אליפות ישראל בגיימינג תתקיים באירוע Ultimate בקיץ

המנצחים יישלחו לייצג את ישראל באליפות העולם שתיערך בטייוואן בסתיו

מתן בן ישי  20.03.18 - 14:58
תחילת כתבה

Ultimate הוא מותג גיימינג חדש מבית היוצר של חברת 4DV והעמותה לגיימינג תחרותי, ויהיה מותג ההפקות של פסטיבלים ואירועי אצטדיונים בתחום הגיימינג בסדר גודל שטרם נראה בישראל. המותג יושק רשמית לקהל הגיימרים הרחב במסגרת אירוע הקיץ הגדול בישראל בתחום הגיימינג, בין התאריכים 7-9 לאוגוסט, ויארח את גמר אליפות ישראל בספורט אלקטורני ומוקדמות אליפות העולם 2018.

אליפות ישראל בספורט אלקטרוני, תיערך זו השנה השמינית ע"י העמותה לגיימינג תחרותי המייצגת את הפדרציה העולמית לספורט אלקטרוני בישראל. גמר האירוע שיתקיים על במת ה- Ultimate יקבע מי תהיה נבחרת ישראל שתטוס לייצג את ישראל באליפות העולם בטיוואן, שתלווה השנה בחגיגות עשור מרהיבות לאירוע האליפות העולמי.

לאחר שבשנה שעברה, הגיעה נבחרת ישראל למקום ה- 8 מתוך דירוג של 50 מדינות, גם השנה תתחרה הנבחרת על מקום גבוה, ואולי אף תעפיל למקום הראשון, לאחר שתתחרה בכותרים (League of Legends) LOL ו- CS:GO (ו(Counter Strike: Global Offensive, הנחשבים למשחקים הפופולאריים והתחרותיים בעולם.

אירוע הגמר יחתום את אירועי הליגה שייפתחו בתאריך ה- 1 באפריל וימשכו עד ה- 9 באוגוסט , במסגרתם יתחרו המועדונים והקבוצות החזקות בישראל בליגה רציפה בת 14 מחזורים בשני הכותרים שבאליפות. המחזורים הראשונים והמשמעותיים של הליגה ישוחקו על במה מול קהל חי בפסטיבל הגיימינג Gamerz שיתקיים בגני התערוכה בפסח הקרוב.

"אנו צופים שאירועי Ultimate יהפכו לאירועי המיינסטרים הגדולים בישראל בתחום הבידור, הטכנולוגיה והמשחקים", מציינים עידו ברוש ויואב סוכן, מייסדי 4DV. "השנה מסתמנת כשנה הגדולה ביותר של הספורט האלקטרוני בישראל, כשמועדוני הספורט הגדולים בארץ, כגון מכבי תל אביב ומכבי חיפה בכדורגל מחתימים את הגיימרים שלהם בעמותה לגיימינג, וחברות ענק בינלאומית, בראשן BlueHole וRiot, מעניקות תמיכה גלובלית לאליפות".

באירוע כאמור התקיים גם משחק ראווה ראשון מסוגו בארץ, בו שחקן ה-eSports של מכבי חיפה, אור יצחק, נלחם ראש ראש מול דור אליגולא, שחקן ה-eSports של מכבי תל אביב, שם ניצח אור 2-3 את דור. שני השחקנים חתמו לאחרונה בעמותה לגיימינג תחרותי בארץ, ויזכו לייצג את הקבוצות שלהם גם באליפות הקרובה.
הדפס