ארגון השחקנים למנהלת: בעד משחקים בשבת

בלעדי. במכתב שנשלח הובהר: עומדים בכל ההסכמים

דור בלך  13.09.17 - 15:00
שכטר. אחד מ-250 שחתמו על העצומה
שכטר. אחד מ-250 שחתמו על העצומה
תחילת כתבה

בלעדי. מנהלת הליגה שלחה היום (רביעי) מכתב לארגון השחקנים ודרשה לדעת מדוע חברי הוועד המנהל של איגוד השחקנים, בעיקר השוער אבי איבגי (חבר הנהלת האיגוד), פועלים נגד החלטות המנהלת, שהם כאמור תמיכה במשחקי השבת. איבגי נחשב לאחד מיוזמי ההתנגדות למשחקים בשבת והוא אחד מ-250 שחקני כדורגל שחתמו על העצומה.

בתגובה, ארגון השחקנים שלח מכתב בו הוא מודיע חד משמעית שארגון עצמו תומך לחלוטין במשחקים בשבת: "הארגון עומד בכל ההסכמות להן הגיע מול המנהלת, אך שהמנהלת אינה עומדת בהסכמות אותן הגיעה מול הארגון".

עוד נכתב: "הארגון תומך במתן היתרים פרטניים למשחקים בשבת לפי חוק שעות עבודה ומנוחה המשקפים את השמירה על הסטטוס קוו, כפי שגובש במסגרת ההסכמות בוועדה ותוך התחשבות בציבור הדתי והמסורתי ששומר שבת".

בנוסף, היום נערכה ישיבה של חברי מנהלת הליגה בעקבות בקשה של ההתאחדות לכדורגל לשנות את מנגנון חלוקת הרווחים של מנהלת הליגה, על מנת להקצות יותר תקציב להתאחדות. נכון להסכם הנוכחי, שנחתם עם הקמת המנהלת, ההתאחדות זכאית ללא יותר מ-20 מיליון ש"ח בעונה, אך בעקבות הסכם זכויות השידור החדש בהתאחדות רוצים לשנות סעיף זה ולקבוע שההתאחדות תקבל סכום יחסי מרווחי המנהלת.

כיום ההתאחדות מקבלת 20 מיליון בעקבות התקרה שנקבעה בהסכם, אך מדובר בסכום שהוא נמוך מהאחוז לו הם זכאים אלמלא הייתה התקרה. יו"ר ההתאחדות עופר עיני הציג את טענותיו בפני חברי הנהלת המנהלת המייצגים את הקבוצות, שסירבו לנושא ברובם, היות וכסף שיוקצה להתאחדות יילקח מהסכומים אותם מפרישה המנהלת לקבוצות.

בשלב מסוים לא הסכים יותר עייני לשמוע את בעלי הקבוצות, אמר להם כי הם אינם רואים את התמונה הגדולה וכי הם פוגעים בכדורגל הישראלי, ועזב את הישיבה באמצע.

הדפס