החללית של לקסוס: העתיד פוגש את המסך

ה-SkyJet של לקסוס יככב בסרט מדע בדיוני חדש של הבמאי לוק בסון

כפיר כשריאן
כפיר כשריאן  14.11.16 - 14:15
כלי הטיס שנקרא SkyJet יככב בסרט הפנטזיה/פעולה החדש של הבמאי לוק בסון
כלי הטיס שנקרא SkyJet יככב בסרט הפנטזיה/פעולה החדש של הבמאי לוק בסון
תחילת כתבה

סרטי מדע בדיוני ופנטזיה תמיד היוו קרקע פוריה עבור מעצבים תעשייתיים ומעצבי רכב בפרט. שם, באותו מקום שבו הצופה מסיר מעליו כל תכונה של ביקורתית וסף הקבלה של עיצובים נועזים גבוהה מאוד, משחררות יצרניות הרכב בלוני ניסוי בהם הם מקווים לקבל פידבק כנה ותמים מהצופים.

דוגמא טובה לכך היא החללית החדשה של לקסוס, כלי הטיס שנקרא SkyJet יככב בסרט הפנטזיה/פעולה החדש של הבמאי לוק בסון (לאון, הכחול הגדול, האלמנט החמישי ועוד) "ולריאן ועיר אלף הכוכבים", הסרט מבוסס על סדרת קומיקס צרפתית בשם "ולריאן ולורלין" מאת פייר כריסטין ואייר ז׳אן קלוד המגוללת את סיפורם של שני סוכני "הטריטוריה האנושית" שאחראים על שמירת הסדר ברחבי היקום. 

מהנדס לקסוס טאקאטי קאטו שהיה אחראי על ספינת החלל נפגש עם צוות הקראטיב של הסרט ע"מ למצוא קווים משיקים בין עיצוב החללית לקווי העיצוב של לקסוס, הכוונה הייתה לייצר רכב חלל עתידני עם קווים המעוגנים בשפת העיצוב של לקסוס והתצואה; כלי טייס לנוסע אחד עם קווים לדמותה של הלקסוס LC  קופה. מבט בחזית רכב החלל מסגיר מיד כי מדובר במגע של מעצבי לקסוס, לא רק בגלל הסמל אלא גם בגלל גריל שעון החול המסורתי שכנראה ילוו את לקסוס עוד מאות שנים קדימה.

הטייס היושב בחזיתה של החללית נהנה מנוף פנוראמי מלא. אחד המוטיבים שהכי מזוהים עם הלקסוס LC  קופה הם פנסי הלד בחזית החללית. דוד נורדסטרום, מנהל המיתוג הגלובאלי של לקסוס אמר "כחובב קולנוע ומעריץ את סרטיו הקודמים של לוק בסון, אנו שמחים לקחת חלק בחלומו של הבימאי הצרפתי ונהנים מהאתגר והבאת פילוסופיית העיצוב של לקסוס לפרוייקט"

הסרט "ולריאן ועיר אלף הכוכבים" צפוי לצאת לאקרנים בצרפת ב-26 ביולי 2017 ואחר כך לשאר העולם.

הדפס