סקוטי ווילבקין: המטרה של מכבי היא לזכות ביורוליג

גארד הרכש מדרושפאקה הציב רף גבוה באימון הפתוח הראשון של הצהובים. ספאחיה על ההיעדרות של שחקני הנבחרות בחלק מההכנות: "זה הקדם עונה הכי קשה בקריירה שלי"

רועי כהן (צילום: אלן שיבר)  29.08.18 - 14:31
תחילת כתבה

התחלה חדשה. אלופת המדינה, מכבי ת"א, פתחה היום (רביעי) לראשונה את אימון הקבוצה לתקשורת, עם הרבה פרצופים חדשים, לצד מוכרים, וגם תקוות וציפיות גבוהות בהתאם. 

"קשה להגיד מה נראה העונה לעומת העונה שעברה כי עד עכשיו לא ראינו את כל השחקנים על המגרש", אמר מאמן מכבי ת"א, נבן ספאחיה, "ג'וני אובראיינט צריך לעבוד בדיקות רפואיות נוספות. ג'רמי פארגו עדיין לא איתנו, אבל הרושם מהאימונים הראשונים טוב. אני אוהב את הגישה לאימונים, את הכושר של השחקנים. הם עבדו בצורה אישית הקיץ. לעומת העונה שעברה, יש לנו בסיס ולכן יותר קל לנו".

"באופן כללי, מכבי ת"א תשחק בקצב מהיר", המשיך, "אנחנו עדיין צריכים להיות טובים יותר כאשר היריבה מכריחה אותנו לשחק חמש על חמש. על הנייר, אנחנו קבוצה יותר טובה מהעונה שעברה. היה קשה לגייס 12 שחקנים חדשים בעונה שעברה והעונה ידענו בדיוק מה אנחנו רוצים וגייסנו את השחקנים שרצינו וקיבלנו, לרוב, מה שאנחנו רוצים".

"הציפיות גדלו. אין ספק. בעונה שעברה הקבוצה עברה תהליך של בנייה. השארנו כמה שחקנים שעזרו לנו לזכות באליפות. עם השחקנים החדשים אנחנו רוצים לעשות צעד קדימה. השנה אנחנו רוצים להיות בהצלבה ולזכות בגביע".

ספאחיה יצטרך להמשיך את ההכנות בלי חלק מהשחקנים בשל המחויבות לנבחרות. המאמן: "זו קדם העונה הכי קשה בקריירה שלי. יהיו לנו עוד שבועיים בתל אביב בלי שישה שחקנים. כשהם יחזרו, נתחיל לשחק משחקי אימון. בשבילי זה נוראי. אני לא יודע מה הבעיות של המאמנים האחרים. קשה לשחק בלי להתאמן ביחד. נראה את התוצאה של זה".

לסיום, התייחס המאמן לשילוב של יובל זוסמן ודני אבדיה העונה: "יובל הגיע בעונה שעברה מרעננה. אני מצפה ממנו, כמו שאני מצפה מכל שחקן בקבוצה, לעשות צעד קדימה ואני חושב שהוא יעשה זאת. דני אבדיה הצטרף אלינו בפעם הראשונה, הוא צעיר יותר. אני מקווה שהוא יסתגל כמה שיותר מהר. שניהם יקבלו הזדמנות".

סקוטי ווילבקין, שהגיע על תקן הכוכב בקו האחורי, סיפר כי הוא לא מרגיש כך: "אני מרגיש כמו שחקן רגיל שבא לקבוצה כשרונית. אני רק רוצה להתאים את עצמו, להכיר את החברים שלי לקבוצה ולבנות כימיה. אני חושב שאנחנו יכולים להשיג דברים טובים עם הקבוצה הזו. אנחנו רוצים לזכות בהכל. זה קשה, אבל זו המטרה".

לגבי חברו לקו האחורי, ג'רמי פארגו, הוסיף: "לא ראיתי יותר מדי משחקים שלו. שמעתי עליו דברים טובים. הוא יכול לקלוע מכל מקום והוא מנהיג גדול ממה ששמעתי. אני מצפה לשחק עם שחקן מנוסה כמוהו וללמוד ממנו".

הקפטן, ג'ון דיברתולומיאו: "נראה שכולם דאגו לעצמם בקיץ, הכינו את עצמם לעבודה. היה שבוע ראשון טוב. אנחנו מתרגשים לקראת מה שאנחנו יכולים לעשות. אנחנו כרגע מתמקדים באימונים ולהכיר את השיטה". נמרוד לוי הוסיף: "אני שמח להצטרף למכבי. אני מאמין שאני יכול לתרום לקבוצה. אנחנו מתחילים להתחבר ונראה איך נתקדם. אני מגיע במעמד שונה ממה שהייתי בפעם הקודמת. אני רוצה להמשיך את ההתקדמות ולעזור לקבוצה לנצח משחקים".  

הדפס