ההתלבטות היחידה של הרצוג: זהבי או חמד?

הרכב הנבחרת לסקוטלנד כמעט סגור ויהיה שונה מול גוואטמלה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  07.11.18 - 10:37
תחילת כתבה

פחות משבועיים עד לרגע האמת במשחק המכריע מול סקוטלנד ונבחרת ישראל מתחילה להאיץ את ההכנות שלה. המאמן אנדראס הרצוג מתלבט בין ערן זהבי לתומר חמד בהתקפה, אבל מלבד זאת ההרכב למשחק הגורלי סגור, בתנאי שמשחקי סוף השבוע יעברו ללא פציעות.

אריאל הרוש ימשיך לפתוח בין הקורות. אלי דסה וטאלב טאווטחה ישמשו כמגנים במערך של שלושה שחקני הגנה, בעוד שיר צדק יחליף את איתן טיבי כפי שהיה מול אלבניה ולצידו ישחקו שרן ייני ועמרי בן הרוש. דור פרץ יחבור לבירם כיאל וביברס נאתכו בקישור ובחוד יפתח זהבי או חמד לצד מונאס דאבור.

בנבחרת מקווים שהפוקוס לא יהיה על שחקן אחד וכי הנבחרת תמשיך לשחק כיחידה אחת מגובשת, כפי שהיה בשני המשחקים האחרונים. "אנדי יקבל החלטה לגבי זהבי או חמד רק יום לפני המשחק בגלאזגו", העריכו בנבחרת. בניגוד להערכות, הרצוג זימן 23 שחקנים בלבד לסגל ולא 25 כפי שחשבו תחילה נוכח משחק האימון מול גוואטמלה, משחק חסר חשיבות שנועד רק כדי לרצות את אופ"א שסירבה לוותר לנבחרת ישראל על קיום הכנה לפני המשחק המכריע מול הסקוטים בליגת האומות.

הרצוג מתכנן הרכב שונה לחלוטין מול גוואטמלה. שחקנים כמו מנור סולומון, לואי טאהא בן ביטון וגיא חיימוב צפויים לקבל את חולצת ההרכב. גם דן גלזר, שלא משחק לאחרונה במכבי ת"א ונמצא בכושר משחק ירוד, אמור לפתוח.

בנבחרת ניסו לבקש מהיריבה לבצע יותר משישה חילופים כדי להעניק גם לשחקני ההרכב בסקוטלנד דקות משחק משמעותיות יותר, אבל נענו בשלילה. לא מן הנמנע שישראל תפתח במערך שונה ולא ב-3:5:2 הרגיל כדי לעבוד על שיטה נוספת.

הדפס