סוף לסאגה. ב"ש הודיעה: "ברדה ישאר"

הקפטן הפורש ישמש כיו"ר האקדמיה: "המשך טבעי במועדון". לעומת זאת, בסביבתו נטען שההודעה יצאה במטרה להרגיע את המתיחות, וטיוטת החוזה המתוקנת לא שבה אליו

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  19.07.18 - 12:01
תחילת כתבה

אליניב ברדה ממשיך בהפועל באר שבע. האלופה הודיעה היום (חמישי) שהקפטן הפורש ימשיך במועדון, יכהן בתור יו"ר האקדמיה המשותפת עם אתלטיקו מדריך ויצטרף בנוסף למערך הסקאוטינג של המועדון. "אני שמח להמשיך וליטול חלק בעשייה המבורכת הנעשית בהפועל ב"ש. מבחינתי מדובר בהמשך טבעי במועדון בו גדלתי ולמסלול התרומה לקהילה והערכים עליהם חונכתי", הכריז. אלונה ברקת הוסיפה: "אנו נרגשים ומצפים להמשך העבודה הפורה עם אליניב להשגת האתגרים הרבים העומדים בפנינו בקבוצה הבוגרת ובפיתוח דור העתיד שלנו".

הפועל ב"ש עשתה מאמצים רבים על מנת להשאיר את ברדה. לערוץ הספורט נודע כי אלונה ברקת שוחחה עם השחקן שפרש ביחידות במטרה להנמיך להבות. בשיחה דובר רק על הערכה הדדית ולא עלה הנושא הכספי. "תביאי דף לבן, אני אחתום ואת תרשמי את הסכום", אמר ברדה. הקפטן הפורש, שרצה את תפקיד המנהל הספורטיבי, הבין שברקת אינה מעוניינת בתפקיד כזה בב"ש וייאלץ להתפשר. במסגרת שלושת התפקידים שכרו ישודרג מההצעה הראשונית.

בסביבתו של ברדה סיפרו כי ההודעה יצאה במטרה להוריד את הלהבות ולהרגיע את המתיחות בין הצדדים, אבל טיוטת החוזה שהגיש עדיין לא הוחזרה לברדה. הטיוטה אמורה לשוב לקפטן הפורש בשבוע הבא בתקווה שתכלול את כל התיקונים שדרש.

טוני וואקמה יהיה בסגל האלופה למשחק הראשון במסגרת מוקדמות ליגת האלופות מול דינמו זאגרב. הניגרי ערך אימון מלא ויגביר את הקצב לקראת ההתמודדות. תומאש פקהארט טען בפני חבריו כי ב"ש מציעה אותו לקבוצות ללא ידיעתו וללא ידיעת סוכניו. באימון אתמול סיפר הצ'כי כי ההתנהלות מולו לא ראויה ושנכון לבוקר אין לו כוונה לעזוב. גיא חיימוב ומוחמד גאדיר לא יעזבו ללא פיצוי או השלמת שכרם במלואו. יואב כץ שמעונין בגאדיר אמר בנושא: "זה יותר תלוי בב"ש מאשר בי".

כפי שפורסם לראשונה בערוץ הספורט, אנורתוזיס פמגוסטה אותה מאמן רוני לוי, סיכמה עם מיחאי קורהוט עד לסיום העונה. כחלק מהרצון להוציא את מיגל ויטור מהקפאה, הושאל השחקן לקפריסין ללא תמורה וב"ש על פי התקשורת בקפריסין אף תשתתף בשכרו. ככל הנראה מדובר במענקים שיקבל במידה והקבוצה תעלה לשלב הבתים של ליגת האלופות או הליגה האירופית ואם תזכה באליפות או בגביע.

קורהוט לא רצה לצאת בהשאלה והעדיף להגיע להסדר עזיבה או חתימה בקבוצה אחרת על חוזה ארוך טווח, אבל אחרי שבחן את ההצעות שהגיעו אליו, הגיע למסקנה כי המהלך נכון עבורו. בשבת הוא ינחת בקפריסין ויחתום על החוזה. אגב, אנורתוזיס ביקשה וקיבלה לידיה את כל הבדיקות שעבר השחקן בארץ מאחר והיה פצוע בברכו תקופה ארוכה והבדיקות הנוכחיות שלו חזרו תקינות, ולכן העסקה יצאה אל הפועל. ברגע שהשחקן יחתום, ייצא מהקפאה מיגל ויטור שבכל מקרה יחזור לאימונים מלאים רק בעוד כמה חודשים.

למרות שהעפילו שלב, השחקנים המשיכו גם אתמול לדון בסוגיית כרטיסי החנייה שצומצמו להם ומקומות הישיבה של משפחותיהם שלא שדורגו למקומות ראויים לדעת השחקנים. אחד מהשחקנים הבכירים במועדון העלה תמונה של משפחתו יושבת מאחורי השער דבר שיצר שיח סביב הנושא. מאור מליקסון נשלח על יד השחקנים לשוחח בנושא עם המנכ"ל אסי רחמים אבל עושה רושם שהחלטת הבעלים לא תשונה. תגובת ב"ש תובא לכשתתקבל.

הדפס