמד החתימה והוסיף: "שמח לחתום במועדון כה גדול שתמיד מתמודד על כל התארים היא חוויה חדשה עבורי וההתמודדות באירופה היא משהו לה אני מחכה". מאמן מכבי ת"א ג'ורדי קרויף החמיא: "כריסטיאן הוא שחקן שיכול להעניק לנו מימד נוסף ולשדרג את המשחק שלנו". 
 
השאיפה במכבי ת"א היא ששחקני הרכש ישחקו בסיבוב המוקדמות השלישי של הליגה האירופית, בתקווה שהקבוצה אכן תעבור את רייקיאוויק ותגיע לשם, אך במועדון מבינים שבסיבוב הראשון מול האיסלנדים הם לא יספיקו לעמוד לרשות המאמן ג'ורדי קרויף.

בנושא אחר. הצהובים פנו באופן רשמי לבלם ברייטון האנגלית ונבחרת נורבגיה, וגארד פורן. השחקן בן ה-29 שיתף פעולה בעונה האחרונה עם תומר חמד ובירם כיאל, אך לא זכה לדקות בקבוצה שעלתה לפרמיירליג. לצערו של פורן, הוא לא נמצא בתכניות של ברייטון לעונה הקרובה בליגה הבכירה וקיבל הודעת שחרור.

פורן גדל במולדה הנורבגית ובגיל 25 נרכש על ידי סאות'המפטון, אבל התקשה להשתלב גם אצלה ולא רשם אפילו הופעה אחת במדיה. כבר באותה שנה הוא חזר למולדה וכאמור את העונה האחרונה סיים בברייטון ללא דקת משחק אחת.

מי שאחראי לכל נושא הרכש במכבי תל אביב בקיץ הנוכחי הוא המנכ"ל הבריטי, בן מנספורד, ובמכבי מנסים לנצל את הידע הרב שלו בשוק הבריטי כדי להשיג שחקנים איכותיים במחירים סבירים מאנגליה והסביבה. גם אם פורן עצמו לא יגיע לקרית שלום, צהובים ינסו לצרף בלם אחר שמשחק בבריטניה.

מלבד באטוקיו ופורן, מי שעוד נמצא בתכניות הוא הקשר הפולני הבינלאומי בן ה-22, פז'מיסלב פרנקובסקי, שעל מועמדותו לקבוצה כבר פורסם בערוץ הספורט. חשוב להבהיר כי פרנקובסקי מאמין שיצליח לחתום בקבוצה אירופית בכירה יותר ממכבי ת"א ורואה בצהובים כברירת מחדל, כך שגם אם הוא יצטרף, זה יקרה אך ורק בסמוך לתום מועד ההעברות.

בינתיים, באלבניה מדווחים שמגנה הימני של טיראנה, אותה מכבי ת"א הדיחה בסיבוב הראשון של מוקדמות הליגה האירופית, מועמד גם הוא להצטרף לצהובים. בשבוע שעבר, כזכור, פורסם בתקשורת האלבנית שדווקא מכבי חיפה שלחה נציג לעקוב אחר דוקה בן ה-20, אבל מאז היא החתימה את ארנסט מאבוקה הקמרוני.

הדפס