הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

זליקמן: "הופעה באולימפיאדה - חלום ילדות"

המתעמלת ואשרם יפתחו את אליפות העולם. ישיגו קווטה?

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  15.09.19 - 18:13

אליפות העולם בהתעמלות אמנותית תיפתח היום (שני) בבאקו עם תחרות היחידות, כשלישראל תהיינה שתי נציגות. לינוי אשרם, סגנית אלופת העולם הנוכחית בקרב רב, המתעמלת הבכירה של ישראל שמחזיקה בחמש מדליות מאליפויות העולם, וניקול זליקמן ממכבי ת"א.

מדובר בתחרות קריטריון למשחקים האולימפיים בטוקיו 2020, ולכן המטרה הראשונה של שתי המתעמלות היא להשיג את הכרטיס המיוחל. מה עליהן לעשות? להתברג בין 16 הראשונות בגמר הקרב רב, מה שיעניק לישראל את הקווטה (הכרטיס למדינה) למשחקים. אם שתיהן תסיימנה בין ה-16 הראשונות יהיו לישראל שני כרטיסים. למרות שלא מדובר בקריטריון שמי, ברור כי אם הן ישיגו את הקווטה שתיהן יהיו הנציגות. כמובן שהציפייה מאשרם, שמתאמנת בהפועל ראשל"צ, היא לעלות על הפודיום, בדיוק כפי שעשתה בשתי אליפויות העולם האחרונות, וכדי שלא תתעסק ברעשי רקע הרחיקו אותה לחלוטין מהתקשורת. אגב, מלבד זליקמן ואשרם, גם ניקול וורנקוב ויוליאנה טלאגין יבצעו תרגיל אחד בתחרות.

אגב, רגע לפני יציאתה של זליקמן לאליפות העולם, חתמה חברת יזמות הנדל"ן, "בנייני העיר הלבנה", על חוזה מתן חסות למתעמלת שנחשבת לאחת ההבטחות הגדולות של ישראל בתחום. בשנה החולפת זכתה במדליית ארד באליפות אירופה, במדליית כסף בקרב רב באליפות ישראל ובמדליית ארד נוספת בתחרות "גביע האתגר" שהתקיימה ברומניה. ההחלטה של "בנייני העיר הלבנה" לאמץ את זליקמן הגיעה לאור רצון של אנשי החברה לסייע למאמץ הלאומי להביא הישגים משמעותיים במשחקים האולימפיים הקרובים. במסגרת התמיכה תהנה ניקול ממענק חודשי קבוע.

מנכ"ל בנייני העיר הלבנה, גבי קלמן: "זליקמן היא דוגמא ומופת למצוינות ולהגשמת מטרות ויעדים. הספורט, כמו תחומי חיים רבים, מעורר תחרותיות בריאה ומדרבנת. אנחנו מאמינים כי בזכות התמיכה הנכונה והעידוד המירבי נחזה בניקול על פודיומים רבים ברחבי העולם".

זליקמן אמרה: "אני עושה מאמצים גדולים כדי לייצג את ישראל בצורה הטובה ביותר בכל זירה בינלאומית, ושואפת להגשים את חלום הילדות שלי - הופעה במשחקים האולימפיים הקרובים שיהיו בקיץ הבא בטוקיו. אני מרגישה שחברת בנייני העיר הלבנה היא השותפה שלי".

ביום שבת תיכנס למעגל התחרות גם הנבחרת הקבוצתית של אירה ויגדורצ'יק. המטרה שלה היא להתברג בין שמונה הנבחרות הראשונות בקרב רב על מנת להבטיח את השתתפותה במשחקים.