יוסי דורה פרש: הכדורגל היה כמעט כל חיי

הקשר שמזוהה עם הפועל חיפה לא התגבר על פציעה

עינת הירש
עינת הירש  12.09.17 - 11:42
תחילת כתבה

אחד השחקנים הכי מזוהים עם הפועל חיפה ואחיו של המאמן, שלומי דורה, יוסי דורה, הודיע היום (שלישי) על פרישה מכדורגל אחרי קריירה של 17 שנים, רובה במועדון נעוריו. דורה שיחק גם בצפרירים חולון, בני סכנין, בני יהודה, הכח עמידר ר"ג, הפועל פ"ת, עירוני ק"ש והפועל עכו.

"הגיע הרגע להיפרד, לתלות את הנעליים ולפרוש ממשחק פעיל", כתב דורה, "כידוע, לפני שנה נפצעתי במשחק אימון ומאז אני לא מצליח להתגבר על הפציעה ולחזור לעצמי. בכנות אגיד שכדורגל זה כמעט כל חיי, מה שאני הכי אוהב, מה שאני הכי טוב בו, מה שהכי מספק אותי ואפשר לומר ההתמכרות שלי, אבל כנראה גם לזה, כמו לכל דבר, יש סוף".

"אני רוצה להודות לאנשים שצעדו איתי יד ביד בקריירה ולהזכיר שהם חלק בלתי נפרד ממני. רוצה להודות לקהל שתמך ופירגן ותמיד היה שם. תודה מיוחדת למועדון הפועל חיפה שהיה לבית השני שלי במשך 30 שנה, שלימד אותי ערכים ויסודות שילוו אותי כל החיים. למרות הקלישאה, כל סוף הוא אכן התחלה חדשה".

יהיה כשיר לבית"ר? תמאש ינסה לחזור להתאמן
בינתיים, אנחת רווחה בהפועל חיפה. גבריאל תמאש שמתח את שריר התאומים אחרי הניצחון 1:2 על בני יהודה, עבר בדיקות ונראה כי התאושש וינסה לחזור לאימונים. בקבוצה חששו שהבלם לא יהיה כשיר למשחק מול בית"ר ירושלים בשבת אחרי שנעדר מהאימון אתמול, אך הוא עשוי לעמוד לרשותו של ניר קלינגר.

כשירותו של תמאש חשובה במיוחד עבור הפועל חיפה במפגש בין שתי הקבוצות היחידות בליגת העל עם מאזן מושלם בתום שלושה מחזורים, בעיקר מכיוון שקלינגר הסיט את רסמוס סיוסטד לקישור. תמאש פתח בכל משחקי הליגה מתחילת העונה והפועל חיפה ספגה בהם שני שערים.

לצד התחושה הטובה במועדון לנוכח המאזן המושלם, בצוות המקצועי מנסים להוריד את השחקנים לקרקע לקראת המשחק באצטדיון טדי, בו הירושלמים ישחקו לראשונה העונה. "בית"ר קבוצה מאומנת מאוד ועכשיו גם יהיה לה יתרון ביתיות מובהק והרבה מוטיבציה לשמור על המקום הראשון", אמר שחקן בהפועל חיפה, "נצטרך לתת הכול בשביל לייצר המשכיות, בעיקר במשחקים כאלה שיוכיחו שהניצחונות בתחילת העונה לא מקריים".

בעניין אחר, נראה שהמעבר של הפועל חיפה למתחם האימונים החדש יידחה בשבועיים נוספים. הסיבה היא טופס שרק אחרי קבלתו ניתן לחבר את המתקן לתשתיות כגון מים, טלפון וחשמל.

הדפס