הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מתחדשת: נותנת חסות חדשה למכבי ת"א

חתמה עם ישראל-קנדה לשלוש שנים. וגם: עוזר חדש לוואן לוון

תומר לוי
תומר לוי  01.07.21 - 18:40

מכבי תל אביב מתחדשת. היום (חמישי) מחזיקת הגביע חתמה על הסכם חסות ראשי על ישראל-קנדה. חברת ההשקעות בנדל"ן המובילה בישראל תהיה נותנת החסות הראשית של המועדון בשלוש השנים הקרובות, ולוגו החברה יתנוסס בחזית מדי הקבוצה, מדי האימון ואקדמיית הנוער.

עוד קודם לכן, הצהובים בישרו על שם חדש על הקווים; פטר ואן דן ברג מונה לעוזר המאמן של פטריק ואן לוון. ההולנדי בן ה-49 חתם במועדון לשנה עם אופציה לשנה נוספת. וא אימן בעבר בנוער של ספרטה רוטרדם, לפני שהתקדם לקבוצה הבוגרת לתפקיד עוזר המאמן ואף מונה כמאמן זמני. לאחר מכן היה מאמן ראשי בשורות ואלוויק, וב-2019 שימש כעוזר המאמן של קבוצת אל ג'זירה באיחוד האמירויות, לפני שעבד בנבחרות הצעירות של התאחדות הכדורגל הסעודית.

מנהל מחלקת הכדורגל במכבי, ברק יצחקי, אמר: "אנחנו שמחים לצרף את פטר ואן דן ברג לתפקיד משמעותי בצוות האימון של מכבי תל אביב. אנו בטוחים כי פטר יסייע לנו רבות ומשוכנעים כי ישתלב היטב בצוות האימון הקיים". ואן לוון הוסיף: "פטר הוא מאמן שצבר המון ניסיון במהלך קריירת משחק עשירה בהולנד בשלל מועדונים משני קצוות הטבלה. קריירת האימון של פטר נבנתה בהדרגה מאימון במחלקות נוער ועד לקבוצות בוגרים, עובדה שסייעה לו לצבור עוד ניסיון במהלך הדרך. גישה של צעד אחר צעד, הן כשחקן והן כמאמן, מתאימה בצורה מושלמת למכבי תל אביב ואני בטוח שהוא יסייע לנו רבות".

אחרי היממה העמוסה והחשובה מבחינת החתמות של שחקנים ושמירה על השלד הבולט, במכבי תל אביב רוצים להמשיך עם המומנטום הזה כדי לייצר סגל מספיק חזק ותחרותי לקראת העונה שבפתח. אחת הנקודות שמתעסקים בהן היא החיזוק בקישור, וכעת במועדון ינסו בכל זאת להגיע מול מכבי נתניה לאיזהשהו דיל לגבי גבי קניקובסקי. שמו נקשר גם בעבר למעבר לקריית שלום, וכעת הוחלט שוב לנסות ללכת עליו למרות רצונו לצאת לאירופה.

בקבוצה נרשמה שביעות רצון מההגעה לסיכומים עם אבי ריקן, אנריק סבוריט ודניאל טננבאום על הישארותם. "הם עוגן חשוב בקבוצה, גם במגרש וגם בחדר ההלבשה. היה חשוב שהם יישארו", אמרו חלק מהשחקנים.

במכבי ת"א מודעים לכך שיש אפשרות שדן גלזר ייצא לניתוח בגרמניה. "זו פציעה שדן סוחב מהעונה שעברה ובגללה הוא לא שיחק שלושה חודשים. אין כאן משהו מפתיע", אמרו בקבוצה. אם הוא אכן יעבור את הניתוח, נשאלת השאלה למה לא עבר ישר בסיום העונה החולפת ואז היה כבר יכול להיות כמעט כשיר לאימונים של פתיחת העונה החדשה. אם יעבור עכשיו, הוא ייעדר כחודש.

המצב הזה מעט בעייתי מבחינת חוליית הקישור, שכן צריך לזכור שאייל גולסה עדיין בשיקום ולא מתאמן עם הקבוצה, וכן דור פרץ עזב, כך שכל שלישיית הקישור החזקה שהייתה לא תעמוד לרשות המאמן פטריק ואן לוון.

כמו כן, הצהובים ממתינים לראות האם ניקיטה רוקאביצה יעבור לשחק בחו"ל. אם לא, הוא עשוי לחתום במכבי ת"א. כרגע יש לקבוצה כבר ארבעה זרים בסגל - ג'ראלדש, סבוריט, אדוארדו גררו ולואיס הרננדס. האחרון כרגע לפחות עדיין מתאמן וטרם עזב, ובמועדון מקווים שחזרת סבוריט תשכנע אותו להישאר. כמו כן, ייעשו חיפושים אחר חלוץ זר לחיזוק הסגל, כאשר פארפה גויאגון עשוי להישאר בסיטואציה מסוימת הזר השישי.