הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מאז 2011: אשדוד הרוויחה 43 מ' ש"ח ממכירת כוכביה

מצ'קול ועד אלחמיד. הקבוצה של ג'ק בן זקן חוגגת כל הדרך אל הבנק ורשמה הישג כלכלי מרשים. כל הסכומים מאחורי העסקאות הכי גדולות של הקבוצה הדרומית בשנים האחרונות

נטע בן אברהם  16.08.17 - 08:28

תגיות: מ ס אשדוד

אייאקס בהולנד, ליון בצרפת ומ.ס אשדוד בישראל. הקבוצה מעיר הנמל הפכה לפס ייצור של כוכבים במונחים מקומיים, שעל הדרך גם מניביבם סכומים נכבדים לבעלים, ג'קי בן זקן. למרות שמרבית הכוכבים שטופחו כשחקני בית או הגיעו כשחקנים אנונימיים עוזבים עוד לפני שהצעידו את הקבוצה הדרומית לתארים, מ.ס אשדוד יכולה בהחלט לסמן וי על הישג כלכלי מרשים.

אתמול (שלישי), אשדוד סימנה וי נוסף, כשמחצית מכרטיסו נמכר להפועל ב"ש תמורת סכום של 5.5 מיליון ש"ח. רגע אחרי עוד עסקה מרשימה, אספנו לכם את העסקאות הכי משמעותיות של ג'קי בן זקן והמועדון מעיר הנמל והמסקנות בהחלט מרשימות. מאז 2011: מ.ס אשדוד הרוויחה 10,29 מיליון יורו, שהם 43.7 מיליון ש"ח (!).

השחקן: מתן אוחיון
הסיפור: המגן ימני/בלם של אשדוד החלק לשחק בקבוצה הבוגרת ב-2004 והיה חלק בלתי נפרד מההרכב, למרות שמעולם לא נחשב לכוכב בליגת העל.
מועד המכירה: 2011
נמכר ל: שרלרואה.
סכום ההעברה
: 750 אלף יורו.

השחקן: רחמים צ'קול
הסיפור: המגן שגדל במחלקת הנוער של מכבי עירוני אשדוד עלה לקבוצה הבוגרת המאוחדת ב-2006 ונחשב למגן השמאלי העתידי של נבחרת ישראל.
מועד המכירה: 2011.
נמכר ל: מכבי ת"א.
סכום ההעברה: 340 אלף יורו ובנוסף הזכויות על כרטיסו של חאתם עבד אלחמיד.

השחקן: רוג'רס קולה
הסיפור
: חלוץ נבחרת זמביה נחת באשדוד שרצה בצמרת וכבש 7 שערים ב-31 הופעות.
מועד המכירה: 2012
נמכר ל: גנט.
סכום ההעברה: 900 אלף יורו לגנט הבלגית.

השחקן: אפא אמברוז
הסיפור: הבלם הניגרי הגיע כשחקן צעיר וחסר ניסיון ושיחק במשך שנתיים במועדון כבלם הראשון של הקבוצה.
מועד המכירה: 2012.
נמכר ל: סלטיק
סכום ההעברה: 1.2 מיליון יורו ובנוסף 20% ממכירה עתידית.

השחקן: ניר ביטון
הסיפור: ילד הפלא של מחלקת הנוער של אשדוד. ב-2009 ביטון עלה לקבוצת הבוגרים דרכה גם הגיע לנבחרת ישראל.
מועד המכירה: קיץ 2013.
נמכר ל: סלטיק.
סכום ההעברה: 1.2 מיליון יורו בנוסף ל-20% ממכירה עתידית.

השחקן: מיכאל אוחנה
הסיפור: הקשר המוכשר שאף נבחן בעבר בליברפול, הגיע מהפועל ירושלים בגיל 16. שנה לאחר מכן כבר ערך את הופעתו הראשונה בקבוצה הבוגרת, אך התקשה לתרגם את הכישרון לתוצרת ממשית. הקשר עזר לדרומיים להעפיל בחזרה לליגת העל.
מועד המכירה: 2016.
נמכר ל: הפועל באר שבע.
סכום ההעברה: 1.2 מיליון יורו על מחצית מכרטיסו ובנוסף דן ביטון הושאל לשנתיים לאשדוד.

השחקן: ניב זריהן
הסיפור: בדומה לאוחנה, הקשר/חלוץ שהוא בנו של כוכב העבר, יגאל זריהן, נמנה באופן קבוע על סגל הנבחרת הצעירה ועזר לאשדוד לחזור לליגת העל.
מועד המכירה: 2016.
נמכר ל: הפועל באר שבע.
סכום ההעברה: 800 אלף יורו.

השחקן: אופיר מרציאנו
הסיפור: השוער אומנם ירד עם אשדוד ללאומית, אבל הפך לשוער נבחרת ישראל דרך הקבוצה מעיר הנמל. לפני שנתיים הושאל למוסקורן, ובעונה שעברה עבר להיברניאן.
מועד המכירה: 2017
נמכר ל:
היברניאן
סכום ההעברה: 500 אלף יורו.

השחקן: אור אינברום

הסיפור: עוד ילד פלא ממחלקת הנוער של אשדוד. שיחק במשך שלוש שנים בקבוצה הדרומית, כאשר העונה האחרונה הייתה עונת השיא בקריירה.
מועד המכירה: 2017.
נמכר ל: גנט.
סכום ההעברה: 2.1 מיליון יורו עבור מחצית מכרטיסו.

השחקן: חאתם עבד אלחמיד
הסיפור:  הבלם הגיע למועדון במסגרת העברתו של רחמים צ'וקול למכבי תל אביב בספטמבר 11. ארבע שנים לאחר אלחמיד נמכר בחצי מיליון יורו לגנט הבלגית, שהמשיכה בשיתוף הפעולה עם בן זקן. בקיץ האחרון כרטיסו של השחקן נרכש חזרה מהבלגים תמורת אותו הסכום, עם סעיף המחייב העברת 250 אלף יורו נוספים במידה ויימכר לקבוצה אחרת. אתמול חודשיים אחרי, מחצית מכרטיסו נמכר להפועל באר שבע.
מועד המכירה: 2017.
נמכר ל: הפועל ב"ש.
סכום ההעברה: 1.3 מיליון יורו בנוסף לזכויות על כרטיסו של דן ביטון.

לא מעט פעמים לאורך השנים נשאלה השאלה מדוע בן זקן העדיף למכור את שחקני המפתח של הקבוצה, במקום להשאירם ובכך להגדיל את סיכוייה של אשדוד להיאבק על תארים. כשרואים את המספרים שמאחורי עסקאות הענק, אפשר להבין למה הוא בוחר לוותר על הכוכבים הצעירים שלו.