תחנה חדשה: חיימוב חתם לשנתיים בחיפה

השוער ירוויח 200 אלף יורו לעונה: "רציתי להגיע רק לפה"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  06.08.18 - 17:12
תחילת כתבה

עכשיו זה רשמי. גיא חיימוב חתם במכבי חיפה, כפי שפורסם לראשונה בערוץ הספורט. השוער שסיכם אתמול (ראשון) ועבר בדיקות רפואיות, סגר על חוזה לשנתיים בשורות הירוקים, בהן ירוויח 200 אלף יורו לעונה. השוער דרש תחילה חוזה לשלוש שנים, אבל בסוף הוחלט על חוזה לשנתיים עם אופציה לשנה נוספת.

לאחר החתימה, חיימוב אמר לאתר הרשמי של הירוקים: "אני מאושר לחתום במועדון ענק בכדורגל הישראלי כמו מכבי חיפה. היו לי כמה הצעות אבל מתחילת הדרך רציתי רק את מכבי חיפה".

בחיפה מייעדים לחיימוב את חולצת השוער הבכיר, אבל עוד לא ידעו לומר מי משני השוערים הראשונים שנמצאים בסגל (עמרי גלזר ואוהד לויטה) יעזוב או יושאל, כששניהם נפגעו מהבאת השוער של הפועל ב"ש, בעיקר אחרי שנאמר להם ולסוכנים שלהם בתקופה האחרונה שהם אלו שיתחרו על אפודת השוער הראשון. בכל מקרה, עם שניהם יתקיימו שיחות.

מצד אחד, בחיפה רואים בעתיד את עמרי גלזר משתלב כשוער ראשון ויודעים שכדי שישתפר הוא חייב לקבל דקות משחק משמעותיות, אבל אין כרגע קבוצה שתהיה מעוניינת לקלוט אותו ולהשביח אותו עבור הירוקים. מצד שני, אוהד לויטה שפתח את העונה כשוער ראשון מחזיק בחוזה עד לסיום העונה בלבד ולא מן הנמנע שצירוף חיימוב יגרום לו לרצות לעזוב. בינתיים ובלי קשר להחתמת חיימוב, אחד מבין גלזר או לויטה ישחק מחר מול הפועל חדרה.

גורמים בחיפה טענו כי אם גלזר לא יעזוב, יעשה ניסיון להעביר את אוהד לויטה למכבי ת"א. גלזר, שהוצע בינתיים לקרית שמונה, סיפר לחבריו כי בסוף השבוע האחרון המאמן פרד רטן קיים איתו שיחה ארוכה ובה הודיע לו כי אין כוונה לצרף שוער נוסף ועליו להיעזר בסבלנות. אגב, הבעלים של קרית שמונה איזי שירצקי אישר את הפרטים: "גלזר הוצע לי, אבל אמרתי שאני לא מעוניין".

שחקנים בחיפה הביעו פליאה נוכח העיתוי בהחתמת חיימוב, שכבר כמעט חודש שכולם מבינים כי לא ימשיך בהפועל ב"ש. "היה אפשר להביא אותו הרבה קודם", אמרו מספר שחקנים. השוער יבקש את החולצה מספר 55 איתה שיחק אצל האלופה.

חיימוב הוא רק הסנונית הראשונה מבחינת מכבי חיפה. המנהל המקצועי מו אלאך, שסימן את עידן ורד ואופיר דוידזאדה, משוכנע שבקרוב לפחות אחד מהם יחתום. הנשיא יעקב שחר העלה את הצעתו על קשר בית"ר ל-1.8 מיליון שקלים ובמועדון גם עשויים להשאיל שחקן לגיא לוזון אם ירצה בכך. מנכ"ל המועדון אסף בן דב שוחח עם דודו דהאן, סוכנו של מגן גנט והביע שוב נכונות לצרפו, אבל רק במחיר ריאלי. במועדון יודעים שהערך של השחקן עשוי לרדת לקראת המועד האחרון להחתמת שחקנים ישראלים (17 בספטמבר) ולכן לא לחוצים.

בינתיים, רטן בחר שלא לפרגן לשחקנים יותר מדי על הניצחון מול קרית שמונה. המאמן ההולנדי לא אהב את הפרצופים השמחים יתר על המידה לאחר ה-2:3 וביקש להחזיר את השחקנים למציאות כשאמר להם: "אני לא רוצה לראות פה התרופפות במשמעת. אל תתלהבו לי מניצחון אחד".

עד סוף השבוע יקבלו אלאך ורטן החלטה לגבי דילול הסגל. יהב גורפינקל, ים כהן, עמית זנטי, יונתן לוי, שון ויסמן, עמרי בן הרוש, קאיו ואטיין ריינן נמצאים על המדף. שישה מהם בוודאות ישוחררו או יושאלו. סטפנוס "קלאוס" אתנסיאדיס ממשיך בשיחות עם ארסנל טולה ובחיפה כבר הבהירו לקבוצה רוסית כי הוא ישוחרר ללא תמורה. רועי קהת יחמיץ את המשחק מחר מול הפועל חדרה בגלל פציעה. ג'ורג' מנדזק אמור לקחת חלק אחרי שהחלים מרגישות בשריר.

הדפס